Niezapomniane spotkania ze sztuką

13-04-2017

Niezapomniane spotkania ze sztuką
Dnia 04.04.2017 r. odbyła się wycieczka uczniów Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie do Gorzowa Wielkopolskiego.

Uczestnicy wycieczki zwiedzili muzeum Spichlerz im. Jana Dekerta, w którym mieści się filia Muzeum Lubuskiego, gdzie zapoznali się z historią miasta, zobaczyli także kolekcję malarstwa i innych dzieł sztuki współczesnej. Wielką atrakcją okazały się pisanki, wykonane przeróżnymi technikami przez uczestników corocznego konkursu na najciekawszą pisankę.
Następnie uczniowie udali się do Teatru im. Juliusza Osterwy na spektakl pt. ,,Wesele''. Sztuka, choć opierała się o znany wszystkim tekst Wyspiańskiego, była przeniesiona w czasy współczesne, by uaktualnić wątki podjęte przez autora w dramacie. Dzięki temu tradycja spotkała się z nowoczesnością. Podstawą sztuki było słowo, ale całość scalała muzyka - utwory ludowe wykonane w nowoczesnych aranżacjach, pulsacyjne rytmy świetnie pasowały do wierszowanego utworu. Uczniów zachwyciła także wizja reżysera - była zaskakująca, a nawet szokująca, lecz idealnie komponowała się z klimatem przedstawienia.
Kontakt ze sztuką był niezapomnianym przeżyciem, wzbogacił i uwrażliwił uczniów na piękno i na pewno pozostanie długo w pamięci. Uczniowie chetnie będą uczestniczyć w kolejnych „żywych" lekcjach poza szkołą.
Izabela Pawlus, Wiktoria Hyża
Uczennice kl. II LOw

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.

Wyniki konkursu na stanowisko Dyrektora PUP w Sulęcinie

Z dniem 14 lutego 2018 r. Starosta Sulęciński powołał panią Jolantę Zabłocką na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie.