Powiat Sulecinski

<     >

SULĘCIN REGGAE FESTIWAL 2017

SULĘCIN REGGAE FESTIWAL 2017

Sulęciński Ośrodek Kultury zaprasza na kolejną edycję Sulęcin Reggae Festiwal - edycję klubową! Przed nami dwa dni fantastycznych koncertów, które odbędą się 6-7 października br. Na naszej scenie zaprezentują się: Big Up!, O.N.L., Kufajka Rencisty, Er Skanker Sound System oraz Maleo Reggae Rockers!
 Nieodpłatna pomoc prawna

Nieodpłatna pomoc prawna


   

 

   

 

 

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Powiat Sulęciński informuje, że rozpoczęto realizację projektu pod nazwą: „Rozbudowa i wyposażenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sulęcinie".

Projekt

Projekt

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

UWAGA!Nowe numery kont

UWAGA!Nowe numery kont

    Aktualne numery rachunków bankowych:
    Rachunek dochodów Starostwa:
    25 8369 0008 7109 1822 2000 0020
    Rachunek dochodów Skarbu Państwa:
    54 8369 0008 7109 1822 2000 0080
    Rachunek obsługi sum depozytowych:
    33 8369 0008 7109 1822 2000 0070
Najnowsze aktualności

Aktualności

Dożynki Gminne 2017

29-08-2017

Dożynki Gminne 2017
26 sierpnia br w Sołectwie Długoszyn odbyły się Dożynki Gminne będące zwieńczeniem wielomiesięcznej, ciężkiej pracy rolników, dbających o to, aby na nasze stoły trafiały owoce ich ciężkiej i wytrwałej pracy. Tradycyjnie uroczystości rozpoczęto mszą świętą, po której spod kościoła w Długoszynie ruszył Dożynkowy Korowód.
Przemówieniem oraz symbolicznym podzieleniem się chlebem Święto Plonów rozpoczął Burmistrz Sulęcina Draiusz Ejchart. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Starosta Sulęciński Adam Basiński, Wicestarosta Sulęciński Tomasz Prozorowicz, Przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Dąbroś, Wiceburmistrz Sulęcina Iwona Walczak oraz Burmistrz miasta partnerskiego Friedland Thomas Halle. Uczestnicy tegorocznego Święta Plonów mogli podziwiać przepiękne wieńce dożynkowe będące wyrazem dumy i radości z zebranych plonów oraz symbolizujące wszystkie plony, które rodzi ziemia i z których człowiek może korzystać, a także popróbować smakołyków przygotowanych przez mieszkańców sołectw. Jedną z wielu atrakcji Dożynek w Długoszynie były zmagania drużyn w Turnieju Sołectw. Była rywalizacja, niesamowite emocje, a przede wszystkim dużo śmiechu i dobrej zabawy. Zwycięski tytuł trafił do drużyny z Brzeźna, drugie miejsce zajęła drużyna z Wielowsi i trzecie miejsce zajęła drużyna z Trzemeszna. Sołectwa nagrodzono również w konkursach na: najsmaczniejszą potrawę regionalną, najsmaczniejsze przetwory domowe, najładniej udekorowane stoisko wiejskie oraz najładniej udekorowaną posesję w dekoracji dożynkowej. Podczas tego wydarzenia nie zabrakło również licznych występów muzycznych m.in.: gwiazdy wieczoru zespołu Skaner. Piękna pogoda oraz liczne atrakcje sprawiły, że mieszkańcy Sulęcina i okolicznych sołectw, którzy przybyli na Dożynki Gminne w Długoszynie bawili się świetnie.
W tym samym czasie Dożynki Gminne zostały zorganizowane przez Gminę Słońsk. Tam również nie zabrakło atrakcji. Były tradycyjne wieńce dożynkowe, pięknie udekorowane stoiska wiejskie z przysmakami, liczne występy artystyczne, atrakcje dla dzieci w postaci dmuchanych zamków oraz pokaz sprzętu rolniczego.
 
 
Zdjęcia udostępniono dzięki uprzejmości Maciej Barden/Gmina Sulęcin 
 
 

Galeria

OGŁOSZENIA

Konkurs na projekt znaku graficznego LOGO Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulę...

Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie serdecznie zaprasza do udziału w konkursie na projekt znaku graficznego LOGO Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie.

 

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Przekazuj informacje o zagrożeniach występujących w Twojej okolicy !

  Więcej w zalączeniu:

Harmonogram dyżurów pracy Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Su...

W załączeniu przesyłam harmonogram dyżurów pracy Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w okresie od lutego do czerwca 2017 roku.
SPRAWY SPOŁECZNE

Harmonogram dyżurów pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawnośc...

Harmonogram dyżurów pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od września do grudnia 2017 roku:

W godzinach:     08: 30 - 15 : 00
wrzesień : 12 i 26
październik : 10 i 24
listopad : 7 i 21
grudzień : 12

 

Dyżury aptek w 2017 roku

W załączniku uchwała Rady Powiatu w sprawie rozkładu godzin pracy aptek w Powiecie Sulęcińskim w 2017 roku.
PRZEWODNIK INTERESANTA

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

 

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w referacie komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta