W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem.

Starostwo Powiatowe uczestniczy w Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej przy użyciu terminali płatniczych POS.

ŚWIĘTO 15. BATALIONU UŁANÓW POZNAŃSKICH

19-04-2013

ŚWIĘTO 15. BATALIONU UŁANÓW POZNAŃSKICH
  19 kwietnia 2013 roku na placu apelowym 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Wędrzynie na uroczystej zbiórce stanął 15.  Batalion Ułanów Poznańskich imienia generała broni Władysława Andersa wraz z innymi pododdziałami brygady.
Uroczystości 15. batalionu rozpoczęła Msza Święta w  kościele pod wezwaniem Św. Sebastiana Męczennika w Wędrzynie, którą celebrował ks. mjr  Szczepan Madoń. Następnie uczestnicy uroczystości złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem 15 Wielkopolskiej Brygady Kawalerii Pancernej, która zapoczątkowała dziedziczenie chlubnych tradycji 15 Pułku Ułanów Poznańskich. Święto było okazją do wręczenia okolicznościowych odznaczeń i wyróżnień. Pismem pochwalnym ze zdjęciem na tle sztandaru jednostki zostali wyróżnieni: st. kpr.  Łukasz PIWIŃSKI, st. kpr. Jakub KOŚCIECHA, st. szer.Tobiasz BUJNOWSKI, st. szer. Piotr BEZHUBKA, szer. Andrzej RETERSKI.Za wzorową służbę w szeregach 15. batalionu Ułanów Poznańskich, duże zaangażowanie i inicjatywę w realizacji zadań służbowych oraz wzorową dyscyplinę i postawę żołnierską, na wniosek dowódcy 15.bUP listem gratulacyjnym zostali wyróżnieni: st. szer. Kamil MIELCZAREK, st. szer. Damian GIBASZEK, st. szer.  Andrzej RZESZUTEK, st. szer. Konrad WOJCIECHOWSKI, st. szer. Łukasz PNIEWISKI, st. szer.  Dominik JANIAK, st. szer.  Marek CHMIELIŃSKI, st. szer. Artur WOJCIESZAK, st. szer. Dariusz WYSOCKI, st. szer. Łukasz BIENIOSZEK, st. szer. Daniel CHUDZIK, szer. Szymon CIECHANOWICZ. Za wzorową służbę w szeregach 15. batalionu Ulanów Poznańskich, ponadprzeciętne zaangażowanie i szczególne osiągnięcia w wykonywaniu zadań służbowych, profesjonalizm i lojalność, na wniosek dowódcy 15.bUP nagrody rzeczowe otrzymali: kpt. Arkadiusz MAZUREK, sierż. Damian CICHY, ppor. Kornelia MAJEWSKA, st. szer. Tomasz ŁAKOMSKI, st. szer. Tomasz SKIERESZ, st. szer. Rafał WADOWSKI, st. szer. Adam RYŻ, st. szer. Jakub WOJTCZUK i szer. Artur KASPERSKI. W uroczystości uczestniczył Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart, licznie zaproszeni goście oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie. Na zakończenie dla wszystkich zebranych gości żołnierze 15 batalionu przygotowali pokaz   sprzętu i  uzbrojenia będącego na wyposażeniu „ułańskiego pododdziału”.
Poniżej w galerii fotograficzna relacja z uroczystości.

Konkurs ofert na świadczenie nieodpłatnej pomocy prawnej

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej, polegającego na prowadzeniu w 2018 roku punktu nieodpłatnej pomocy prawnej przez organizacje pozarządowe prowadzące działalność pożytku publicznego.

Jednocześnie Zarząd Powiatu zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (DZ. U. z 2016r. poz. 1817) do zgłaszania swoich przedstawicieli na członków komisji konkursowej opiniującej oferty złożone w ramach otwartego konkursu ofert na zadania publicznego z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej.

Szczegółowe informacje znajdują się w załącznikach.

Konsultacje Społeczne

W dniu 3 października br. zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące projektu Programu Współpracy Powiatu Sulęcińskiego w roku 2018 z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietna 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie Konsultacje przeprowadzone zostały w trybie Uchwały Nr 132/306/17 Zarządu Powiatu Sulęcińskiego z dnia 25 września 2017 r. W wyniku konsultacji nie zgłoszono żadnych propozycji zmian do projektu Programu.

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli. Na terenie województwa lubuskiego, zmianie ulegnie miejsce wykonywania świadczeń w Gorzowie Wielkopolskim.

Harmonogram dyżurów pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od września do grudnia 2017 roku:

W godzinach:     08: 30 - 15 : 00
wrzesień : 12 i 26
październik : 10 i 24
listopad : 7 i 21
grudzień : 12

Dyżury aptek w 2017 roku

W załączniku uchwała Rady Powiatu w sprawie rozkładu godzin pracy aptek w Powiecie Sulęcińskim w 2017 roku.