UWAGA!Nowe numery kont

Aktualne numery rachunków bankowych:
    Rachunek dochodów Starostwa:
    25 8369 0008 7109 1822 2000 0020
    Rachunek dochodów Skarbu Państwa:
    54 8369 0008 7109 1822 2000 0080
    Rachunek obsługi sum depozytowych:
    33 8369 0008 7109 1822 2000 0070
Możesz studiować w Sulęcinie

W Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie, odbyło się spotkanie dyrektorów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i przedszkoli z Powiatu Sulęcińskiego, z przedstawicielami Szczecińskiej Szkoły Wyższej Collegium Balticum w Szczecinie. KLIKNIJ NA BANER.

Przebudowa drogi Grabów - Walewice

17-03-2017

Przebudowa drogi Grabów - Walewice

17 marca 2017 r. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak oraz Starosta Sulęciński Adam Basiński, Wicestarosta Sulęciński Tomasz Prozorowicz i Skarbnik Powiatu Sulęcińskiego Anna Kulczyńska podpisali umowę o dofinansowanie projektu pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1247F, odcinek Grabów - Walewice A2". Uroczyste podpisanie umowy odbyło się w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp.

Projekt przygotowany przez Powiat Sulęciński uzyskał dofinansowanie ze środków Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 - 2019. Jego wartość określono na ponad 1.350.000 zł, z czego 50 % stanowić będą środki pochodzące z budżetu Powiatu Sulęcińskiego oraz z budżetu Gminy Torzym.
W ramach zadania planowana jest przebudowa nawierzchni drogi, poszerzenie jezdni z wykonaniem tzw. mijanek, odtworzenie poboczy oraz wykonanie rowów. Ponadto przy leśniczówce Grabów zaplanowano wykonanie zatoki autobusowej. Z kolei w miejscowości Walewice powstanie chodnik, zatoka autobusowa, przejście dla pieszych i wyspa spowalniająca ruch. W ramach realizowanej inwestycji przebudowane zostaną także skrzyżowania przebudowywanej drogi powiatowej z drogami gminnymi.
Dzięki zrealizowaniu inwestycji nastąpi podniesienie poziomu i jakości życia mieszkańców miejscowości: Grabów, Walewice i Koryta. Realizacja inwestycji pozwoli mieszkańcom tych miejscowości na swobodny dojazd do ośrodków miejskich i siedzib władz gminnych, powiatowych czy wojewódzkich. Osoby te będą miały ułatwiony dostęp do usług w zakresie administracji publicznej, edukacji czy ochrony zdrowia, jak również będą mogły szybciej i bezpieczniej dotrzeć do miejsca pracy. Znaczącej poprawie ulegnie także bezpieczeństwo pozostałych użytkowników drogi. Zakończenie realizacji inwestycji zaplanowano na 30 października 2017 r.

Konkurs na projekt znaku graficznego LOGO Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulę...

Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie serdecznie zaprasza do udziału w konkursie na projekt znaku graficznego LOGO Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie.

Szkolenie dla przedstawicieli Wspólnot oraz Spółdzielni mieszkaniowych

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze zaprasza na bezpłatne szkolenie dla przedstawicieli Wspólnot oraz Spółdzielni mieszkaniowych.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Przekazuj informacje o zagrożeniach występujących w Twojej okolicy !

Więcej w zalączeniu:

Dyżury aptek w 2017 roku

W załączniku uchwała Rady Powiatu w sprawie rozkładu godzin pracy aptek w Powiecie Sulęcińskim w 2017 roku.

"Aktywnie po integrację"

Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Sulęcinie oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie zapraszają na integracyjny rajd i turniej gier planszowych "Grzybobranie i inne granie".

Plakat w załączeniu

"Integracja niepełnosprawnych - możliwości i szanse"

Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Sulęcinie oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie zapraszają na wojewódzką konferencję metodyczną "Integracja niepełnosprawnch - możliwości i szanse", która odbędzie się 03.11.2016 r. w Ośrodoku Kormoran w Sulęcinie.

Czytaj załącznik.

Ogłoszenie Starosty Sulęcińskiego

Starosta Sulęciński ogłasza nabór kandydatów w celu uzupełnienia składu członków Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych.

Czytaj załącznik.

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w referacie komunikacji.