Pożegnanie uczniów klas III I LO w Sulęcinie

16-05-2017

Pożegnanie uczniów klas III I LO w Sulęcinie
„Takie jest życie (...) samemu trzeba nadać mu sens"

Egzaminy maturalne już na półmetku, a w naszych myślach wspomnienia z 28 kwietnia 2017 roku, kiedy to żegnaliśmy uczniów naszej szkoły. Uroczystą akademię z okazji zakończenia nauki przez uczniów klas III rozpoczęto słowami utworu grupy Illusion ,,O trudzie wyboru".

W tym dniu swoją obecnością zaszczycili nas: Starosta Sulęciński Adam Basiński, Członek Zarządu Powiatu Grzegorz Zawadzki, Prezes STS Olimpia Stanisław Szablewski, Wiceprezes Akademii Bosko Wojciech Lencewicz, Dyrektor Poradni Pedagogiczno- Psychologicznej Maciej Tonder, Przedstawiciele Rady Rodziców oraz Rodzice. Wszystkich zaproszonych gości oraz uczniów przywitała Aleksandra Jasicka Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie.
Pani Dyrektor podczas uroczystości podziękowała wychowawcom, nauczycielom oraz rodzicom za trud włożony w wychowanie młodego pokolenia. Razem z Panem Grzegorzem Zawadzkim wręczyła nagrody książkowe i wyróżnienia uczniom, którzy zdobywali laury w dziedzinie nauki i sportu, krzewili treści historyczne i patriotyczne oraz działali w Samorządzie Uczniowskim. Ponadto zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe dla najlepszych uczniów. Najwyższą średnią w szkole tj. 5,32 zdobyła Dominika Senyszyn. Z rąk Starosty Sulęcińskiego otrzymała stypendium naukowe oraz najlepsze życzenia, wielu sukcesów w dalszej nauce. Świadectwo z wyróżnieniem otrzymali również: Magdalena Arciszewska, Weronika Gęślowska, Katarzyna Moręgiel, Małgorzata Pawlus, Aleksandra Roguz, Alicja Ciechocka, Katarzyna Łysakowska, Sandra Marszalik i Maciej Tracz.
Nagrodę z rąk Pana Macieja Bardena, fotografa, który uczestniczy w wielu uroczystościach szkolnych, otrzymała Alicja Ciechocka. Powodem tego wyróżnienia jest obecność Ali na większości zrobionych przez niego zdjęć, co świadczy o jej aktywności i zaangażowaniu w życie szkoły i naszego miasta. To pierwsze takie wyróżnienie w historii szkoły. Kolejną częścią uroczystości było wręczenie świadectw wszystkim absolwentom przez Panią Dyrektor oraz przez wychowawców klas trzecich. Uczniowie z młodszych klas, na pożegnanie przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek drobny upominek, czarny długopis z zieloną koniczynką, który miał przynieść im szczęście na egzaminie maturalnym. Następnie wspólnie zanucili piosenkę, którą zaśpiewała uczennica klasy Ia Sandra Dorociak oraz wysłuchaliśmy utworu Wisławy Szymborskiej ,,Nic dwa razy", w wykonaniu Oli Maziarskiej. Podziękowania klas drugich zakończył Łukasz Kobylnik, który zaprezentował chwytające za serce przemówienie, z nutą humoru.
Absolwenci postarali się podsumować trzyletni pobyt w liceum dziękując zaproszonym gościom, dyrektorowi szkoły, nauczycielom oraz pracownikom. Swoich belfrów uhonorowali statuetką Oscara ,,za rolę super nauczyciela". Podziękowania w imieniu wszystkich maturzystów wygłosiła Katarzyna Moręgiel. Absolwenci pożegnali się piosenką w wykonaniu Martyny Stranz, która wywołała u wszystkich ogromne wzruszenie. Wspólne klasowe zdjęcie, pewnie jedno z ostatnich, w tle muzyka zespołu Manchester, wywołały prawdziwe łzy, które trudno było opanować zarówno uczniom jak i nauczycielom.
Teraz zostaje nam tylko życzyć maturzystom pozytywnych wyników z egzaminów oraz powodzenia w dorosłym życiu.
Samorząd Uczniowski:
Zuzanna Moręgiel i Sara Fahim

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.

Wyniki konkursu na stanowisko Dyrektora PUP w Sulęcinie

Z dniem 14 lutego 2018 r. Starosta Sulęciński powołał panią Jolantę Zabłocką na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie.