Powiat Sulecinski

<     >

Scalanie gruntów - Ownice

Scalanie gruntów - Ownice

 

logotypy_na_scalanie_7185_02

 

 

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Ownice".

 

Scalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

Scalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

 

logotypy_na_scalanie_7185_01

 

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Krępiny i części Krzeszyc".

 

 Nieodpłatna pomoc prawna

Nieodpłatna pomoc prawna


   

 

   

 

 

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Powiat Sulęciński informuje, że rozpoczęto realizację projektu pod nazwą: „Rozbudowa i wyposażenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sulęcinie".

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

Dożynki Gminne 2017

29-08-2017

Dożynki Gminne 2017
26 sierpnia br w Sołectwie Długoszyn odbyły się Dożynki Gminne będące zwieńczeniem wielomiesięcznej, ciężkiej pracy rolników, dbających o to, aby na nasze stoły trafiały owoce ich ciężkiej i wytrwałej pracy. Tradycyjnie uroczystości rozpoczęto mszą świętą, po której spod kościoła w Długoszynie ruszył Dożynkowy Korowód.
Przemówieniem oraz symbolicznym podzieleniem się chlebem Święto Plonów rozpoczął Burmistrz Sulęcina Draiusz Ejchart. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Starosta Sulęciński Adam Basiński, Wicestarosta Sulęciński Tomasz Prozorowicz, Przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Dąbroś, Wiceburmistrz Sulęcina Iwona Walczak oraz Burmistrz miasta partnerskiego Friedland Thomas Halle. Uczestnicy tegorocznego Święta Plonów mogli podziwiać przepiękne wieńce dożynkowe będące wyrazem dumy i radości z zebranych plonów oraz symbolizujące wszystkie plony, które rodzi ziemia i z których człowiek może korzystać, a także popróbować smakołyków przygotowanych przez mieszkańców sołectw. Jedną z wielu atrakcji Dożynek w Długoszynie były zmagania drużyn w Turnieju Sołectw. Była rywalizacja, niesamowite emocje, a przede wszystkim dużo śmiechu i dobrej zabawy. Zwycięski tytuł trafił do drużyny z Brzeźna, drugie miejsce zajęła drużyna z Wielowsi i trzecie miejsce zajęła drużyna z Trzemeszna. Sołectwa nagrodzono również w konkursach na: najsmaczniejszą potrawę regionalną, najsmaczniejsze przetwory domowe, najładniej udekorowane stoisko wiejskie oraz najładniej udekorowaną posesję w dekoracji dożynkowej. Podczas tego wydarzenia nie zabrakło również licznych występów muzycznych m.in.: gwiazdy wieczoru zespołu Skaner. Piękna pogoda oraz liczne atrakcje sprawiły, że mieszkańcy Sulęcina i okolicznych sołectw, którzy przybyli na Dożynki Gminne w Długoszynie bawili się świetnie.
W tym samym czasie Dożynki Gminne zostały zorganizowane przez Gminę Słońsk. Tam również nie zabrakło atrakcji. Były tradycyjne wieńce dożynkowe, pięknie udekorowane stoiska wiejskie z przysmakami, liczne występy artystyczne, atrakcje dla dzieci w postaci dmuchanych zamków oraz pokaz sprzętu rolniczego.
 
 
Zdjęcia udostępniono dzięki uprzejmości Maciej Barden/Gmina Sulęcin 
 
 

Galeria

OGŁOSZENIA

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.

 

Wyniki konkursu na stanowisko Dyrektora PUP w Sulęcinie

Z dniem 14 lutego 2018 r. Starosta Sulęciński powołał panią Jolantę Zabłocką na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie.
SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta