XII Powiatowy Konkurs Ortograficzny o "Złote...

10-04-2013

XII Powiatowy Konkurs Ortograficzny o "Złote Pióro Starosty"

W XII Powiatowym Konkursie Ortograficznym o „Złote Pióro Starosty”, który odbył się 10 kwietnia br. w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie wzięło udział 39 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Torzymia, Trzemeszna, Kołczyna, Boczowa, Krzeszyc, Lubniewic i Sulęcina.

Po dokładnym sprawdzeniu tekstów przez nauczycieli szkół biorących w konkursie, statuetkę „Złotego Pióra Starosty” w kategorii szkół podstawowych przyznano szkole w Boczowie /opiekunowie Małgorzata Maszyńska i Małgorzata Leśniewska/. Kolejne miejsce zajęła szkoła podstawowa w Lubniewicach /opiekun Agnieszka Jenek/ i w Torzymiu /opiekunowie Nina Wojciechowska i Romuald Jabłoński/. W kategorii gimnazja statuetkę otrzymało gimnazjum w Krzeszycach /opiekun Natalia Haza-Galant/, a następnie gimnazjum w Torzymiu /opiekun Beata Konieczna i Ludmiła Jaraczewska-Domagała/ oraz gimnazjum w Lubniewicach /opiekun Marta Rogowska/. W grupie szkół ponadgimnazjalnych statuetkę otrzymało I Liceum Ogólnokształcące w Sulęcinie /opiekunowie Iwona Grzegorek i Monika Pilecka/ przed Zespołem Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie /opiekun Katarzyna Błońska/. Najmniej błędów w tekstach popełnili: Maciej Kowalski ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie, Maciej Kędzior z Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Krzeszycach oraz Anna Górska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie.

- Z polską ortografią borykamy się na co dzień i wszyscy popełniamy błędy. Lepiej sprawdzić trzy razy, jak raz się pomylić. Często zastanawiamy się czy napisać przez „rz” czy przez samo „ż”, „ó” z kreską czy bez kreski. Konkursy ortograficzne są sprawdzianem naszych umiejętności ortograficznych, dlatego podobne konkursy są organizowane nie tylko u nas, ale w wielu szkołach i miastach, a nawet na szczeblu krajowym. Mam nadzieję, że dzisiejsze teksty nie będą na tyle trudne i wszyscy dadzą sobie z nimi radę, czego wszystkim życzę – powiedział między innymi do uczestników konkursu Wicestarosta Sulęciński Tadeusz Dąbroś.

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.

Wyniki konkursu na stanowisko Dyrektora PUP w Sulęcinie

Z dniem 14 lutego 2018 r. Starosta Sulęciński powołał panią Jolantę Zabłocką na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie.