Powiat Sulecinski

<     >

W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem.

W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem.

Starostwo Powiatowe uczestniczy w Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej przy użyciu terminali płatniczych POS.
Scalanie gruntów - Ownice

Scalanie gruntów - Ownice

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Ownice".

Scalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

Scalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Krępiny i części Krzeszyc".

 Nieodpłatna pomoc prawna

Nieodpłatna pomoc prawna


   

 

   

 

 

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Powiat Sulęciński informuje, że rozpoczęto realizację projektu pod nazwą: „Rozbudowa i wyposażenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sulęcinie".

Najnowsze aktualności

Aktualności

Dożynki Gminne 2017

29-08-2017

Dożynki Gminne 2017
26 sierpnia br w Sołectwie Długoszyn odbyły się Dożynki Gminne będące zwieńczeniem wielomiesięcznej, ciężkiej pracy rolników, dbających o to, aby na nasze stoły trafiały owoce ich ciężkiej i wytrwałej pracy. Tradycyjnie uroczystości rozpoczęto mszą świętą, po której spod kościoła w Długoszynie ruszył Dożynkowy Korowód.
Przemówieniem oraz symbolicznym podzieleniem się chlebem Święto Plonów rozpoczął Burmistrz Sulęcina Draiusz Ejchart. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Starosta Sulęciński Adam Basiński, Wicestarosta Sulęciński Tomasz Prozorowicz, Przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Dąbroś, Wiceburmistrz Sulęcina Iwona Walczak oraz Burmistrz miasta partnerskiego Friedland Thomas Halle. Uczestnicy tegorocznego Święta Plonów mogli podziwiać przepiękne wieńce dożynkowe będące wyrazem dumy i radości z zebranych plonów oraz symbolizujące wszystkie plony, które rodzi ziemia i z których człowiek może korzystać, a także popróbować smakołyków przygotowanych przez mieszkańców sołectw. Jedną z wielu atrakcji Dożynek w Długoszynie były zmagania drużyn w Turnieju Sołectw. Była rywalizacja, niesamowite emocje, a przede wszystkim dużo śmiechu i dobrej zabawy. Zwycięski tytuł trafił do drużyny z Brzeźna, drugie miejsce zajęła drużyna z Wielowsi i trzecie miejsce zajęła drużyna z Trzemeszna. Sołectwa nagrodzono również w konkursach na: najsmaczniejszą potrawę regionalną, najsmaczniejsze przetwory domowe, najładniej udekorowane stoisko wiejskie oraz najładniej udekorowaną posesję w dekoracji dożynkowej. Podczas tego wydarzenia nie zabrakło również licznych występów muzycznych m.in.: gwiazdy wieczoru zespołu Skaner. Piękna pogoda oraz liczne atrakcje sprawiły, że mieszkańcy Sulęcina i okolicznych sołectw, którzy przybyli na Dożynki Gminne w Długoszynie bawili się świetnie.
W tym samym czasie Dożynki Gminne zostały zorganizowane przez Gminę Słońsk. Tam również nie zabrakło atrakcji. Były tradycyjne wieńce dożynkowe, pięknie udekorowane stoiska wiejskie z przysmakami, liczne występy artystyczne, atrakcje dla dzieci w postaci dmuchanych zamków oraz pokaz sprzętu rolniczego.
 
 
Zdjęcia udostępniono dzięki uprzejmości Maciej Barden/Gmina Sulęcin 
 
 

Galeria

OGŁOSZENIA

Konkurs ofert na świadczenie nieodpłatnej pomocy prawnej

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej, polegającego na prowadzeniu w 2018 roku punktu nieodpłatnej pomocy prawnej przez organizacje pozarządowe prowadzące działalność pożytku publicznego.

Jednocześnie Zarząd Powiatu zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (DZ. U. z 2016r. poz. 1817) do zgłaszania swoich przedstawicieli na członków komisji konkursowej opiniującej oferty złożone w ramach otwartego konkursu ofert na zadania publicznego z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej.


Szczegółowe informacje znajdują się w załącznikach.

 

Konsultacje Społeczne

W dniu 3 października br. zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące projektu Programu Współpracy Powiatu Sulęcińskiego w roku 2018 z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietna 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie Konsultacje przeprowadzone zostały w trybie Uchwały Nr 132/306/17 Zarządu Powiatu Sulęcińskiego z dnia 25 września 2017 r. W wyniku konsultacji nie zgłoszono żadnych propozycji zmian do projektu Programu.
SPRAWY SPOŁECZNE

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od stycznia do czerwca 2018r.

Dyżury w godzinach 08:30 - 15:00
styczeń : 9 i 23
luty: 6 i 20
marzec: 7 i 21
kwiecień: 10 i 24
maj: 8 i 22
czerwiec: 5 i 19

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli. Na terenie województwa lubuskiego, zmianie ulegnie miejsce wykonywania świadczeń w Gorzowie Wielkopolskim.

Harmonogram dyżurów pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawnośc...

Harmonogram dyżurów pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od września do grudnia 2017 roku:

W godzinach:     08: 30 - 15 : 00
wrzesień : 12 i 26
październik : 10 i 24
listopad : 7 i 21
grudzień : 12

 

Dyżury aptek w 2017 roku

W załączniku uchwała Rady Powiatu w sprawie rozkładu godzin pracy aptek w Powiecie Sulęcińskim w 2017 roku.
PRZEWODNIK INTERESANTA

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

 

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta