Powiat Sulecinski

<     >

W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem.

W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem.

Starostwo Powiatowe uczestniczy w Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej przy użyciu terminali płatniczych POS.
Scalanie gruntów - Ownice

Scalanie gruntów - Ownice

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Ownice".

Scalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

Scalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Krępiny i części Krzeszyc".

 Nieodpłatna pomoc prawna

Nieodpłatna pomoc prawna


   

 

   

 

 

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Powiat Sulęciński informuje, że rozpoczęto realizację projektu pod nazwą: „Rozbudowa i wyposażenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sulęcinie".

Aktualności

Pożegnanie uczniów klas III I LO w Sulęcinie

16-05-2017

Pożegnanie uczniów klas III I LO w Sulęcinie
„Takie jest życie (...) samemu trzeba nadać mu sens"

Egzaminy maturalne już na półmetku, a w naszych myślach wspomnienia z 28 kwietnia 2017 roku, kiedy to żegnaliśmy uczniów naszej szkoły. Uroczystą akademię z okazji zakończenia nauki przez uczniów klas III rozpoczęto słowami utworu grupy Illusion ,,O trudzie wyboru".

W tym dniu swoją obecnością zaszczycili nas: Starosta Sulęciński Adam Basiński, Członek Zarządu Powiatu Grzegorz Zawadzki, Prezes STS Olimpia Stanisław Szablewski, Wiceprezes Akademii Bosko Wojciech Lencewicz, Dyrektor Poradni Pedagogiczno- Psychologicznej Maciej Tonder, Przedstawiciele Rady Rodziców oraz Rodzice. Wszystkich zaproszonych gości oraz uczniów przywitała Aleksandra Jasicka Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie.
Pani Dyrektor podczas uroczystości podziękowała wychowawcom, nauczycielom oraz rodzicom za trud włożony w wychowanie młodego pokolenia. Razem z Panem Grzegorzem Zawadzkim wręczyła nagrody książkowe i wyróżnienia uczniom, którzy zdobywali laury w dziedzinie nauki i sportu, krzewili treści historyczne i patriotyczne oraz działali w Samorządzie Uczniowskim. Ponadto zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe dla najlepszych uczniów. Najwyższą średnią w szkole tj. 5,32 zdobyła Dominika Senyszyn. Z rąk Starosty Sulęcińskiego otrzymała stypendium naukowe oraz najlepsze życzenia, wielu sukcesów w dalszej nauce. Świadectwo z wyróżnieniem otrzymali również: Magdalena Arciszewska, Weronika Gęślowska, Katarzyna Moręgiel, Małgorzata Pawlus, Aleksandra Roguz, Alicja Ciechocka, Katarzyna Łysakowska, Sandra Marszalik i Maciej Tracz.
Nagrodę z rąk Pana Macieja Bardena, fotografa, który uczestniczy w wielu uroczystościach szkolnych, otrzymała Alicja Ciechocka. Powodem tego wyróżnienia jest obecność Ali na większości zrobionych przez niego zdjęć, co świadczy o jej aktywności i zaangażowaniu w życie szkoły i naszego miasta. To pierwsze takie wyróżnienie w historii szkoły. Kolejną częścią uroczystości było wręczenie świadectw wszystkim absolwentom przez Panią Dyrektor oraz przez wychowawców klas trzecich. Uczniowie z młodszych klas, na pożegnanie przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek drobny upominek, czarny długopis z zieloną koniczynką, który miał przynieść im szczęście na egzaminie maturalnym. Następnie wspólnie zanucili piosenkę, którą zaśpiewała uczennica klasy Ia Sandra Dorociak oraz wysłuchaliśmy utworu Wisławy Szymborskiej ,,Nic dwa razy", w wykonaniu Oli Maziarskiej. Podziękowania klas drugich zakończył Łukasz Kobylnik, który zaprezentował chwytające za serce przemówienie, z nutą humoru.
Absolwenci postarali się podsumować trzyletni pobyt w liceum dziękując zaproszonym gościom, dyrektorowi szkoły, nauczycielom oraz pracownikom. Swoich belfrów uhonorowali statuetką Oscara ,,za rolę super nauczyciela". Podziękowania w imieniu wszystkich maturzystów wygłosiła Katarzyna Moręgiel. Absolwenci pożegnali się piosenką w wykonaniu Martyny Stranz, która wywołała u wszystkich ogromne wzruszenie. Wspólne klasowe zdjęcie, pewnie jedno z ostatnich, w tle muzyka zespołu Manchester, wywołały prawdziwe łzy, które trudno było opanować zarówno uczniom jak i nauczycielom.
Teraz zostaje nam tylko życzyć maturzystom pozytywnych wyników z egzaminów oraz powodzenia w dorosłym życiu.
Samorząd Uczniowski:
Zuzanna Moręgiel i Sara Fahim

 

Galeria

OGŁOSZENIA

Wyniki konkursu na stanowisko Dyrektora PUP w Sulęcinie

Z dniem 14 lutego 2018 r. Starosta Sulęciński powołał panią Jolantę Zabłocką na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie. Pani Jolanta Zabłocka spełniła wymagania formalne zamieszczone w ogłoszeniu Starosty Sulęcińskiego z dnia 31 stycznia 2018 r. (zarządzenie Nr 16/2018 w sprawie ogłoszenia konkursu na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie oraz powołania komisji konkursowej i określenia regulaminu prac komisji konkursowej), wynikające z ustawy z dnia 21 listopada 2008r.o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1868 ze zm.) oraz ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2017r. poz. 1065 ze zm.)

 

Nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe!

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego informuje, że zgodnie z § 2 ust. 4 uchwały Rady Powiatu w Sulęcinie Nr XXVI/161/12 z dnia 27 listopada 2012 roku w sprawie ustalenia trybu i zasad przyznawania nagród finansowych dla najlepszych sportowców z Powiatu Sulęcińskiego, ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.
SPRAWY SPOŁECZNE

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od stycznia do czerwca 2018r.

Dyżury w godzinach 08:30 - 15:00
styczeń : 9 i 23
luty: 6 i 20
marzec: 6 i 20
kwiecień: 10 i 24
maj: 8 i 22
czerwiec: 5 i 19

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli. Na terenie województwa lubuskiego, zmianie ulegnie miejsce wykonywania świadczeń w Gorzowie Wielkopolskim.

Harmonogram dyżurów pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawnośc...

Harmonogram dyżurów pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od września do grudnia 2017 roku:

W godzinach:     08: 30 - 15 : 00
wrzesień : 12 i 26
październik : 10 i 24
listopad : 7 i 21
grudzień : 12

 

Dyżury aptek w 2017 roku

W załączniku uchwała Rady Powiatu w sprawie rozkładu godzin pracy aptek w Powiecie Sulęcińskim w 2017 roku.
PRZEWODNIK INTERESANTA

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

 

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta