36 edycja Ogólnopolskiego Turnieju...

11-04-2013

36 edycja Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie 11 kwietnia br. gościł u siebie uczestników 36 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem turnieju jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym szczególnie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej

poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych użytkowników dróg. W turnieju wzięły udział drużyny ze szkoły podstawowej w Wędrzynie, Krzeszycach, Kołczynie, Sulęcinie, Gądkowie Wielkim, Lubniewicach, Trzemesznie, Słońsku i Boczowie oraz drużyny z gimnazjum w Lubniewicach, Krzeszycach, Słońsku, Torzymiu i Sulęcinie. Turniej składał się z trzech etapów zespołowych. Pisemnego, sprawnościowego oraz pomocy przedmedycznej. Pierwszy polegał na udzieleniu odpowiedzi na szereg ustalonych pytań z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zaznaczenia prawidłowej odpowiedzi na wcześniej otrzymanych formularzach, drugi na przejechaniu rowerem toru sprawnościowego, a trzeci na praktycznym pokazie udzielenia pomocy przedmedycznej z wybranego zestawu pytań. Turniej otworzył Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart oraz dyrektor szkoły Grażyna Sobieraj. Po wielogodzinnych zmaganiach komisja przyznała następujące miejsca. W kategorii szkół podstawowych: I miejsce zajęła szkoła z Trzemeszna, II miejsce szkoła z Kołczyna i III miejsce szkoła z Sulęcina. W kategorii gimnazjów: I miejsce gimnazjum w Krzeszycach, II miejsce gimnazjum w Torzymiu i III miejsce gimnazjum w Sulęcinie. W turnieju wojewódzkim powiat sulęciński będzie reprezentowała drużyna ze szkoły podstawowej w Trzemesznie oraz gimnazjum z Krzeszyc. Podczas uroczystości sędzia główny turnieju Marek Grotek otrzymał od wicestarosty sulęcińskiego Tadeusza Dąbrosia plakietę „Herbu Powiatu” przyznaną przez starostę sulęcińskiego Dariusza Ejcharta w dowód zasług za trzydzieści sześć lat popularyzacji turnieju. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez starostę sulęcińskiego.
- Chciałbym z tego miejsca w imieniu starosty sulęcińskiego serdecznie podziękować dyrekcji szkoły za organizację turnieju. Komendantowi policji za oddelegowanie na czas turnieju swoich funkcjonariuszy i sprawne przeprowadzenie przez nich konkurencji. Służbie medycznej za profesjonalne przygotowanie zaplecza do przeprowadzenia niezbędnych czynności podczas praktycznego pokazu niesienia pomocy poszkodowanym w wypadkach. Uczniom liceum o profilu bezpieczeństwa publicznego za wszelką pomoc w trakcie jego trwania. Opiekunom za dobre przygotowanie swoich uczniów do turnieju, a głównemu sędziemu Panu Markowi Grodkowi za trzydzieści sześć lat wytrwałości w tym co robi na rzecz poprawy bezpieczeństwa drogowego – powiedział na zakończenie wicestarosta sulęciński Tadeusz Dąbroś.

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.

Nabór na stanowisko dyrektora SOSW

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił nabór na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie z siedzibą w Sulęcinie przy ul. Lipowa 12, 69-200 Sulęcin.

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.