Festiwal Michaliny Wisłockiej

Organizatorzy zapraszają na Festiwal Michaliny Wisłockiej, który odbędzie się w dnia 7-9 lipca 2017 roku w Lubniewicach.

Projekt "Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

UWAGA!Nowe numery kont

Aktualne numery rachunków bankowych:
    Rachunek dochodów Starostwa:
    25 8369 0008 7109 1822 2000 0020
    Rachunek dochodów Skarbu Państwa:
    54 8369 0008 7109 1822 2000 0080
    Rachunek obsługi sum depozytowych:
    33 8369 0008 7109 1822 2000 0070
Możesz studiować w Sulęcinie

W Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie, odbyło się spotkanie dyrektorów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i przedszkoli z Powiatu Sulęcińskiego, z przedstawicielami Szczecińskiej Szkoły Wyższej Collegium Balticum w Szczecinie. KLIKNIJ NA BANER.

Przebudowa drogi Grabów - Walewice

17-03-2017

Przebudowa drogi Grabów - Walewice

17 marca 2017 r. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak oraz Starosta Sulęciński Adam Basiński, Wicestarosta Sulęciński Tomasz Prozorowicz i Skarbnik Powiatu Sulęcińskiego Anna Kulczyńska podpisali umowę o dofinansowanie projektu pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1247F, odcinek Grabów - Walewice A2". Uroczyste podpisanie umowy odbyło się w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp.

Projekt przygotowany przez Powiat Sulęciński uzyskał dofinansowanie ze środków Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 - 2019. Jego wartość określono na ponad 1.350.000 zł, z czego 50 % stanowić będą środki pochodzące z budżetu Powiatu Sulęcińskiego oraz z budżetu Gminy Torzym.
W ramach zadania planowana jest przebudowa nawierzchni drogi, poszerzenie jezdni z wykonaniem tzw. mijanek, odtworzenie poboczy oraz wykonanie rowów. Ponadto przy leśniczówce Grabów zaplanowano wykonanie zatoki autobusowej. Z kolei w miejscowości Walewice powstanie chodnik, zatoka autobusowa, przejście dla pieszych i wyspa spowalniająca ruch. W ramach realizowanej inwestycji przebudowane zostaną także skrzyżowania przebudowywanej drogi powiatowej z drogami gminnymi.
Dzięki zrealizowaniu inwestycji nastąpi podniesienie poziomu i jakości życia mieszkańców miejscowości: Grabów, Walewice i Koryta. Realizacja inwestycji pozwoli mieszkańcom tych miejscowości na swobodny dojazd do ośrodków miejskich i siedzib władz gminnych, powiatowych czy wojewódzkich. Osoby te będą miały ułatwiony dostęp do usług w zakresie administracji publicznej, edukacji czy ochrony zdrowia, jak również będą mogły szybciej i bezpieczniej dotrzeć do miejsca pracy. Znaczącej poprawie ulegnie także bezpieczeństwo pozostałych użytkowników drogi. Zakończenie realizacji inwestycji zaplanowano na 30 października 2017 r.

Konkurs na stanowisko Dyrektora Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Sulęcinie

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłasza konkurs na stanowisko Dyrektora Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Sulęcinie.

Konkurs na projekt znaku graficznego LOGO Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulę...

Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie serdecznie zaprasza do udziału w konkursie na projekt znaku graficznego LOGO Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Przekazuj informacje o zagrożeniach występujących w Twojej okolicy !

Więcej w zalączeniu:

Dyżury aptek w 2017 roku

W załączniku uchwała Rady Powiatu w sprawie rozkładu godzin pracy aptek w Powiecie Sulęcińskim w 2017 roku.

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w referacie komunikacji.