ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA W SULĘCINIE

03-05-2013

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA W SULĘCINIE

Msza Święta w Intencji Ojczyzny rozpoczęła w kościele pw. Św. Mikołaja obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Sulęcinie. Mszę celebrował Ksiądz Dziekan Piotr Mazurek oraz Ksiądz Kapelan major Szczepan Madoń z Wędrzyna.

Na uroczystość przybyli mieszkańcy miasta oraz poczty sztandarowe zakładów pracy, organizacji, stowarzyszeń, szkół oraz służb mundurowych. Obecni byli przedstawiciele rady powiatu i miasta oraz Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart i Burmistrz Miasta Michał Deptuch. Po mszy w sali widowiskowej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury odbyła się uroczysta akademia z okazji 222 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. W trakcie uroczystości odznaczenia Za Zasługi dla Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych otrzymali Maria Jenerałek, Józefa Szymczak oraz Michał Deptuch. W imieniu związku kombatantów odznaczenia dokonał Tadeusz Spirydowicz. W części artystycznej wystąpiły przedszkolaki i uczniowie szkół w montażu słownym, muzycznym i tanecznym.