Najlepsi matematycy

17-04-2013

Najlepsi matematycy

Tegoroczny konkurs matematyczny o „Złoty Abakus Starosty Sulęcińskiego 2013” odbył się 17 kwietnia w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie. Do konkursu przystąpiły szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z Kołczyna, Torzymia, Trzemeszna, Lubniewic, Słońska i Sulęcina.
Konkurs odbył się w dwóch etapach. Indywidualnym i zespołowym. Po całkowitej ocenie wszystkich uczestników konkursu komisja w składzie: Danuta Baranowska, Anna Tracz, Krystyna Koroza i Jolanta Żeleźniak ustaliła listę laureatów w poszczególnych kategoriach szkolnych.
W kategorii indywidualnej szkół podstawowych I miejsce przyznano Elżbiecie Kopeć z Torzymia, II miejsce zajął Wojciech Kargul z Lubniewic, a III miejsce zajęła Olga Miakisz z Torzymia. W kategorii indywidualnej gimnazja I miejsce przyznano Piotrowi Kubacikowi z Torzymia, II miejsce zajął Jakub Boszkiewicz ze Słońska, a III miejsce Weronika Kiepura z Lubniewic. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce przyznano Jakubowi Plata, a II Piotrowi Bohuszko obaj z I Liceum Ogólnokształcącego w Sulęcinie, III miejsce zajął Artur Batura z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie.
W kategorii zespołowej szkół  podstawowych I miejsce zajęła szkoła w Torzymiu. W kategorii gimnazja I miejsce zajęło gimnazjum w Sulęcinie, a w kategorii szkół ponadgimnazjalnych I Liceum Ogólnokształcące w Sulęcinie. Statuetki, dyplomy i nagrody ufundował Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart.
- Nie ulega wątpliwości, że matematyka jest przedmiotem ścisłym, do którego nie wszyscy czują sympatię. Ale bez tej sympatii trudno jest się poruszać w dzisiejszym świecie. Spotykamy ją codziennie i na każdym kroku. Dzisiejszy konkurs wyłonił najlepszych, którzy lubią matematykę. Uważam, że tego typu konkursy są potrzebne, aby każdy mógł się wykazać swoimi umiejętnościami matematycznymi. Gratuluję wszystkim za udział w tym konkursie, ponieważ w tym konkursie nie ma przegranych. Jest tylko większe lub mniejsze poruszanie się między liczbami. Dziękuję również opiekunom za przygotowanie Was do tego konkursu – zakończył swoją wypowiedź Wicestarosta Sulęciński Tadeusz Dąbroś,

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.

Wyniki konkursu na stanowisko Dyrektora PUP w Sulęcinie

Z dniem 14 lutego 2018 r. Starosta Sulęciński powołał panią Jolantę Zabłocką na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie.