Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

Turniej Wiedzy Pożarniczej

19-03-2013

Turniej Wiedzy Pożarniczej

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie odbyły się 19 marca br. Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W turnieju wzięło udział 15 uczniów szkół podstawowych, 17 uczniów szkół gimnazjalnych i 3 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Na podstawie przeprowadzonych eliminacji pisemnych i ustnych jury w składzie mł. asp. Monika Żuk oraz st. kap. Rafał Mazur z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie przyznało trzy pierwsze miejsca w grupie wiekowej szkoły podstawowe: I miejsce Krystianowi Ciechockiemu i II miejsce Agacie Łętowskiej ze Szkoły Podstawowej w Trzemesznie oraz III miejsce Katarzynie Pyrek ze Szkoły Podstawowej w Lubniewicach. W grupie wiekowej szkoły gimnazjalne: I miejsce Zuzannie Wołowskiej z Gimnazjum w Sulęcinie, II miejsce Andrzejowi Miotkowi z Gimnazjum w Krzeszycach oraz III miejsce Maciejowi Jakubowskiemu z Gimnazjum w Lubniewicach. W grupie wiekowej szkoły średnie: I miejsce Michałowi Plata z I Liceum Ogólnokształcącego w Sulęcinie, II miejsce Klaudii Wołowskiej reprezentującej OSP Trzemeszno oraz Dariuszowi Skoczylasowi z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie. Powiat Sulęciński w eliminacjach wojewódzkich turnieju będą reprezentować Krystian Ciechocki, Agata Łętowska, Zuzanna Wołowska, Andrzej Miotk, Michał Plata i Klaudia Wołowska. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i upominki ufundowane przez Starostę Sulęcińskiego Dariusza Ejcharta.

- Na podstawie kart zgłoszeń i Waszej obecności muszę stwierdzić, że turniej wiedzy pożarniczej cieszy się dużą popularnością. Wszyscy zostaliście wyłonieni z grona najlepszych w eliminacjach gminnych, a dzisiaj weźmiecie udział w eliminacjach powiatowych. Przed Wami test pisemny, a następnie ustny. Oba sprawdziany pokarzą, kto z Was jest najlepszy z wiedzy przeciwpożarowej, a tym samym będzie reprezentował powiat sulęciński na eliminacjach wojewódzkich. Wierzę, że każdy jest na tyle przygotowany, aby rywalizować z innymi w tym turnieju. Dlatego, każdemu z Was życzę najlepszych wyników – powiedział Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart podczas otwarcia turnieju.

Galeria

OGŁOSZENIA

Nabór wniosków na mikrodotacje

Fundacja Rozwoju Holistycznego wraz ze Stowarzyszeniem LGD „Między Odrą a Bobrem" prowadzą nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu pn. „Startuj z FIO - NOWY POCZĄTEK" w województwie lubuskim.  Wnioski należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: fio.lubuskie@gmail.com   do dnia 24.06.2019 r.

Więcej informacji na stronie http://www.fundacjarozwojuholistycznego.fam.org.pl/   oraz w załączniku.

DZIERŻAWA NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na dzierżawę nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa pokrytej wodami jeziora Kręcko.

Konkurs na stanowisko Dyrektora I LO w Sulęcinie

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora I  Liceum Ogólnokształcącego w  Sulęcinie.

Wykaz nieruchomości do dzierżawy

Starosta Sulęciński informuje o wykazie nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonych do oddania w dzierżawę w drodze bezprzetargowej.

Wykaz w załączniku.

SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta