Pożegnali mury szkoły, ale nie szkołę

26-04-2013

Pożegnali mury szkoły, ale nie szkołę

Ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie. 26 kwietnia w hali sportowej szkoły odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas maturalnych.

W uroczystości uczestniczyło grono pedagogiczne,   Przewodnicząca Rady Rodziców Beata Wieczorek, Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart, pełniący obowiązki dyrektora szkoły Jarosław Ugrynowicz oraz uczniowie. Podczas gali poczet sztandarowy złożony z licealistów klas maturalnych przekazał sztandar szkoły nowemu pocztowi klas pierwszych i drugich.  Abiturienci złożyli również ślubowanie. W dalszej części odbyło się wręczenie świadectw ukończenia liceum oraz nagród i podziękowań uczniom, którzy swoją postawą i  zaangażowaniem reprezentowali szkołę w olimpiadach, konkursach i zawodach sportowych. Za najlepsze wyniki w nauce w roku 2012 - 2013 stypendium Starosty Sulęcińskiego Dariusza Ejcharta otrzymał Jakub Andrzej Plata. Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali: Karolina Waszkiewicz, Patrycja Marcinkiewicz, Anna Górska, Dawid Wójcik oraz Katarzyna Zadwórna. Na zakończenie uroczystości, każdy uczeń klasy maturalnej otrzymał symboliczny długopis z czterolistną koniczynką na szczęście.

- Żegnacie mury szkoły, ale nie szkołę. Tutaj zawsze będziecie wracali, jeżeli nie osobiście to w Waszych wspomnieniach. Nie można zapomnieć kilku lat spędzonych wśród co dziennym wydarzeń, jakie przeżywaliście w tej szkole. Przed Wami kolejne wydarzenie jakim jest matura, która pozostawi wspomnienia na długie lata. Wierzę, że każdy z Was jest do niej przygotowany i sprosta jej wyzwaniu. Tego Wam życzę w tym szczególnym dniu, kiedy jesteście kolejnym pokoleniem abiturientów, a niebawem absolwentów, które przejdzie do historii naszego liceum – powiedział zebranym Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.

Wyniki konkursu na stanowisko Dyrektora PUP w Sulęcinie

Z dniem 14 lutego 2018 r. Starosta Sulęciński powołał panią Jolantę Zabłocką na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie.