Powiat Sulecinski

<     >

Scalanie gruntów - Ownice

Scalanie gruntów - Ownice

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Ownice".

Scalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

Scalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Krępiny i części Krzeszyc".

 Nieodpłatna pomoc prawna

Nieodpłatna pomoc prawna


   

 

   

 

 

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Powiat Sulęciński informuje, że rozpoczęto realizację projektu pod nazwą: „Rozbudowa i wyposażenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sulęcinie".

Projekt

Projekt

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

Lekcja historii w szkolnym ośrodku.

09-05-2013

Lekcja historii w szkolnym ośrodku.

  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie w dniu 9 maja był organizatorem świąt majowych. Z tej okazji uczniowie ośrodka przedstawili montaż słowno-muzyczny poświęcony obchodom: 1 Maja - Święta Pracy, 2 maja - Święta Flagi Państwowej, 3 Maja - Święta Konstytucji oraz 8 maja - obchodom zakończenia II wojny światowej.

W tej ciekawej lekcji historii uczestniczyli: dyrektor ośrodka Krystyna Tylczyńska, Wicestarosta Sulęciński Tadeusz Dąbroś oraz grono pedagogiczne i uczniowie ośrodka. Na uroczystość zaproszono nauczycieli wychowania przedszkolnego Ewę Jacykowską i Dorotę Cuprun wraz z dziećmi z przedszkola im. Małych Odkrywców w Sulęcinie. Uczniowie przedstawili genezę powstania świąt, jak również tradycję ich obchodów. Zaproszone na uroczystość przedszkolaki zatańczyły poloneza. Podsumowano projekt pt. „Jak niedźwiedź Wojtek został żołnierzem”. Jego losy opisał Aileen Orr w swojej książce „Niedźwiedź Wojtek”.

Jest to historia niedźwiedzia brunatnego. W 1942 roku w drodze do Palestyny polscy żołnierze z Armii Andersa wymienili garść pieniędzy, tabliczkę czekolady, nóż oficerski i konserwę wołową na wychudzonego niedźwiadka. Dostał   on na imię Wojtek. Szybko awansował na pełnosprawnego żołnierza i otrzymał numer ewidencyjny. Podczas kampanii włoskiej był amunicyjnym i donosił pociski do moździerzy. Ważył bagatela 250 kilogramów, ale wobec ludzi nie był niebezpieczny. Niedźwiedź Wojtek był niezwykłym żołnierzem w armii generała Andersa. Do końca swoich dni był potulnym niedźwiadkiem. Po zakończeniu wojny Wojtek trafił do edynburskiego zoo w Anglii i tam pozostał do końca.
Na zakończenie uroczystości Wicestarosta Sulęciński Tadeusz Dąbroś między innymi powiedział:
- Przedstawiona przez Was historia to losy naszego kraju, o których musimy pamiętać, a   kolejne pokolenia winny je pielęgnować. Konstytucja 3 Maja była ważnym wydarzeniem w naszym kraju, ówczesnej Europie i świecie. Dziękuję wszystkim za przygotowanie uroczystości i upamiętnienie wydarzeń, które dzisiaj są tylko przeszłością ale zawsze żywą. Przedszkolakom dziękuję za poloneza, a uczniom za udział i zaangażowanie.
 

 

Galeria

OGŁOSZENIA

Konkurs na projekt znaku graficznego LOGO Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulę...

W dniu 26 września bieżącego roku, w toku intensywnych obrad Komisji Konkursowej postanowiono nie wyłonić zwycięzcy Konkursu na projekt znaku graficznego LOGO Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie.

Programu współpracy w roku 2018 Powiatu Sulęcińskiego z organizacjami pozarządowymi oraz p...

W dniach 27 września - 3 października 2017 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące projektu Programu współpracy w roku 2018 Powiatu Sulęcińskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Przekazuj informacje o zagrożeniach występujących w Twojej okolicy !

  Więcej w zalączeniu:

SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli. Na terenie województwa lubuskiego, zmianie ulegnie miejsce wykonywania świadczeń w Gorzowie Wielkopolskim.

Harmonogram dyżurów pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawnośc...

Harmonogram dyżurów pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od września do grudnia 2017 roku:

W godzinach:     08: 30 - 15 : 00
wrzesień : 12 i 26
październik : 10 i 24
listopad : 7 i 21
grudzień : 12

 

Dyżury aptek w 2017 roku

W załączniku uchwała Rady Powiatu w sprawie rozkładu godzin pracy aptek w Powiecie Sulęcińskim w 2017 roku.
PRZEWODNIK INTERESANTA

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

 

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta