W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem.

Starostwo Powiatowe uczestniczy w Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej przy użyciu terminali płatniczych POS.

RUSZYŁ PROGRAM SZWAJCARKO-POLSKI

24-04-2013

RUSZYŁ PROGRAM SZWAJCARKO-POLSKI

Dzięki inicjatywie Starosty Sulęcińskiego Dariusza Ejcharta i kontaktom ze stroną szwajcarską powiat sulęciński otrzymał 850 tysięcy złotych na poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu sulęcińskiego. W chwili obecnej z pozyskanych funduszy trwa budowa chodników w sołectwie Miechów i Wielowieś.

Usprawni to ruch przy drodze powiatowej i poprawi bezpieczeństwo w ruchu kołowym i pieszym. - To bardzo ważna inwestycja dla powiatu i dla miejscowości wiejskich znajdujących się w jego granicach. W tym programie uczestniczy sołectwo Miechów i Wielowieś.  Zwiększająca się ilość pojazdów mechanicznych i ich natężenie sprawiało uciążliwość w poruszaniu się pieszych, którzy przemieszczali się poboczem drogi. W obu sołectwach było brak pieszych ciągów komunikacyjnych. Program szwajcarko – polski i pozyskane z tego programu pieniądze zainwestowaliśmy w najbardziej potrzebujące sołectwa, które z racji położenia przy drogach powiatowych otrzymają nowe chodniki. Myślę, że chwilowe utrudnienie w ruchu w przyszłości przyniesie podwójną korzyść. Przede wszystkim dla samych pieszych, jak również dla kierowców i rowerzystów – powiedział Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart.

Konkurs ofert na świadczenie nieodpłatnej pomocy prawnej

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej, polegającego na prowadzeniu w 2018 roku punktu nieodpłatnej pomocy prawnej przez organizacje pozarządowe prowadzące działalność pożytku publicznego.

Jednocześnie Zarząd Powiatu zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (DZ. U. z 2016r. poz. 1817) do zgłaszania swoich przedstawicieli na członków komisji konkursowej opiniującej oferty złożone w ramach otwartego konkursu ofert na zadania publicznego z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej.

Szczegółowe informacje znajdują się w załącznikach.

Konsultacje Społeczne

W dniu 3 października br. zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące projektu Programu Współpracy Powiatu Sulęcińskiego w roku 2018 z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietna 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie Konsultacje przeprowadzone zostały w trybie Uchwały Nr 132/306/17 Zarządu Powiatu Sulęcińskiego z dnia 25 września 2017 r. W wyniku konsultacji nie zgłoszono żadnych propozycji zmian do projektu Programu.

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli. Na terenie województwa lubuskiego, zmianie ulegnie miejsce wykonywania świadczeń w Gorzowie Wielkopolskim.

Harmonogram dyżurów pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od września do grudnia 2017 roku:

W godzinach:     08: 30 - 15 : 00
wrzesień : 12 i 26
październik : 10 i 24
listopad : 7 i 21
grudzień : 12

Dyżury aptek w 2017 roku

W załączniku uchwała Rady Powiatu w sprawie rozkładu godzin pracy aptek w Powiecie Sulęcińskim w 2017 roku.