Możesz studiować w Sulęcinie

W Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie, odbyło się spotkanie dyrektorów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i przedszkoli z Powiatu Sulęcińskiego, z przedstawicielami Szczecińskiej Szkoły Wyższej Collegium Balticum w Szczecinie. KLIKNIJ NA BANER.

Konkurs Ortograficzny "O Złote Pióro Starosty"

10-03-2017

Konkurs Ortograficzny

"O mowo złota, ty ziele rodzime..."

7.03.2017 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie odbył się XVI Powiatowy Konkurs "O Złote Pióro Starosty". W tegorocznych zmaganiach z ortografią udział wzięli uczniowie z terenu Powiatu Sulęcińskiego, reprezentujący szkoły podstawowe, gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne.

Nagrody przyznawane były w dwóch kategoriach: dla szkół oraz indywidualne dla uczestników.
W kategorii Szkoły klasyfikacja przedstawiała się następująco:
• Szkoły Podstawowe:
- I miejsce - Szkoła Podstawowa w Krzeszycach,
- II miejsce- Szkoła Podstawowa w Sulęcinie,
- III miejsce - ex aequo Szkoła Podstawowa w Torzymiu i Szkoła Podstawowa w Wędrzynie.
• Gimnazja:
- I miejsce - Gimnazjum w Torzymiu,
- II miejsce - Gimnazjum w Sulęcinie,
- III miejsce- Gimnazjum w Lubniewicach.
• Szkoły ponadgimnazjalne:
- I miejsce- I Liceum Ogólnokształcące w Sulęcinie,
- II miejsce- Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie.
W kategorii uczestników ocenianych indywidualnie:
• Szkoły Podstawowe:
- I miejsce - Hanna Grzegorek (Szkoła Podstawowa w Sulęcinie),
- II miejsce - Maria Martin (Szkoła Podstawowa w Krzeszycach),
- III miejsce - Jakub Jacniacki (Szkoła Podstawowa w Krzeszycach).
• Gimnazja:
- I miejsce - Agata Bączyńska (Gimnazjum w Sulęcinie),
- II miejsce - Bartłomiej Traczyk (Gimnazjum w Torzymiu),
- III miejsce - Oliwia Kowalczyk (Gimnazjum w Torzymiu).
• Szkoły ponadgimnazjalne:
- I miejsce - Nikola Chomicka (I Liceum Ogólnokształcące w Sulęcinie),
- II miejsce - Małgorzata Pawlus (I Liceum Ogólnokształcące w Sulęcinie),
- III miejsce - Katarzyna Moręgiel (I Liceum Ogólnokształcące w Sulęcinie).
W zmaganiach wzięło udział ponad 40 uczniów. Jesteśmy pełni podziwu dla osób, które zdecydowały się przystąpić do konkursu i sprawdzić swoja znajomość języka polskiego. W dobie Internetu i komunikacji elektronicznej mało kto zwraca uwagę na poprawność językową. Tym bardziej ci, którzy dbają o piękną polszczyznę, zasługują na uznanie.
Dumą napawa nas fakt, że uczennice naszego liceum udowodniły, że są mistrzyniami pióra i sprawiły, że Złote Pióro Starosty przypadło właśnie nam, czyli I LO w Sulęcinie.
Wszystkim laureatom gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do uczestnictwa w przyszłorocznym konkursie.
Zuzanna Moręgiel
Ewa Zadwórna

Szkolenie dla przedstawicieli Wspólnot oraz Spółdzielni mieszkaniowych

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze zaprasza na bezpłatne szkolenie dla przedstawicieli Wspólnot oraz Spółdzielni mieszkaniowych.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Przekazuj informacje o zagrożeniach występujących w Twojej okolicy !

Więcej w zalączeniu:

Starosta Sulęciński zaprasza do udziału w przetargu nieruchomości

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu na sprzedaż nieruchomości, który odbędzie się w dniu 28 marca 2017 r.
Przedmiotem przetargu jest lokal użytkowy stanowiący własność Skarbu Państwa, położony w Torzymiu przy ul. Warszawskiej 5.

Dyżury aptek w 2017 roku

W załączniku uchwała Rady Powiatu w sprawie rozkładu godzin pracy aptek w Powiecie Sulęcińskim w 2017 roku.

"Aktywnie po integrację"

Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Sulęcinie oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie zapraszają na integracyjny rajd i turniej gier planszowych "Grzybobranie i inne granie".

Plakat w załączeniu

"Integracja niepełnosprawnych - możliwości i szanse"

Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Sulęcinie oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie zapraszają na wojewódzką konferencję metodyczną "Integracja niepełnosprawnch - możliwości i szanse", która odbędzie się 03.11.2016 r. w Ośrodoku Kormoran w Sulęcinie.

Czytaj załącznik.

Ogłoszenie Starosty Sulęcińskiego

Starosta Sulęciński ogłasza nabór kandydatów w celu uzupełnienia składu członków Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych.

Czytaj załącznik.

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w referacie komunikacji.