Uczestnicy Konkursu Literackiego odwiedzili...

04-07-2017

Uczestnicy Konkursu Literackiego odwiedzili Starostwo Powiatowe

W dniach 22-29 czerwca 2017 r. odbył się Międzynarodowy Konkurs Literacki „Przygoda przychodzi sama - Świat bez wojny, nazizmu i przemocy", organizowany przez Polsko- Rosyjską Fundację WSPÓLNA SPRAWA. Już po raz kolejny patronat nad konkursem objął Starosta Sulęciński.

Konkurs skierowany był do osób z wielu krajów europejskich, a dzięki ogromnemu zainteresowaniu stał się on cyklicznym wydarzeniem, z wieloletnią tradycją. Podczas tygodniowego obozu integracyjnego uczestnicy spotkania wzięli udział w wykładach oraz odwiedzili ciekawe pod względem historycznym i przyrodniczym miejsca w naszym regionie. Kilkoro uczestników z Rosji, Łotwy i Niemiec wraz z Prezesem Fundacji Bronislawem Krychem złożyło wizytę w Starostwie Powiatowym, podczas której mieli mozliwość zapoznania się z zasadami funkcjonowania urzędu oraz mogli podzielić się wrażeniami dotyczącymi konkursu oraz wizyty w naszym powiecie.

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.

Wyniki konkursu na stanowisko Dyrektora PUP w Sulęcinie

Z dniem 14 lutego 2018 r. Starosta Sulęciński powołał panią Jolantę Zabłocką na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie.