UWAGA!Nowe numery kont

Aktualne numery rachunków bankowych:
    Rachunek dochodów Starostwa:
    25 8369 0008 7109 1822 2000 0020
    Rachunek dochodów Skarbu Państwa:
    54 8369 0008 7109 1822 2000 0080
    Rachunek obsługi sum depozytowych:
    33 8369 0008 7109 1822 2000 0070
Możesz studiować w Sulęcinie

W Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie, odbyło się spotkanie dyrektorów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i przedszkoli z Powiatu Sulęcińskiego, z przedstawicielami Szczecińskiej Szkoły Wyższej Collegium Balticum w Szczecinie. KLIKNIJ NA BANER.

Uczennica SOSW nagrodzona w konkursie

14-03-2017

Uczennica SOSW nagrodzona w konkursie
"Młodzież o nas nie zapomniała. Nas już prawie nie ma, odchodzimy. Ale zostawiamy pamięć i to w sercach młodzieży." (Ryszard Staszkiewicz ps "Łoś", żołnierz 6 Brygady Wileńskiej Armii Krajowej)

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy wziął udział w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni".

Laureatką konkursu na etapie regionalnym w kategorii szkół gimnazjalnych została uczennica klasy II Aleksandra Poznańska za pracę multimedialną m.in. o Danucie Siedzikównie ps. "Inka", którą wykonała pod kierunkiem nauczycielki historii w SOSW Wioletty Kaźmierczak. Głównym organizatorem konkursu była Fundacja im. Kazimierza Wielkiego. Konkurs został objęty patronatem: Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Instytutu Pamięci Narodowej. Adresowany był do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Jego celem było upowszechnienie wiedzy o żołnierzach Wojska Polskiego po II wojnie światowej. Uczniowie z województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego i lubuskiego zgłosili łącznie 90 prac. Byli podzieleni na dwie kategorie - szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Dodatkowo w każdej z nich rywalizowali w trzech osobnych grupach - prace literackie, prace multimedialne i prace plastyczne. Uroczystość odebrania nagrody odbyła się 8 marca 2017 r. w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" w Szczecinie. Dyplomy i nagrody szczęśliwym laureatom wręczali przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana", Instytutu Pamięci Narodowej oraz gość honorowy - pan Ryszard Staszkiewicz ps "Łoś", żołnierz 6 Brygady Wileńskiej Armii Krajowej. Pan Ryszard Staszkiewicz podkreślił, że wszystkie prace są ważne, bo świadczą o tym, że młodzi pamiętają. Młodzież miała możliwość obejrzenia filmu dokumentalnego i zapoznania się z losami Danuty Siedzikówny ps. "Inka" - sanitariuszki 5 Wileńskiej Brygady AK. Cieszymy się z ogromnego sukcesu naszej uczennicy.

Wioletta Kaźmierczak

Konkurs na projekt znaku graficznego LOGO Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulę...

Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie serdecznie zaprasza do udziału w konkursie na projekt znaku graficznego LOGO Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie.

Szkolenie dla przedstawicieli Wspólnot oraz Spółdzielni mieszkaniowych

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze zaprasza na bezpłatne szkolenie dla przedstawicieli Wspólnot oraz Spółdzielni mieszkaniowych.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Przekazuj informacje o zagrożeniach występujących w Twojej okolicy !

Więcej w zalączeniu:

Dyżury aptek w 2017 roku

W załączniku uchwała Rady Powiatu w sprawie rozkładu godzin pracy aptek w Powiecie Sulęcińskim w 2017 roku.

"Aktywnie po integrację"

Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Sulęcinie oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie zapraszają na integracyjny rajd i turniej gier planszowych "Grzybobranie i inne granie".

Plakat w załączeniu

"Integracja niepełnosprawnych - możliwości i szanse"

Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Sulęcinie oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie zapraszają na wojewódzką konferencję metodyczną "Integracja niepełnosprawnch - możliwości i szanse", która odbędzie się 03.11.2016 r. w Ośrodoku Kormoran w Sulęcinie.

Czytaj załącznik.

Ogłoszenie Starosty Sulęcińskiego

Starosta Sulęciński ogłasza nabór kandydatów w celu uzupełnienia składu członków Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych.

Czytaj załącznik.

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w referacie komunikacji.