"Szczęśliwej drogi już czas..."

26-04-2013

"Szczęśliwej drogi już czas..."

…piosenką z repertuaru zespołu VOX  pożegnano w Zespole Szkól Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie uczniów klas maturalnych. Za kilkanaście dni przed nimi matura i podejmowanie dalszych życiowych decyzji.

Uroczystość odbyła się w szkolnej hali sportowej, na którą przybyli abiturienci, rodzice, koleżanki i koledzy młodszych klas oraz zaproszeni goście: Poseł na Sejm Bożena Sławiak, Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart oraz Wicestarosta Tadeusz Dąbroś, Naczelnik Wydziału Promocji, Edukacji i Spraw Społecznych Grażyna Jaśnikowska, Przewodniczący Rady Rodziców Krzysztof Ziomko,  mjr Jacek Parzyński z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu, płk Przemysław Mikołajczak Komendant Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie, kpt. Marek Chruściel z Żandarmerii Wojskowej w Wędrzynie, chor. Marcin Szubert rzecznik prasowy Wielkopolskiej Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu, podinsp. Zbigniew Pytka Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie, kom. Emilian Pal Zastępca Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie, kpt. Waldemar Konieczny Zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie, Andrzej Bik Dyrektor Naczelny Kopalni Węgla Brunatnego w Sieniawie, Jerzy Jarosz Kierownik Ruchu Zakładu Górniczego Kopalni Węgla Brunatnego w Sieniawie oraz Maciej Kałuski Zastępca Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze. Oficjalnego otwarcia uroczystości dokonała dyrektor szkoły Grażyna Sobieraj. W trakcie imprezy została podpisana umowa współpracy szkoły z kopalnią węgla brunatnego w Sieniawie. Następnie uczniowie klas maturalnych złożyli tradycyjne ślubowanie i wiązankami kwiatów podziękowali swoim nauczycielom za dotychczasowe lata nauki. Uczennica IV klasy technikum w zawodzie technik ekonomista Monika Cybulska oraz uczennica III klasy liceum ogólnokształcącego o profilu bezpieczeństwo publiczne Barbara Syczyk otrzymały od Starosty Sulęcińskiego Dariusza Ejcharta stypendia naukowe. Uczniowie o bardzo wysokich wynikach w nauce, wzorowe zachowanie, zaangażowanie w życie szkoły, udział w olimpiadach, konkursach oraz zawodach sportowych zostali wyróżnieni wpisem do „Złotej Księgi Najwybitniejszych Uczniów Szkoły” oraz otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, certyfikaty i nagrody książkowe.

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.

Nabór na stanowisko dyrektora SOSW

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił nabór na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie z siedzibą w Sulęcinie przy ul. Lipowa 12, 69-200 Sulęcin.

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.