Ratujemy i uczymy ratować

16-04-2013

Ratujemy i uczymy ratować

Wielkie wyróżnienie spotkało uczniów Szkoły Podstawowej oraz nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie, bowiem 10 kwietnia 2013 r. godnie reprezentowali województwo lubuskie w półfinale ogólnopolskiego konkursu „Ratujemy i uczymy ratować”,

zorganizowanego przez Fundację Jurka Owsiaka Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Program „Ratujemy i Uczymy Ratować”, objęty honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej RP, jest realizowany w szkole w ciekawy sposób i w niekonwencjonalnych formach działań. Uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w ramach programu biorą udział w realizacji cyklicznych i różnorodnych zajęć z pierwszej pomocy. W I etapie konkursu ogólnopolskiego ocenie podlegały autorskie, innowacyjne metody dydaktyczne i sposoby prowadzenia zajęć w szkołach podstawowych. Półfinał konkursu WOŚP odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 w Gubinie. Zespół uczniów pod opieką nauczyciela, przeszkolonego przez WOŚP w zakresie pierwszej pomocy p. Katarzyny Dziadas, wziął udział w zajęciach otwartych na temat: Pozycja boczna – ratujemy osobę nieprzytomną. Zajęcia przeprowadzone zostały w ściśle określonych warunkach na podstawie autorskiego scenariusza opracowanego przez nauczycielkę, a wyróżnionego i wytypowanego w I etapie konkursu, spośród setek opracowań nadesłanych z różnych typów szkół całej Polski. Głównym kryterium oceny II etapu był sposób prowadzenia zajęć przez nauczyciela oraz prezentacja metod dydaktycznych ujętych w konkursowym scenariuszu zajęć.

Na gubińskiej sali gimnastycznej zaprezentowaliśmy lekcję, na której dzieci uczyły się, jak postępować z osobą nieprzytomną z zachowanym oddechem. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach i poprzez zabawę zdobywali nową wiedzę. Zajęcia przebiegały pod bacznym okiem komisji złożonej z instruktorów WOŚP, która dokonywała ich oceny. Na wyniki półfinału musimy jednak poczekać do połowy maja, gdy zostaną przeprowadzone oceny zajęć we wszystkich województwach.
Sam udział w półfinale ogólnopolskim jest wielkim sukcesem szkoły i motywacją do dalszej pracy. Ale mimo wszystko z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.
                                                                                                                                        Krystyna Tylczyńska

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.

Nabór na stanowisko dyrektora SOSW

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił nabór na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie z siedzibą w Sulęcinie przy ul. Lipowa 12, 69-200 Sulęcin.

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.