Kwalifikacja Wojskowa w Powiecie Sulęcińskim

11-04-2017

Kwalifikacja Wojskowa w Powiecie Sulęcińskim

Dnia 10.04. br. rozpoczęła się Kwalifikacja Wojskowa w Powiecie Sulęcińskim, która potrwa do 28.04. br. (w dni robocze).

Obejmuje ona całokształt przedsięwzięć mających na celu ustalenie zdolności do czynnej służby wojskowej i wstępnym przeznaczeniu do poszczególnych form powszechnego obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej, osób podlegających stawieniu się do kwalifikacji wojskowej. Obowiązkiem kwalifikacji objęci są mężczyźni urodzeni w 1998 roku, a także roczniki starsze (1993-97), którzy wcześniej nie dopełnili obowiązku zgłoszenia się na kwalifikację wojskową zgodnie z ustawą o powszechnym obowiązku obrony RP. Podczas kwalifikacji Powiatowa Komisja Lekarska orzeka o zdolności do czynnej służby wojskowej i wydaje orzeczenie z określoną kategorią tj.: A,B,D,E. W powiecie sulęcińskim Kwalifikacja Wojskowa dla poszczególnych gmin odbywa się w dniach:
Gmina Sulęcin 10-14.04. br.
Gmina Torzym 18-19.04. br.
Gmina Słońsk 20-21.04. br.
Gmina Krzeszyce 24-25.04. br.
Gmina Lubniewice 26.04. br.
Kobiety 27.04. br.

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.

Wyniki konkursu na stanowisko Dyrektora PUP w Sulęcinie

Z dniem 14 lutego 2018 r. Starosta Sulęciński powołał panią Jolantę Zabłocką na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie.