Transgraniczne spotkanie w Beeskow

10-04-2013

Transgraniczne spotkanie w Beeskow

W ramach zacieśniania współpracy przygranicznej 10 kwietnia br. odbyło się spotkanie w starostwie powiatowym w Beeskow ze starostą powiatu Odra-Sprewa Manfredem Zalenga, w którym uczestniczyli Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart, Starosta Słubicki Andrzej Bycka oraz Starosta Krośnieński Robert Pawłowski.

Spotkanie miało na celu omówienie dalszej współpracy powiatów po obu stronach Odry oraz wspólnych przedsięwzięć na nowy okres programowania unijnego 2014 – 2020. Ustalono najbardziej realne priorytety o charakterze transgranicznym w ramach których powiaty będą mogły aplikować o środki unijne.
Przygraniczne położenie powiatu sulęcińskiego przynosi szereg korzyści, jak również możliwość współpracy z miastami i powiatami położonymi po drugiej stronie Odry. Tylko w minionym roku z tego tytułu powiat sulęciński pozyskał ponad 10 milionów złotych na różne inwestycje. W ramach dotychczasowej współpracy z powiatem Odra-Sprewa dobiega końca realizacja rozbudowy warsztatów przy Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie. Realizowanych jest wiele projektów w ramach których możemy między innymi zorganizować Międzynarodowe Święto Powiatu, które w tym roku planujemy w miesiącu czerwcu. Takie projekty pozwolą powiatowi na urozmaicenie tego dnia dodatkowymi atrakcjami, jak również zaproszenie znanych i lubianych artystów estradowych. Dzięki niemieckim sympatykom sportowej rywalizacji w strzelectwie myśliwskim po raz kolejny w tym roku odbędą się Międzynarodowe Zawody w Strzelectwie Myśliwskim o Puchar Starosty Sulęcińskiego. W obecnej kadencji powiat sulęciński również nawiązał transgraniczną współpracę z powiatem Märkisch-Oderland dzięki której będzie realizowana ścieżka rowerowa między Sulęcinem, a Osiedlem Żubrów. Przygraniczne kontakty z miastem Frankfurt pozwoliły na współpracę i wymianę doświadczeń. Powiat będzie je realizował w wielu kierunkach i rozwijał z pożytkiem dla obu stron. W tych tematach jest jeszcze wiele do zrobienia, ale dzięki osobistym kontaktom przedstawicieli władz jest to możliwe. Powiat sulęciński nie stroni od wzajemnych pomysłów, które można wdrażać w życie.

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.

Nabór na stanowisko dyrektora SOSW

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił nabór na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie z siedzibą w Sulęcinie przy ul. Lipowa 12, 69-200 Sulęcin.

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.