W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem.

Starostwo Powiatowe uczestniczy w Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej przy użyciu terminali płatniczych POS.

Buńczuk dla batalionu z Wędrzyna

16-04-2013

Buńczuk dla batalionu z Wędrzyna

Stacjonujący w Wędrzynie 7 batalion Strzelców Konnych Wielkopolskich został uznany za najlepszy pododdział Wojsk Lądowych. 16 kwietnia   jego dowódca ppłk Rafał Miernik otrzymał honorowy buńczuk od gen. dyw. Janusza Adamczaka.

W uroczystości uczestniczył dowódca 17 Wielkopolskiej Brygady zmechanizowanej gen. bryg. Rajmund Andrzejczak, Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart, Komendant Komendy Powiatowej Policji nadkom. Paweł Rynkiewicz, Wiceburmistrz Sulęcina Zbigniew Gruca, Burmistrz Międzyrzecza Tadeusz Dubicki oraz kadra oficerska i pracownicy cywilni zaproszeni na uroczystość. Podpułkownik Rafał Miernik po otrzymaniu buńczuka od gen. dyw. Janusza Adamczaka przekazał go pocztowi honorowemu w skład którego weszli: ppor. Artur Gryń, kpr. Jacek Pawłowski oraz kpr. Marcin Gładych. Na podstawie postanowienia Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej za nienaganną służbę w Polskich Kontyngentach Wojskowych poza granicami państwa, Gwiazdami Afganistanu i Iraku odznaczonych zostało 56 żołnierzy. Rozkazem dowódcy 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej za wzorową służbę w szeregach 7. batalionu Strzelców Konnych Wielkopolskich wyróżniono pismem pochwalnym ze zdjęciem na tle sztandaru jednostki ppor. Kamila Kostyrę. Za profesjonalizm, ponadprzeciętne zaangażowanie w realizacji codziennych trudnych zadań i obowiązków służbowych dowódca brygady wyróżnił monetą pamiątkową por. Karola Frankiewicza, chor. Piotra Borysa, st. kpr. Michała Baczyńskiego oraz kpr. Przemysława Stróżka. Pułkownik Rafał Miernik od kilku lat dowodzi batalionem, który jest trzonem manewrowym w unijnych siłach szybkiego reagowania. Kierował nim podczas misji w Afganistanie. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku zarządzanie i multimedialne techniki informacyjne. Ukończył również  Podyplomowe Studia Operacyjno-Taktyczne i Kurs Dowódców Batalionów w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie.

Buńczuk składa się z niklowanej lancy długości 270 centymetrów zakończonej grotem. Przy grocie zawieszony jest na niklowanym łańcuszku czarny ogon z włosa końskiego oraz proporczyk w barwach narodowych. Pododdział, któremu zostaje nadany tytuł honorowy "Wzorowy Pododdział" otrzymuje wraz z buńczukiem gwóźdź okolicznościowy z wygrawerowanymi inicjałami nazwy jednostek, datą nadania, który umieszcza się na lancy buńczuka. Gdy pododdział trzykrotnie otrzyma ten tytuł, otrzymuje on buńczuk na własność. Buńczuk towarzyszy pododdziałowi w wystąpieniach z okazji świąt państwowych i wojskowych oraz innych uroczystości.

Wyniki konkursu na stanowisko Dyrektora PUP w Sulęcinie

Z dniem 14 lutego 2018 r. Starosta Sulęciński powołał panią Jolantę Zabłocką na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie. Pani Jolanta Zabłocka spełniła wymagania formalne zamieszczone w ogłoszeniu Starosty Sulęcińskiego z dnia 31 stycznia 2018 r. (zarządzenie Nr 16/2018 w sprawie ogłoszenia konkursu na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie oraz powołania komisji konkursowej i określenia regulaminu prac komisji konkursowej), wynikające z ustawy z dnia 21 listopada 2008r.o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1868 ze zm.) oraz ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2017r. poz. 1065 ze zm.)

Nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe!

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego informuje, że zgodnie z § 2 ust. 4 uchwały Rady Powiatu w Sulęcinie Nr XXVI/161/12 z dnia 27 listopada 2012 roku w sprawie ustalenia trybu i zasad przyznawania nagród finansowych dla najlepszych sportowców z Powiatu Sulęcińskiego, ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od stycznia do czerwca 2018r.

Dyżury w godzinach 08:30 - 15:00
styczeń : 9 i 23
luty: 6 i 20
marzec: 6 i 20
kwiecień: 10 i 24
maj: 8 i 22
czerwiec: 5 i 19

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli. Na terenie województwa lubuskiego, zmianie ulegnie miejsce wykonywania świadczeń w Gorzowie Wielkopolskim.

Harmonogram dyżurów pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od września do grudnia 2017 roku:

W godzinach:     08: 30 - 15 : 00
wrzesień : 12 i 26
październik : 10 i 24
listopad : 7 i 21
grudzień : 12

Dyżury aptek w 2017 roku

W załączniku uchwała Rady Powiatu w sprawie rozkładu godzin pracy aptek w Powiecie Sulęcińskim w 2017 roku.