„W Trzy Dni Dookoła Świata” – LFA

17-05-2017

„W Trzy Dni Dookoła Świata” – LFA
„Marzenie Pingwina" to taneczno-muzyczna opowieść o Pingwinie Cesarskim zamieszkującym mroźną Antarktydę, który marzy o słonecznej i ciepłej plaży - jest to prezentacja uczniów SOSW w Sulęcinie.
Justyna Raniewicz, Weronika Walicka, Agnieszka Kowzan, Aleksandra Poznańska i Maja Nowak wraz z innymi uczestnikami XXIV Lubskiego Festiwalu Artystycznego - Scena Specjalna zabrały widzów i zaproszonych gości w trzydniową podróż dookoła świata. Podczas występu, młode Sulęcinianki roztańczyły całą widownię, a zaproszonych znamienitych gości, w tym m.in. Starostę Powiatu Żarskiego porwały z sobą do tańca na scenę. Rola Pingwina w wykonaniu Oli Poznańskiej zostanie na długo zapamiętana zarówno przez nas jak i innych uczestników przeglądu. W tegorocznym Festiwalu w Lubsku udział wzięło ponad 150 uczestników - uczniów szkół specjalnych województwa lubuskiego oraz uczniów z Wichernschule w Forst (Niemcy). Celem przeglądu jest integracja środowiska osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz integracja ze społeczeństwem lokalnym. Przez trzy festiwalowe dni młodzi artyści uczestniczyli w różnorodnych warsztatach artystycznych i korzystali z przygotowanych przez organizatorów atrakcji i imprez towarzyszących. Zwieńczeniem wysiłków uczestników Festiwalu był wspólny występ prezentowany podczas czwartkowego Koncertu Galowego.

Diana Chajec i Anna Szemitko

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.

Wyniki konkursu na stanowisko Dyrektora PUP w Sulęcinie

Z dniem 14 lutego 2018 r. Starosta Sulęciński powołał panią Jolantę Zabłocką na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie.