Święto 17. WBZ

03-07-2017

Święto 17. WBZ
Dnia 30 czerwca br. uroczystą mszą świętą, odprawioną przez Ks. Bp. Tadeusza Lityńskiego w intencji wszystkich żołnierzy, rozpoczęto obchody Święta 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej im. gen. broni Józefa Dowbor Muśnickiego.
Po mszy odbył się apel, w którym uczestniczyli zaproszeni goście: m.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, Poseł na Sejm RP reprezentujący Ministra Obrony Narodowej Pan Bartosz Kownacki, Przedstawiciele Służb Mundurowych, Przedstawiciele Władz Samorządowych, Rodziny poległych poza granicami kraju żołnierzy, żołnierze oraz ich rodziny. W uroczystościach wzięła też udział delegacja Powiatu Sulęcińskiego, w składzie: Wicestarosta Tomasz Prozorowicz i Przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Dąbroś. Tegoroczne obchody Święta 17 WBZ wiązały się z uroczystym przyjęciem nowego artyleryjskiego sprzętu KTO ROSOMAK RAK. Dowódca dywizji generał brygady Stanisław Czosnek odsłonił dywizyjne symbole na pancerzu moździerza samobieżnego RAK, a uczestniczący w Święcie Ks. Bp Tadeusz Lityński dokonał jego poświęcenia. Uroczystości zakończyła defilada kompanijnego modułu ogniowego na nowo przyjętym sprzęcie.

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.

Wyniki konkursu na stanowisko Dyrektora PUP w Sulęcinie

Z dniem 14 lutego 2018 r. Starosta Sulęciński powołał panią Jolantę Zabłocką na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie.