Muzykowanie w "Turskim Domu"

23-08-2017

Muzykowanie w

„Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza"

22.08.2017 r. Mieszkańców DPS w Tursku odwiedzili członkowie Towarzystwa Pomocy Głucho-Niewidomym. Każdy człowiek potrafi odczuwać dźwięki, wsłuchiwać się we własne ciało oraz wyrażać towarzyszące temu emocje. Niekiedy trzeba mu jedynie pomóc.

Tym faktem zajęli się nasi goście. Podczas spotkania członkowie Towarzystwa Pomocy Głucho-Niewidomym zaprezentowali formy artystyczne z wykorzystaniem tajemniczo brzmiących instrumentów i śpiewu. Usłyszeć można było brzmienie bębna morskiego, djembe, kija deszczowego, dzwoneczków, mis, itp. Terapeutka nadzorująca piękne muzykowanie włączyła do zabawy również i naszych Podopiecznych. Dostarczyła wszystkim zebranym wielu radosnych przeżyć, pozwoliła na odprężenie a przede wszystkim wprowadziła w dobry nastrój. Dzisiejsze spotkanie udowodniło, że muzyka, dźwięk mają w sobie wielką moc. Integrują bowiem ludzi, którzy się dotąd nie znali, dostarczają wielu przyjemnych wrażeń, a przede wszystkim powodują, że zanikają między ludźmi jakiekolwiek bariery.

DPS

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.

Nabór na stanowisko dyrektora SOSW

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił nabór na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie z siedzibą w Sulęcinie przy ul. Lipowa 12, 69-200 Sulęcin.

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.