Powiat Sulecinski

<     >

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Powiat Sulęciński informuje, że rozpoczęto realizację projektu pod nazwą: „Rozbudowa i wyposażenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sulęcinie".

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

XII Powiatowy Konkurs Ortograficzny o "Złote...

10-04-2013

XII Powiatowy Konkurs Ortograficzny o "Złote Pióro Starosty"

W XII Powiatowym Konkursie Ortograficznym o „Złote Pióro Starosty”, który odbył się 10 kwietnia br. w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie wzięło udział 39 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Torzymia, Trzemeszna, Kołczyna, Boczowa, Krzeszyc, Lubniewic i Sulęcina.

Po dokładnym sprawdzeniu tekstów przez nauczycieli szkół biorących w konkursie, statuetkę „Złotego Pióra Starosty” w kategorii szkół podstawowych przyznano szkole w Boczowie /opiekunowie Małgorzata Maszyńska i Małgorzata Leśniewska/. Kolejne miejsce zajęła szkoła podstawowa w Lubniewicach /opiekun Agnieszka Jenek/ i w Torzymiu /opiekunowie Nina Wojciechowska i Romuald Jabłoński/. W kategorii gimnazja statuetkę otrzymało gimnazjum w Krzeszycach /opiekun Natalia Haza-Galant/, a następnie gimnazjum w Torzymiu /opiekun Beata Konieczna i Ludmiła Jaraczewska-Domagała/ oraz gimnazjum w Lubniewicach /opiekun Marta Rogowska/. W grupie szkół ponadgimnazjalnych statuetkę otrzymało I Liceum Ogólnokształcące w Sulęcinie /opiekunowie Iwona Grzegorek i Monika Pilecka/ przed Zespołem Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie /opiekun Katarzyna Błońska/. Najmniej błędów w tekstach popełnili: Maciej Kowalski ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie, Maciej Kędzior z Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Krzeszycach oraz Anna Górska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie.

- Z polską ortografią borykamy się na co dzień i wszyscy popełniamy błędy. Lepiej sprawdzić trzy razy, jak raz się pomylić. Często zastanawiamy się czy napisać przez „rz” czy przez samo „ż”, „ó” z kreską czy bez kreski. Konkursy ortograficzne są sprawdzianem naszych umiejętności ortograficznych, dlatego podobne konkursy są organizowane nie tylko u nas, ale w wielu szkołach i miastach, a nawet na szczeblu krajowym. Mam nadzieję, że dzisiejsze teksty nie będą na tyle trudne i wszyscy dadzą sobie z nimi radę, czego wszystkim życzę – powiedział między innymi do uczestników konkursu Wicestarosta Sulęciński Tadeusz Dąbroś.    

 

Galeria

OGŁOSZENIA

Nabór kandydatów na członków komisji konkursowej

Zarząd Powiatu zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (DZ. U. z 2018r. poz. 450 z późn. zm.) do zgłaszania swoich przedstawicieli na członków komisji konkursowej opiniującej oferty na wsparcie realizacji zadania publicznego Powiatu Sulęcińskiego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych w 2019 r.
Więcej informacji w zakładce organizacje pozarządowe, konkurs ofert - realizacja zadania publicznego.

 

Zgłaszanie informacji o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa

W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019r. art. 8a w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej( tj. Dz.U.2017 poz. 2030) Starosta sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu, które obejmuje w szczególności:

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.
SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta