Roczna odprawa Komendy Powiatowej Policji

12-01-2013

Roczna odprawa Komendy Powiatowej Policji

Podczas rocznej odprawy i podsumowania działalności za rok 2012 Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie, która odbyła się 12 stycznia br. uczestniczył zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie insp. Jarosław Sawicki oraz Komendant Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie nadkom. Paweł Rynkiewicz wraz ze swoim Zastępcą  kom. Emilianem Pal.

W spotkaniu uczestniczyli również Przewodniczący Rady Powiatu Bogdan Kuzyk, Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart, wójtowie i burmistrzowie gmin z terenu powiatu, Prokurator Rejonowy w Sulęcinie Janusz Kodź, Zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie kap. Waldemar Konieczny, Komendant Żandarmerii Wojskowej mjr Sławomir Kuliczkowski, jak również kadra kierownicza i pracownicy komendy policji. W minionym roku do najważniejszych osiągnięć należy utrzymanie na wysokim poziomie wykrywalności przestępstw kryminalnych (63,6%) oraz przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu (90%). Policjanci wykryli 804 przestępstwa kryminalne i 87 przestępstw narkotykowych. Ponadto odzyskano 6 samochodów skradzionych zagranicą o łącznej wartości 1.440.000 złotych oraz zabezpieczono 230 telewizorów ze skradzionego transportu w Niemczech o wartości 256.000 złotych. Policjanci ujawnili plantację marihuany w gminie Krzeszyce, ustalono i ujęto sprawców napadu z bronią maszynową na kantor w Torzymiu, zatrzymano włamywaczy do sklepów i sprawców usiłowania kradzieży trzech samochodów w gminie Krzeszyce. W omawianym okresie policjanci na terenie swojego działania interweniowali 1855 razy. Bezpośrednio podczas włamań i pościgów zatrzymano 391 sprawców. Policjanci uczestniczyli we wspólnych patrolach ze Strażą Leśną, Państwową Inspekcją Samochodową, Żandarmerią Wojskową, Strażą Graniczną, Izbą Celną i Strażą Rybacką. Wydział Prewencji kontynuuje dla dzieci, młodzieży i dorosłych programy w ramach „Powiatowego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie”, „Bezpieczne wakacje z Lupo”, „Bezpieczna zerówka”, „Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu”, „Wolni od przemocy” czy „Seniorze, nie daj się oszukać”. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 651 dowodów rejestracyjnych i 52 uprawnienia do kierowania pojazdami. Zatrzymali 145 nietrzeźwych kierujących, obsłużyli 49 wypadków drogowych i 264 kolizje. W podziękowaniu za dotychczasową współpracę Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart wręczył Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jarosławowi Siwickiemu plakietę „Herbu Powiatu Sulęcińskiego”.

DZIERŻAWA NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na dzierżawę nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa pokrytej wodami jeziora Kręcko.

Konkurs na stanowisko Dyrektora I LO w Sulęcinie

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora I  Liceum Ogólnokształcącego w  Sulęcinie.

Wykaz nieruchomości do dzierżawy

Starosta Sulęciński informuje o wykazie nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonych do oddania w dzierżawę w drodze bezprzetargowej.

Wykaz w załączniku.