Wiadomości dnia

10-05-2017

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020, Priorytet 8 Nowoczesna edukacja, Działanie 8.4 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego, Poddziałanie 8.4.1 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego - projekty realizowane poza formułą ZIT.

Czas realizacji projektu obejmuje okres od stycznia 2017 r. do czerwca 2022 r.
Wartość projektu - 5 212 166, 17 zł.
Dofinansowanie - 4 860 866,17 zł.
Partnerem projektu jest Konsorcjum Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gorzowie Wlkp. oraz Profi Biznes Group Sylwia Karina Majewska ze Szczecina.
Celem głównym projektu jest modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim, poprzez utworzenie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, wyposażenie go w nowoczesne pracownie do nauczania zawodu oraz podniesienie poziomu wiedzy i kompetencji 400 uczniów i 13 nauczycieli.
Na uczestników projektu czeka wiele ciekawych i atrakcyjnych form nauki, mających na celu przygotowanie dobrze wykształconych pracowników. Szereg dodatkowych innowacyjnych, przedsięwzięć realizowanych w ramach projektu ukierunkowanych jest na rozwój kompetencji, kwalifikacji i umiejętności uczniów, poprzez praktyczną i nowoczesną naukę zawodu oraz podniesienie kompetencji kadry w zakresie kształcenia zawodowego, przy ścisłej współpracy z lokalnymi pracodawcami i instytucjami rynku pracy. W ramach realizowanego zadania zaplecze techniczne szkoły (m.in.: pracownie diagnostyki samochodowej, gastronomii, ekonomii, logistyki i spedycji, techniki biurowej, technologii, towaroznawstwa i środków transportu oraz pracownie komputerowe) doposażone zostanie w nowoczesne maszyny, sprzęt dydaktyczny, pomoce naukowe oraz środki audiowizualne i multimedialne.
Na potrzeby uczestników projektu utworzone zostanie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, w którym uczniowie będą mogli korzystać m.in. z profesjonalnego doradztwa zawodowego. Ofertę uzupełniać będą spotkania z pracodawcami oraz powiatowe targi zawodowe.

Przewidywane działania w ramach projektu:
1. Wsparcie doskonalenia nauczycieli kształcenia zawodowego (kursy, szkolenia, staże,  studia podyplomowe);
2. Dodatkowe zajęcia dla uczniów, ukierunkowane na rozwijanie postaw innowacyjnych i kreatywnych (kursy, szkolenia, obozy naukowe, zajęcia pozalekcyjne, dodatkowe zajęcia przygotowujące do egzaminów);
3. Doradztwo edukacyjno - zawodowe dla uczniów, ukierunkowane na rozwijanie postaw innowacyjnych i kreatywnych;
4. Utworzenie CKZiU;
5. Praktyki oraz staże dla uczniów, realizowane u pracodawców lub przedsiębiorców.

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.

Nabór na stanowisko dyrektora SOSW

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił nabór na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie z siedzibą w Sulęcinie przy ul. Lipowa 12, 69-200 Sulęcin.

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.