W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem.

Starostwo Powiatowe uczestniczy w Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej przy użyciu terminali płatniczych POS.

Czytamy na przerwie!

16-05-2017

Czytamy na przerwie!
LUBUSKA AKCJA BICIA REKORDU W ILOŚCI OSÓB CZYTAJĄCYCH NA PRZERWIE w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Sulęcinie.

Dnia 11 maja 2017 r. na długiej przerwie odbyła się w naszej szkole akcja bicia rekordu ilości osób czytających na przerwie. Wydarzenie odbyło się w ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek ph. "Biblioteka. Oczywiście! ".
Akcja odbyła się na boisku przed szkołą. Pani Dyrektor Danuta Malinowska powitała siedzące na kocach dzieci oraz pracowników szkoły i przedstawiła cele akcji. Bibliotekarz SOSW Dorota Nazwalska przypomniała wartości jakie niesie czytanie oraz korzystanie z książek i oczywiście zaprosiła wszystkich do biblioteki szkolnej. Dzieci czytały i oglądały książki. Czytali uczniom nauczyciele i inni pracownicy szkoły. Pani Barbara Nowak- Mazurczak przypomniała, że 11 maja jest również Dniem bez Śmiecenia i dlatego wśród książek, które miały dzieci, znalazły się pozycje o tematyce przyrodniczej, zachęcające do szanowania środowiska przyrodniczego przez cały rok. Na zakończenie Pani Dorota Nazwalska rozdała zakładki tematycznie związane z przyrodą i książką. W akcji wzięło udział ponad 50 osób.
W piękny słoneczny dzień na „pikniku" z książką, wszyscy dobrze się bawili i przekonali się, że książkę można czytać w każdej sytuacji i w każdym miejscu.
Po uroczystości, część osób skorzystała z zaproszenia bibliotekarki szkolnej i przyszła do biblioteki wypożyczyć książki.
Dorota Nazwalska

Wyniki konkursu na stanowisko Dyrektora PUP w Sulęcinie

Z dniem 14 lutego 2018 r. Starosta Sulęciński powołał panią Jolantę Zabłocką na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie. Pani Jolanta Zabłocka spełniła wymagania formalne zamieszczone w ogłoszeniu Starosty Sulęcińskiego z dnia 31 stycznia 2018 r. (zarządzenie Nr 16/2018 w sprawie ogłoszenia konkursu na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie oraz powołania komisji konkursowej i określenia regulaminu prac komisji konkursowej), wynikające z ustawy z dnia 21 listopada 2008r.o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1868 ze zm.) oraz ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2017r. poz. 1065 ze zm.)

Nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe!

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego informuje, że zgodnie z § 2 ust. 4 uchwały Rady Powiatu w Sulęcinie Nr XXVI/161/12 z dnia 27 listopada 2012 roku w sprawie ustalenia trybu i zasad przyznawania nagród finansowych dla najlepszych sportowców z Powiatu Sulęcińskiego, ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od stycznia do czerwca 2018r.

Dyżury w godzinach 08:30 - 15:00
styczeń : 9 i 23
luty: 6 i 20
marzec: 6 i 20
kwiecień: 10 i 24
maj: 8 i 22
czerwiec: 5 i 19

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli. Na terenie województwa lubuskiego, zmianie ulegnie miejsce wykonywania świadczeń w Gorzowie Wielkopolskim.

Harmonogram dyżurów pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od września do grudnia 2017 roku:

W godzinach:     08: 30 - 15 : 00
wrzesień : 12 i 26
październik : 10 i 24
listopad : 7 i 21
grudzień : 12

Dyżury aptek w 2017 roku

W załączniku uchwała Rady Powiatu w sprawie rozkładu godzin pracy aptek w Powiecie Sulęcińskim w 2017 roku.