RUSZYŁ PROGRAM SZWAJCARKO-POLSKI

24-04-2013

RUSZYŁ PROGRAM SZWAJCARKO-POLSKI

Dzięki inicjatywie Starosty Sulęcińskiego Dariusza Ejcharta i kontaktom ze stroną szwajcarską powiat sulęciński otrzymał 850 tysięcy złotych na poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu sulęcińskiego. W chwili obecnej z pozyskanych funduszy trwa budowa chodników w sołectwie Miechów i Wielowieś.

Usprawni to ruch przy drodze powiatowej i poprawi bezpieczeństwo w ruchu kołowym i pieszym. - To bardzo ważna inwestycja dla powiatu i dla miejscowości wiejskich znajdujących się w jego granicach. W tym programie uczestniczy sołectwo Miechów i Wielowieś.  Zwiększająca się ilość pojazdów mechanicznych i ich natężenie sprawiało uciążliwość w poruszaniu się pieszych, którzy przemieszczali się poboczem drogi. W obu sołectwach było brak pieszych ciągów komunikacyjnych. Program szwajcarko – polski i pozyskane z tego programu pieniądze zainwestowaliśmy w najbardziej potrzebujące sołectwa, które z racji położenia przy drogach powiatowych otrzymają nowe chodniki. Myślę, że chwilowe utrudnienie w ruchu w przyszłości przyniesie podwójną korzyść. Przede wszystkim dla samych pieszych, jak również dla kierowców i rowerzystów – powiedział Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart.

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.

Nabór na stanowisko dyrektora SOSW

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił nabór na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie z siedzibą w Sulęcinie przy ul. Lipowa 12, 69-200 Sulęcin.

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.