Inauguracja projektu „Szerokopasmowy Powiat...

11-04-2017

Inauguracja projektu „Szerokopasmowy Powiat Sulęciński”
7 kwietnia br. w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie odbyło się spotkanie inaugurujące projekt „Szerokopasmowy Powiat Sulęciński", realizowany przez Orange Polska w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC).

Nasz powiat został wybrany jako jedna z pierwszych jednostek samorządu terytorialnego w Polsce do realizacji projektu, dzięki któremu ponad 1,5 tys. kolejnych gospodarstw domowych w 20 miejscowościach będących tzw. „białymi plamami" zyska światłowodowy dostęp do Internetu oraz innych usług świadczonych za pośrednictwem światłowodu. Projekt będzie realizowany na terenie gminy Sulęcin (sołectwa: Grochowo, Trzemeszno Lubuskie, Rychlik) oraz na terenie gmin Słońsk (sołectwa: Chartów, Polne, Jamno, Budzigniew) i Torzym (sołectwa: Tarnawa Rzepińska, Mierczany, Gądków Wielki, Gądków Mały, Garbicz, Drzewce, Bargów, Bielice, Boczów, Debrznica, Drzewce Kolonia). Podczas spotkania Wicestarosta Sulęciński Tomasz Prozorowicz podziękował przedstawicielom firmy Orange Polska za to, że to właśnie Powiat Sulęciński został wybrany na partnera do realizacji tego nowatorskiego projektu.
Z ramienia Pani Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Polak w uroczystości wziął udział Pan Grzegorz Grzywacz Zastępca Dyrektora Biura Projektów Własnych. W czasie spotkania przedstawiciele firmy Orange Polska zapoznali uczestników z harmonogramem oraz zasadami realizacji projektu. Przedstawili także korzyści płynące dla mieszkańców z dostępu do super-szybkiego Internetu. Uczestniczący w konferencji Burmistrzowie, Wójtowie, Sołtysi oraz przedstawiciele instytucji mieli również możliwość uzyskania odpowiedzi na pytania związane z poszczególnymi etapami działań zaplanowanych w ramach projektu. Kulminacyjnym momentem spotkania inauguracyjnego było podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy firmą Orange Polska, a Powiatem Sulęcińskim.

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.

Wyniki konkursu na stanowisko Dyrektora PUP w Sulęcinie

Z dniem 14 lutego 2018 r. Starosta Sulęciński powołał panią Jolantę Zabłocką na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie.