Festiwal Michaliny Wisłockiej

Organizatorzy zapraszają na Festiwal Michaliny Wisłockiej, który odbędzie się w dnia 7-9 lipca 2017 roku w Lubniewicach.

Projekt "Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

UWAGA!Nowe numery kont

Aktualne numery rachunków bankowych:
    Rachunek dochodów Starostwa:
    25 8369 0008 7109 1822 2000 0020
    Rachunek dochodów Skarbu Państwa:
    54 8369 0008 7109 1822 2000 0080
    Rachunek obsługi sum depozytowych:
    33 8369 0008 7109 1822 2000 0070
Możesz studiować w Sulęcinie

W Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie, odbyło się spotkanie dyrektorów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i przedszkoli z Powiatu Sulęcińskiego, z przedstawicielami Szczecińskiej Szkoły Wyższej Collegium Balticum w Szczecinie. KLIKNIJ NA BANER.

Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

17-05-2017

Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym
Już po raz kolejny w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestnikami turnieju byli uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu gmin powiatu sulęcińskiego.
Turniej składał się z dwóch części: I część testowa, pozwoliła na merytoryczną ocenę poziomu wiedzy uczestników, natomiast II część „Miasteczko rowerowe" pozwoliła na ocenę umiejętności praktycznych. Celem turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nad prawidłowym przebiegiem tego wydarzenia czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie, którzy oceniali zmagania uczestników oraz nauczyciele i uczniowie z ZSLiZ w Sulęcinie, którzy zadbali o część organizacyjną turnieju. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Wicestarosta Sulęciński Tomasz Prozorowicz, Przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Dąbroś oraz Pracownicy KPP w Sulęcinie. W tym roku w turnieju wystartowało 5 czteroosobowych drużyn w kategorii szkół podstawowych oraz 5 trzyosobowych drużyn w kategorii szkół gimnazjalnych.
Oto wyniki turniejowych zmagań:
Szkoły podstawowe:
1. Trzemeszno Lub.
2. Boczów
3. Słońsk
4. Krzeszyce
5. Lubniewice

Gimnazja:
1. Krzeszyce
2. Sulęcin
3. Słońsk
4. Lubniewice
5. Torzym

Nagrody i dyplomy uczestnikom Turnieju wręczyli Wicestarosta Sulęciński Tomasz Prozorowicz, Dyrektor ZSLiZ Grażyna Sobieraj oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sulęcinie Robert Parchimowicz. Nagrody zostały ufundowane przez Starostę Sulęcińskiego oraz Ośrodki Szkolenia Kierowców, które po raz pierwszy włączyły się w akcję BRD. Za finansowe wsparcie szczególnie dziękujemy: Ośrodkowi Szkolenia Kierowców LUZ Agnieszka Popis z Sulęcina, EDU - MED Magdalena Moręgiel z Boczowa, Szkoła Jazdy Jan Mydłowski z Torzymia oraz Szkoła Jazdy PERFEKT Tomasz Ignatowicz z Sulęcina.
Zwycięska drużyna z każdej grupy będzie reprezentować Powiat Sulęciński w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Gratulujemy finalistom z Powiatu Sulęcińskiego i życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim.

Piknik dla Rodzin z osobami niepołnosprawnymi

Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Sulęcinie we współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Sulęcinie serdecznie zaprasza na Piknik dla Rodzin z osobami niepełnosprawnymi z terenu Powiatu Sulęcińskiego pod hasłem: „BĄDŹMY RAZEM".

Konkurs na projekt znaku graficznego LOGO Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulę...

Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie serdecznie zaprasza do udziału w konkursie na projekt znaku graficznego LOGO Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Przekazuj informacje o zagrożeniach występujących w Twojej okolicy !

Więcej w zalączeniu:

Dyżury aptek w 2017 roku

W załączniku uchwała Rady Powiatu w sprawie rozkładu godzin pracy aptek w Powiecie Sulęcińskim w 2017 roku.

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w referacie komunikacji.