W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem.

Starostwo Powiatowe uczestniczy w Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej przy użyciu terminali płatniczych POS.

Pożegnali mury szkoły, ale nie szkołę

26-04-2013

Pożegnali mury szkoły, ale nie szkołę

Ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie. 26 kwietnia w hali sportowej szkoły odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas maturalnych.

W uroczystości uczestniczyło grono pedagogiczne,   Przewodnicząca Rady Rodziców Beata Wieczorek, Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart, pełniący obowiązki dyrektora szkoły Jarosław Ugrynowicz oraz uczniowie. Podczas gali poczet sztandarowy złożony z licealistów klas maturalnych przekazał sztandar szkoły nowemu pocztowi klas pierwszych i drugich.  Abiturienci złożyli również ślubowanie. W dalszej części odbyło się wręczenie świadectw ukończenia liceum oraz nagród i podziękowań uczniom, którzy swoją postawą i  zaangażowaniem reprezentowali szkołę w olimpiadach, konkursach i zawodach sportowych. Za najlepsze wyniki w nauce w roku 2012 - 2013 stypendium Starosty Sulęcińskiego Dariusza Ejcharta otrzymał Jakub Andrzej Plata. Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali: Karolina Waszkiewicz, Patrycja Marcinkiewicz, Anna Górska, Dawid Wójcik oraz Katarzyna Zadwórna. Na zakończenie uroczystości, każdy uczeń klasy maturalnej otrzymał symboliczny długopis z czterolistną koniczynką na szczęście.

- Żegnacie mury szkoły, ale nie szkołę. Tutaj zawsze będziecie wracali, jeżeli nie osobiście to w Waszych wspomnieniach. Nie można zapomnieć kilku lat spędzonych wśród co dziennym wydarzeń, jakie przeżywaliście w tej szkole. Przed Wami kolejne wydarzenie jakim jest matura, która pozostawi wspomnienia na długie lata. Wierzę, że każdy z Was jest do niej przygotowany i sprosta jej wyzwaniu. Tego Wam życzę w tym szczególnym dniu, kiedy jesteście kolejnym pokoleniem abiturientów, a niebawem absolwentów, które przejdzie do historii naszego liceum – powiedział zebranym Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart

Konkurs ofert na świadczenie nieodpłatnej pomocy prawnej

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej, polegającego na prowadzeniu w 2018 roku punktu nieodpłatnej pomocy prawnej przez organizacje pozarządowe prowadzące działalność pożytku publicznego.

Jednocześnie Zarząd Powiatu zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (DZ. U. z 2016r. poz. 1817) do zgłaszania swoich przedstawicieli na członków komisji konkursowej opiniującej oferty złożone w ramach otwartego konkursu ofert na zadania publicznego z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej.

Szczegółowe informacje znajdują się w załącznikach.

Konsultacje Społeczne

W dniu 3 października br. zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące projektu Programu Współpracy Powiatu Sulęcińskiego w roku 2018 z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietna 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie Konsultacje przeprowadzone zostały w trybie Uchwały Nr 132/306/17 Zarządu Powiatu Sulęcińskiego z dnia 25 września 2017 r. W wyniku konsultacji nie zgłoszono żadnych propozycji zmian do projektu Programu.

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli. Na terenie województwa lubuskiego, zmianie ulegnie miejsce wykonywania świadczeń w Gorzowie Wielkopolskim.

Harmonogram dyżurów pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od września do grudnia 2017 roku:

W godzinach:     08: 30 - 15 : 00
wrzesień : 12 i 26
październik : 10 i 24
listopad : 7 i 21
grudzień : 12

Dyżury aptek w 2017 roku

W załączniku uchwała Rady Powiatu w sprawie rozkładu godzin pracy aptek w Powiecie Sulęcińskim w 2017 roku.