Przebudowa drogi Grabów - Walewice

17-03-2017

Przebudowa drogi Grabów - Walewice

17 marca 2017 r. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak oraz Starosta Sulęciński Adam Basiński, Wicestarosta Sulęciński Tomasz Prozorowicz i Skarbnik Powiatu Sulęcińskiego Anna Kulczyńska podpisali umowę o dofinansowanie projektu pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1247F, odcinek Grabów - Walewice A2". Uroczyste podpisanie umowy odbyło się w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp.

Projekt przygotowany przez Powiat Sulęciński uzyskał dofinansowanie ze środków Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 - 2019. Jego wartość określono na ponad 1.350.000 zł, z czego 50 % stanowić będą środki pochodzące z budżetu Powiatu Sulęcińskiego oraz z budżetu Gminy Torzym.
W ramach zadania planowana jest przebudowa nawierzchni drogi, poszerzenie jezdni z wykonaniem tzw. mijanek, odtworzenie poboczy oraz wykonanie rowów. Ponadto przy leśniczówce Grabów zaplanowano wykonanie zatoki autobusowej. Z kolei w miejscowości Walewice powstanie chodnik, zatoka autobusowa, przejście dla pieszych i wyspa spowalniająca ruch. W ramach realizowanej inwestycji przebudowane zostaną także skrzyżowania przebudowywanej drogi powiatowej z drogami gminnymi.
Dzięki zrealizowaniu inwestycji nastąpi podniesienie poziomu i jakości życia mieszkańców miejscowości: Grabów, Walewice i Koryta. Realizacja inwestycji pozwoli mieszkańcom tych miejscowości na swobodny dojazd do ośrodków miejskich i siedzib władz gminnych, powiatowych czy wojewódzkich. Osoby te będą miały ułatwiony dostęp do usług w zakresie administracji publicznej, edukacji czy ochrony zdrowia, jak również będą mogły szybciej i bezpieczniej dotrzeć do miejsca pracy. Znaczącej poprawie ulegnie także bezpieczeństwo pozostałych użytkowników drogi. Zakończenie realizacji inwestycji zaplanowano na 30 października 2017 r.

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.

Wyniki konkursu na stanowisko Dyrektora PUP w Sulęcinie

Z dniem 14 lutego 2018 r. Starosta Sulęciński powołał panią Jolantę Zabłocką na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie.