Przebudowa drogi powiatowej odc....

12-05-2017

Przebudowa drogi powiatowej odc. Grabów-Walewice-A2
Dnia 08.05.2017 r. pomiędzy Powiatem Sulęcińskim, a wyłonionym w drodze przetargu Przedsiębiorstwem Drogowym KONTRAKT Sp. z o.o. z Krosna Odrzańskiego, reprezentowanym przez Prezesa Zarządu Pana Karola Jankowskiego, została podpisana umowa na realizację zadania pn.: „Przebudowa drogi powiatowej 1247 F odc. Grabów- Walewice- A2".

Przedsięwzięcie współfinansowane jest w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019, z czego 50% kwoty pokrywa Powiat Sulęciński wraz z partnerem Gminą Torzym. Przebudowa drogi obejmuje 4434 m drogi, która została podzielona na dwa odcinki. W ciągu odcinka nr 1 planowane jest poszerzenie jezdni do 4 m z wykonaniem mijanek, odtworzenie poboczy i wykonanie rowów. W leśniczówce Grabów planowany jest peron i zatoka autobusowa. Przed m. Walewice planowana jest wyspa spowalniająca ruch. Odcinek nr 2 o długości 1304 m znajduje się w terenie zabudowanym Walewic, planowana szerokość jezdni to 5 m. W ciągu tego odcinka planowany jest chodnik o szer. od 1,5 do 2 m i dł. 633 mb, zatoka aut, przejście dla pieszych z azylem, 4 skrzyżowania z drogami gminnymi i wyspa spowalniająca ruch.
Realizacja tej inwestycji pozwoli podnieść poziom i jakość życia mieszkańców miejscowości: Grabów i Walewice, a także ułatwi mieszkańcom tych miejscowości swobodny dojazd do ośrodków miejskich i siedzib władz gminnych, powiatowych czy wojewódzkich. Mieszkańcy będą mieli ułatwiony dostęp do usług w zakresie administracji publicznej, edukacji czy ochrony zdrowia, jak również będą mogli szybciej i bezpieczniej dotrzeć do miejsca pracy. Znaczącej poprawie ulegnie także bezpieczeństwo pozostałych użytkowników drogi.

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.

Wyniki konkursu na stanowisko Dyrektora PUP w Sulęcinie

Z dniem 14 lutego 2018 r. Starosta Sulęciński powołał panią Jolantę Zabłocką na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie.