Wizyta Biskupa Tadeusza Lityńskiego w „ Turskim...

11-04-2017

Wizyta Biskupa Tadeusza Lityńskiego w „ Turskim Domu”
„ Takie chwile dodają skrzydeł"
Dnia 7 kwietnia 2017 r. w Domu Pomocy Społecznej w Tursku gościliśmy Ks. Biskupa Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej Tadeusza Lityńskiego.

W spotkaniu uczestniczył także towarzyszący Biskupowi Ks. Grzegorz Mikołajczyk, Ks. Piotr Mazurek- Proboszcz Parafii Sulęcin, Wicestarosta Sulęciński- Tomasz Prozorowicz, Dyrekor "Turskiego Domu" Alina Konopko- Żelechowska, Mieszkańcy i Pracownicy Domu Pomocy Społecznej. Ksiądz Biskup został uroczyście powitany w kaplicy naszego Domu przez Pana Wicestarostę, Panią Dyrektor oraz Mieszkańców. Gospodarze wręczyli kwiaty i zaśpiewali pieśń „Bądź pozdrowiony gościu nasz...". Po wspólnej modlitwie Ksiądz Biskup odwiedził w pokojach osoby chore, leżące. Pobłogosławił wszystkich obecnych i obdarował każdego pamiątkowym obrazkiem. Następnie Pani Dyrektor DPS Alina Konopko-Żelechowska zaprosiła przybyłych gości oraz pracowników na słodki poczęstunek. Na spotkaniu nie zabrakło wielu ciepłych i serdecznych słów skierowanych do pracowników oraz podziękowania za troskę i opiekę nad mieszkańcami naszego Domu. Te odwiedziny były dla nas wszystkich wielkim świętem i równie wielkim przeżyciem, które na długo pozostanie w naszej pamięci.
DPS

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.

Wyniki konkursu na stanowisko Dyrektora PUP w Sulęcinie

Z dniem 14 lutego 2018 r. Starosta Sulęciński powołał panią Jolantę Zabłocką na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie.