Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

Lubuski Konkurs Recytatorski

26-03-2013

Lubuski Konkurs Recytatorski

Do Powiatowych Eliminacji Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego przystąpiło 41 uczestników z miejscowości Krzeszyce, Kołczyn, Lubniewice, Torzym, Gądków Wielki i Sulęcin. Recytatorzy występowali w  trzech kategoriach wiekowych. Szkoły podstawowe klasy I-III i IV-VI oraz w kategorii gimnazja.

Jury pod kierownictwem Pauliny Solskiej z Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze, Teresy Masztalerz z Sulęcińskiego Ośrodka Kultury oraz Jarosława Ugrynowicza dyrektora liceum przyznało wyróżnienia w kategorii szkoły podstawowe: Martynie Czerniak z Torzymia, Julicie Pastusiak i Mateuszowi Pacześnemu z Sulęcina, Patrykowi Ruszkiewiczowi z Kołczyna, Annie Aleksandrowicz i Kamilowi Holeniewskiemu z Gądkowa Wielkiego. Do przeglądu wojewódzkiego w Kłodawie zostali nominowani: Maria Miotk z Krzeszyc, Amelia Przybył z Kołczyna, Martyna Bazun z Gądkowa Wielkiego, Maciej Jagiełło z Lubniewic oraz Amelia Burdzy i Alina Światłowska z  Sulęcina. W kategorii gimnazja nominacje otrzymali: Celina Sobków z Krzeszyc, Bogna Nicałek i Jakub Michalak z Torzymia. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a nominowani nagrody ufundowane przez starostę sulęcińskiego.

- Dziękuję wszystkim opiekunom za wkład pracy w przygotowanie do konkursu. Poezja, to specyficzna dziedzina kultury wymagająca cierpliwości, czasu i zaangażowania. W każdym uczniu drzemie recytator trzeba go tylko znaleźć. Nauczyciel poprzez codzienny kontakt z uczniami ma taką możliwość i Państwo na tę możliwość znajdujecie czas. Poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju konkursach recytatorskich czy krasomówczych uczniowie mają szansę zaprezentowania swoich umiejętności. Dzisiejszy konkurs daje taką szansę i widzę, że do grona recytatorów dołączają nowi. Wszystkim życzę sukcesów, a opiekunom zadowolenia ze swoich uczniów – powiedział Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart podczas otwarcia konkursu.            

Galeria

OGŁOSZENIA

Nabór wniosków na mikrodotacje

Fundacja Rozwoju Holistycznego wraz ze Stowarzyszeniem LGD „Między Odrą a Bobrem" prowadzą nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu pn. „Startuj z FIO - NOWY POCZĄTEK" w województwie lubuskim.  Wnioski należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: fio.lubuskie@gmail.com   do dnia 24.06.2019 r.

Więcej informacji na stronie http://www.fundacjarozwojuholistycznego.fam.org.pl/   oraz w załączniku.

DZIERŻAWA NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na dzierżawę nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa pokrytej wodami jeziora Kręcko.

Konkurs na stanowisko Dyrektora I LO w Sulęcinie

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora I  Liceum Ogólnokształcącego w  Sulęcinie.

Wykaz nieruchomości do dzierżawy

Starosta Sulęciński informuje o wykazie nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonych do oddania w dzierżawę w drodze bezprzetargowej.

Wykaz w załączniku.

SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta