W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem.

Starostwo Powiatowe uczestniczy w Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej przy użyciu terminali płatniczych POS.

Wyniki Egzaminów Maturalnych I LO

03-07-2017

Wyniki Egzaminów Maturalnych I LO
Dobre wyniki matury w liceum!
Nie ma jeszcze pełnego zestawienia wszystkich wyników, ale już teraz możemy pochwalić się naszymi wynikami. W tym roku województwo lubuskie znalazło się w gronie najlepszych w całym kraju, więc zestawienie z najlepszymi na pewno cieszy.
W naszym liceum do egzaminu maturalnego przystępują wszyscy uczniowie, którzy kończą szkołę. W tym roku 43 absolwentów mierzyło się z arkuszami na poziomie podstawowym (obowiązkowe) i rozszerzonym (wybór dowolny uczniów).
Dane statystyczne wyglądają następująco:
- ogółem w województwie lubuskim zdawalność wszystkich egzaminów wynosi 84 % , podobnie jest w naszym liceum - 83,72 %; w liczbach to jest 6 niezdanych egzaminów (5 z matematyki i jeden z j. angielskiego),
- zdawalność poszczególnych przedmiotów : woj. lubuskie -matematyka 84% , I LO - 86%, woj. lubuskie j. polski 97%, I LO- 100%, woj. lubuskie j. angielski 94% , I LO - 97%, woj. lubuskie j. niemiecki 96%, I LO - 100 %.
- średnie wyniki procentowe egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym - wyniki wpisane w tabeli zgodnie z danymi Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu. Pozostałe średnie dla województw i powiatów można porównać na stronie internetowej OKE Poznań.
W I LO maturę zdawały dwie klasy i na uwagę zasługują wysokie średnie i indywidualne wyniki niektórych uczniów, nawet 100%! Matematyka 100% - Maciej Zwoliński, 86 % , 84%, 82% i kilka w granicach 80-70% - to bardzo wysokie wyniki! Gratulacje dla uczniów i nauczyciela (pani Krystyna Koroza). Język angielski 100% - Katarzyna Moręgiel i Sławek Wołyniec oraz wiele wyników 98%, 96%, 92%, 90 % z obu klas- panie Magdalena Gorączka i Renata Jankowska. Najwyższe wyniki z j. polskiego to granica 77-70 %( odpowiada ocenie „dobry"), ale biorąc pod uwagę średnią okręgu 54,85% i województwa 54,69% to jest wysoki wynik. Wyniki egzaminów na poziomie rozszerzonym są różne, zostaną jeszcze poddane wnikliwej analizie nauczycieli. Chciałabym jednak wyróżnić kilka, które wyraźnie deklasują średnie okręgu i województwa. Największą radość sprawił wynik wiedzy o społeczeństwie, bo egzamin uchodzi od wielu lat za najtrudniejszy i nigdy wyniki okręgu i województwa nie były wysokie. W tym roku jesteśmy w gronie najlepszych ! Średnia okręgu to 23,76%, średnia wojewódzka- 24,99% a w I LO 31,60%. Dla porównania: wos w Gorzowie Wlkp.- 24,47, w powiecie gorzowskim- 25%; jedynie miasto Zielona Góra ma 31,66%. Brawo pani Wioletta Bartniak i maturzyści!
Uczennica zdająca j.niemiecki rozszerzony ( tylko jedna maturzystka przystąpiła do tego egzaminu) osiągnęła wynik o 11% wyższy od średniej okręgu, czyli trzech województw. Średni wynik matematyki rozszerzonej w okręgu to 34,22%, a u nas najwyższy to 64%, więc maturzystka może być z siebie dumna. Z języka polskiego średnia na poziomie rozszerzonym w okręgu to 47,16%, natomiast najwyższy wynik w I LO to 73% (pani Monika Pilecka).
Gratuluję wszystkich wyników tegorocznym absolwentom i ich nauczycielom! Mam nadzieję, że te cyferki, które pojawiły się na świadectwach maturalnych pomogą zrealizować marzenia o wybranych studiach.

Dyrektor I LO w Sulęcinie Aleksandra Jasicka

Wyniki konkursu na stanowisko Dyrektora PUP w Sulęcinie

Z dniem 14 lutego 2018 r. Starosta Sulęciński powołał panią Jolantę Zabłocką na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie. Pani Jolanta Zabłocka spełniła wymagania formalne zamieszczone w ogłoszeniu Starosty Sulęcińskiego z dnia 31 stycznia 2018 r. (zarządzenie Nr 16/2018 w sprawie ogłoszenia konkursu na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie oraz powołania komisji konkursowej i określenia regulaminu prac komisji konkursowej), wynikające z ustawy z dnia 21 listopada 2008r.o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1868 ze zm.) oraz ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2017r. poz. 1065 ze zm.)

Nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe!

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego informuje, że zgodnie z § 2 ust. 4 uchwały Rady Powiatu w Sulęcinie Nr XXVI/161/12 z dnia 27 listopada 2012 roku w sprawie ustalenia trybu i zasad przyznawania nagród finansowych dla najlepszych sportowców z Powiatu Sulęcińskiego, ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od stycznia do czerwca 2018r.

Dyżury w godzinach 08:30 - 15:00
styczeń : 9 i 23
luty: 6 i 20
marzec: 6 i 20
kwiecień: 10 i 24
maj: 8 i 22
czerwiec: 5 i 19

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli. Na terenie województwa lubuskiego, zmianie ulegnie miejsce wykonywania świadczeń w Gorzowie Wielkopolskim.

Harmonogram dyżurów pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od września do grudnia 2017 roku:

W godzinach:     08: 30 - 15 : 00
wrzesień : 12 i 26
październik : 10 i 24
listopad : 7 i 21
grudzień : 12

Dyżury aptek w 2017 roku

W załączniku uchwała Rady Powiatu w sprawie rozkładu godzin pracy aptek w Powiecie Sulęcińskim w 2017 roku.