Wyniki Egzaminów Maturalnych I LO

03-07-2017

Wyniki Egzaminów Maturalnych I LO
Dobre wyniki matury w liceum!
Nie ma jeszcze pełnego zestawienia wszystkich wyników, ale już teraz możemy pochwalić się naszymi wynikami. W tym roku województwo lubuskie znalazło się w gronie najlepszych w całym kraju, więc zestawienie z najlepszymi na pewno cieszy.
W naszym liceum do egzaminu maturalnego przystępują wszyscy uczniowie, którzy kończą szkołę. W tym roku 43 absolwentów mierzyło się z arkuszami na poziomie podstawowym (obowiązkowe) i rozszerzonym (wybór dowolny uczniów).
Dane statystyczne wyglądają następująco:
- ogółem w województwie lubuskim zdawalność wszystkich egzaminów wynosi 84 % , podobnie jest w naszym liceum - 83,72 %; w liczbach to jest 6 niezdanych egzaminów (5 z matematyki i jeden z j. angielskiego),
- zdawalność poszczególnych przedmiotów : woj. lubuskie -matematyka 84% , I LO - 86%, woj. lubuskie j. polski 97%, I LO- 100%, woj. lubuskie j. angielski 94% , I LO - 97%, woj. lubuskie j. niemiecki 96%, I LO - 100 %.
- średnie wyniki procentowe egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym - wyniki wpisane w tabeli zgodnie z danymi Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu. Pozostałe średnie dla województw i powiatów można porównać na stronie internetowej OKE Poznań.
W I LO maturę zdawały dwie klasy i na uwagę zasługują wysokie średnie i indywidualne wyniki niektórych uczniów, nawet 100%! Matematyka 100% - Maciej Zwoliński, 86 % , 84%, 82% i kilka w granicach 80-70% - to bardzo wysokie wyniki! Gratulacje dla uczniów i nauczyciela (pani Krystyna Koroza). Język angielski 100% - Katarzyna Moręgiel i Sławek Wołyniec oraz wiele wyników 98%, 96%, 92%, 90 % z obu klas- panie Magdalena Gorączka i Renata Jankowska. Najwyższe wyniki z j. polskiego to granica 77-70 %( odpowiada ocenie „dobry"), ale biorąc pod uwagę średnią okręgu 54,85% i województwa 54,69% to jest wysoki wynik. Wyniki egzaminów na poziomie rozszerzonym są różne, zostaną jeszcze poddane wnikliwej analizie nauczycieli. Chciałabym jednak wyróżnić kilka, które wyraźnie deklasują średnie okręgu i województwa. Największą radość sprawił wynik wiedzy o społeczeństwie, bo egzamin uchodzi od wielu lat za najtrudniejszy i nigdy wyniki okręgu i województwa nie były wysokie. W tym roku jesteśmy w gronie najlepszych ! Średnia okręgu to 23,76%, średnia wojewódzka- 24,99% a w I LO 31,60%. Dla porównania: wos w Gorzowie Wlkp.- 24,47, w powiecie gorzowskim- 25%; jedynie miasto Zielona Góra ma 31,66%. Brawo pani Wioletta Bartniak i maturzyści!
Uczennica zdająca j.niemiecki rozszerzony ( tylko jedna maturzystka przystąpiła do tego egzaminu) osiągnęła wynik o 11% wyższy od średniej okręgu, czyli trzech województw. Średni wynik matematyki rozszerzonej w okręgu to 34,22%, a u nas najwyższy to 64%, więc maturzystka może być z siebie dumna. Z języka polskiego średnia na poziomie rozszerzonym w okręgu to 47,16%, natomiast najwyższy wynik w I LO to 73% (pani Monika Pilecka).
Gratuluję wszystkich wyników tegorocznym absolwentom i ich nauczycielom! Mam nadzieję, że te cyferki, które pojawiły się na świadectwach maturalnych pomogą zrealizować marzenia o wybranych studiach.

Dyrektor I LO w Sulęcinie Aleksandra Jasicka

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.

Nabór na stanowisko dyrektora SOSW

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił nabór na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie z siedzibą w Sulęcinie przy ul. Lipowa 12, 69-200 Sulęcin.

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.