Turnieje Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

13-04-2017

Turnieje Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Sulęcinie pod opieką Pani Wioletty Bartniak oraz  uczniowie z Zespołu Szkół Samorządowych w Witnicy pod opieką Pana Adriana Wośkowiaka wzięli udział w dwóch turniejach: Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, które zostały zorganizowane w celu ugruntowania wiadomości z elementów prawa oraz ustroju Rzeczpospolitej Polskiej.

Pierwszy turniej odbył się 22.03.2017 r. w Witnicy, drugi zorganizowano w naszej szkole 05.04. br. W trakcie turniejów podzieleni na grupy,  rozwiązywaliśmy specjalnie przygotowane zadania. Zestawy ćwiczeń zostały ułożone w taki sposób, aby zapewnić nam gruntowne powtórzenie wiadomości z zakresu omawianego działu. Zajęcia odbywały się w oparciu o kryteria egzaminu maturalnego. Aktywny udział w zajęciach, rozwiązywanie zadań oraz zadawane pytania na pewno pomogły zwiększyć  nasze merytoryczne przygotowanie do egzaminu maturalnego z wiedzy o społeczeństwie. Te spotkania pomogły nam usystematyzować swoją wiedzę, a także dały możliwość nawiązania nowych znajomości. Podczas turniejów skosztowaliśmy smakołyków przygotowanych przez organizatorów oraz wspólnie zwiedziliśmy obie szkoły. Uważamy, że taka niekonwencjonalna forma jest wspaniałą metodą usystematyzowania wiedzy w ramach tzw. „powtórki przed ostatnim dzwonkiem".
Kinga Wieczorek ucz. kl. III b

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.

Wyniki konkursu na stanowisko Dyrektora PUP w Sulęcinie

Z dniem 14 lutego 2018 r. Starosta Sulęciński powołał panią Jolantę Zabłocką na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie.