Powiat Sulecinski

<     >

SULĘCIN REGGAE FESTIWAL 2017

SULĘCIN REGGAE FESTIWAL 2017

Sulęciński Ośrodek Kultury zaprasza na kolejną edycję Sulęcin Reggae Festiwal - edycję klubową! Przed nami dwa dni fantastycznych koncertów, które odbędą się 6-7 października br. Na naszej scenie zaprezentują się: Big Up!, O.N.L., Kufajka Rencisty, Er Skanker Sound System oraz Maleo Reggae Rockers!
 Nieodpłatna pomoc prawna

Nieodpłatna pomoc prawna


   

 

   

 

 

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Powiat Sulęciński informuje, że rozpoczęto realizację projektu pod nazwą: „Rozbudowa i wyposażenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sulęcinie".

Projekt

Projekt

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

UWAGA!Nowe numery kont

UWAGA!Nowe numery kont

    Aktualne numery rachunków bankowych:
    Rachunek dochodów Starostwa:
    25 8369 0008 7109 1822 2000 0020
    Rachunek dochodów Skarbu Państwa:
    54 8369 0008 7109 1822 2000 0080
    Rachunek obsługi sum depozytowych:
    33 8369 0008 7109 1822 2000 0070
Najnowsze aktualności

Aktualności

Ekologiczna wiosna w SOSW!

16-05-2017

Ekologiczna wiosna w SOSW!
Tradycją Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie jest włączanie się w ogólnopolskie działania proekologiczne. Placówka realizuje je w ramach „Szkolnego programu edukacji ekologiczno-przyrodniczej". W kwietniu wzięliśmy udział w dwóch działaniach - Dniu Ziemi i Dniu bez Śmiecenia.

22 kwietnia 2017 r. grupa uczniów klas I-III SP, IV-VI SP i V-VI SP ZET wraz z opiekunkami udała się do siedziby Celowego Związku Gmin CZG-12 w Długoszynie na Piknik ekologiczny „Dzień Ziemi w CZG-12", gdzie mimo niesprzyjającej, wietrznej pogody, czekała na nich moc atrakcji: zwiedzanie zakładu, zabawy z animatorem, ekologiczne pokazy, gry, pokaz samochodów do odbioru odpadów, pojazdu policyjnego, „wspinaczka" na podnośniku strażackim oraz zabawy sportowe przygotowane przez Parafialną Akademię Piłkarską „Bosko". Dla łasuchów nie zabrakło kiełbasek, popcornu i waty cukrowej. I nawet pogoda zmieniła swoje oblicze. Podjęliśmy decyzję o udziale w pikniku w następnym roku, w jeszcze większym składzie.
24 kwietnia 2017 r. w szkolnej stołówce odbył się apel podsumowujący realizowane wcześniej działania związane z Dniem Ziemi. Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowywali plakaty promujące piękno Ziemi oraz Listy do Ziemi. Prowadząca apel Agnieszka Kogut-Szablewska podsumowała zaprezentowane prace i wraz z chętnymi uczniami odczytała niezwykle piękne, mądre, a momentami zabawne listy.
W tym dniu zagościła w szkole niezwykła wystawa - mobilna „Ścieżka edukacji ekologicznej Eneris Surowce S.A." udostępniona przez Celowy Związek Gmin CZG-12 w Długoszynie. Uczniowie mogli zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi skutków oddziaływania człowieka na środowisko. Utrwalili zasady sortowania odpadów, oszczędzania energii, a także odpowiedzialnego korzystania z zasobów naturalnych. Myśl przewodnia ścieżki mieściła się w trzech hasłach: REDUKUJ - swój wpływ na środowisko; ODZYSKUJ - tak dużo surowców, jak to możliwe; PRZETWARZAJ - to, czego nie da się już użyć jako surowca wtórnego, można jeszcze przetworzyć w kompost, energię lub ciepło. Uczniowie wraz z wychowawcami mogli korzystać ze ścieżki przez 4 dni.
Z kolei 10 maja 2017 r. uczniowie klasy IV-VI SP z wychowawczynią Agnieszka Kogut-Szablewską pojechali do CZG-12 do Długoszyna na „Ekolekcję" prowadzoną przez panią Katarzynę Radej. Uczniowie utrwalili zasady segregacji odpadów, szukali sposobów na ich powtórne wykorzystanie oraz zwiedzili Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych.
Ostatnie eko wydarzenie szkolne to Dzień Bez Śmiecenia w dniu 11 maja 2017 r. Szkoła została oplakatowana myślą przewodnią tego święta: „#Chce mi się", uczniowie w ramach lekcji odwiedzali stronę internetową www.dzienbezsmiecenia.pl, a także w połączeniu z Lubuską Akcją Bicia Rekordu W Ilości Osób Czytających Na Przerwie w ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek ph. „Biblioteka. Oczywiście!" wraz z nauczycielami czytali książki, wiersze i rymowanki o tematyce ekologicznej.
Mówiąc krótko: SOSW ekologią stoi.
 
Agnieszka Kogut-Szablewska, koordynator edukacji ekologicznej w SOSW
 
Zdjęcia z wydarzeń pochodzą ze stron www.czg12.pl, sulecin24.pl oraz są autorstwa nauczycieli.

Galeria

OGŁOSZENIA

Konkurs na projekt znaku graficznego LOGO Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulę...

Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie serdecznie zaprasza do udziału w konkursie na projekt znaku graficznego LOGO Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie.

 

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Przekazuj informacje o zagrożeniach występujących w Twojej okolicy !

  Więcej w zalączeniu:

Harmonogram dyżurów pracy Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Su...

W załączeniu przesyłam harmonogram dyżurów pracy Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w okresie od lutego do czerwca 2017 roku.
SPRAWY SPOŁECZNE

Harmonogram dyżurów pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawnośc...

Harmonogram dyżurów pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od września do grudnia 2017 roku:

W godzinach:     08: 30 - 15 : 00
wrzesień : 12 i 26
październik : 10 i 24
listopad : 7 i 21
grudzień : 12

 

Dyżury aptek w 2017 roku

W załączniku uchwała Rady Powiatu w sprawie rozkładu godzin pracy aptek w Powiecie Sulęcińskim w 2017 roku.
PRZEWODNIK INTERESANTA

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

 

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w referacie komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta