W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem.

Starostwo Powiatowe uczestniczy w Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej przy użyciu terminali płatniczych POS.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

10-04-2017

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

To już 40 edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W konkursie na szczeblu powiatowym wystartowało 26 uczestników z ternu Gmin: Krzeszyce, Słońsk, Sulęcin oraz Torzym .

Uczniowie podzieleni zostali na trzy grupy tj: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. W I etapie uczestnicy rozwiązywali test z zakresu wiedzy o pożarnictwie, co pozwoliło wyłonić po 5 uczestników z każdej grupy, którzy w II etapie odpowiadali przed Komisją na wylosowane zestawy pytań.
Każdy z zawodników turnieju otrzymał z rąk Wicestarosty Sulęcińskiego Pana Tomasza Prozorowicza Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Sulęcinie oraz Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej Pana Waldemara Koniecznego pamiątkowy dyplom uczestnictwa oraz statuetkę, a 3 osoby z każdej grupy, które uzyskały najwyższą liczbę punktów otrzymały nagrody.
Do kolejnego etapu na szczeblu wojewódzkim, który odbędzie się już 28 kwietnia br w Zielonej Górze dostały się osoby, które zajęły I i II miejsce w poszczególnych grupach.
Gratulujemy finalistom z Powiatu Sulęcińskiego i życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim.

Poniżej zwycięzcy eliminacji powiatowych w 3 grupach:
I grupa Szkoły Podstawowe:
1. Wiktoria Tymczyn
2. Jakub Burkiewicz
3. Livia Borowiec

II grupa Gimnazja
1. Maria Miotk
2. Michał Krzemiński
3. Karolina Sozańska

III grupa Szkoły Ponadgimnazjalne:
1. Krystian Cichocki
2. Agata Łętowska
3. Agnieszka Derewlana

Wyniki konkursu na stanowisko Dyrektora PUP w Sulęcinie

Z dniem 14 lutego 2018 r. Starosta Sulęciński powołał panią Jolantę Zabłocką na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie. Pani Jolanta Zabłocka spełniła wymagania formalne zamieszczone w ogłoszeniu Starosty Sulęcińskiego z dnia 31 stycznia 2018 r. (zarządzenie Nr 16/2018 w sprawie ogłoszenia konkursu na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie oraz powołania komisji konkursowej i określenia regulaminu prac komisji konkursowej), wynikające z ustawy z dnia 21 listopada 2008r.o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1868 ze zm.) oraz ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2017r. poz. 1065 ze zm.)

Nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe!

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego informuje, że zgodnie z § 2 ust. 4 uchwały Rady Powiatu w Sulęcinie Nr XXVI/161/12 z dnia 27 listopada 2012 roku w sprawie ustalenia trybu i zasad przyznawania nagród finansowych dla najlepszych sportowców z Powiatu Sulęcińskiego, ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od stycznia do czerwca 2018r.

Dyżury w godzinach 08:30 - 15:00
styczeń : 9 i 23
luty: 6 i 20
marzec: 6 i 20
kwiecień: 10 i 24
maj: 8 i 22
czerwiec: 5 i 19

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli. Na terenie województwa lubuskiego, zmianie ulegnie miejsce wykonywania świadczeń w Gorzowie Wielkopolskim.

Harmonogram dyżurów pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od września do grudnia 2017 roku:

W godzinach:     08: 30 - 15 : 00
wrzesień : 12 i 26
październik : 10 i 24
listopad : 7 i 21
grudzień : 12

Dyżury aptek w 2017 roku

W załączniku uchwała Rady Powiatu w sprawie rozkładu godzin pracy aptek w Powiecie Sulęcińskim w 2017 roku.