W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem.

Starostwo Powiatowe uczestniczy w Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej przy użyciu terminali płatniczych POS.

Kołczyński Bieg Olimpijski 2013

12-05-2013

Kołczyński Bieg Olimpijski 2013

W tegorocznym VI Kołczyńskim Biegu Olimpijskim 2013, który odbył się w sobotę 11 maja wzięło udział ponad 700 biegaczy. Organizator imprezy Irek Góra nauczyciel wychowania fizycznego Zespołu Edukacyjnego w Kołczynie nie krył zachwytu. Spodziewał się wielu uczestników, ale taka ilość przerosła jego oczekiwania.

Na hasło odpowiedzieli wszyscy, którzy lubią biegać. Trasa biegu liczyła 4 kilometry, ale została dostosowana dla wszystkich. Biegli rodzice z dziećmi oraz matki i ojcowie ze swoimi pociechami w wózkach. Biegły dzieci szkół podstawowych, młodzież i osoby w starszym wieku. Biegli żołnierze w mundurach i osoby, które po raz pierwszy brały udział w tej imprezie. Na zaproszenie odpowiedzieli swoją obecnością Poseł na Sejm Bożena Sławiak, Europoseł profesor Bogusław Liberacki, Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart, Wójt Gminy Krzeszyce Czesław Symeryak, sponsorzy oraz polscy olimpijczycy. Do Kołczyna przyjechał mistrz olimpijski w pięcioboju nowoczesnym z Barcelony w 1992 roku Dariusz Goździak, medalista mistrzostw świata i halowy mistrz Europy w biegu na 800 metrów z Wiednia w 2002 roku Paweł Czapniewski oraz specjalizujący się w skoku wzwyż mistrz świata i złoty medalista paraolimpijski w Londynie w 2012 roku Maciej Lepiato. Do mety dobiegli wszyscy startujący w biegu. Pierwszy na metę przybiegł Krzysztof Poksiwiński z Polic, a wśród pań Lucyna Poznańska z Kołczyna. Najstarszą biegaczką była 77 letnia p. Teodora Janicka z Brzozowej, a najmłodszą siedmiotygodniowa Łucja córka p.p. Magdaleny i Pawła Mazurek. Pan Paweł dzielnie 4 kilometrową trasę przebiegł z córką w wózku, a na co dzień jest żołnierzem zawodowym 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu. Organizatorzy po zakończonym biegu przygotowali dla wszystkich napoje i ciepły posiłek. W dalszej części wystąpiły przedszkolaki i uczniowie szkoły w Kołczynie. Na zakończenie wśród wszystkich uczestników biegu odbyło się losowanie dziecięciu rowerów ufundowanych przez sponsorów, władze wojewódzkie, samorządowe i powiatowe.Organizatorami imprezy byli: Urząd Gminy w Krzeszycach, Zespół Edukacyjny w Kołczynie oraz Międzyszkolny Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Postomia” Sulęcin – Kołczyn.

Konkurs ofert na świadczenie nieodpłatnej pomocy prawnej

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej, polegającego na prowadzeniu w 2018 roku punktu nieodpłatnej pomocy prawnej przez organizacje pozarządowe prowadzące działalność pożytku publicznego.

Jednocześnie Zarząd Powiatu zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (DZ. U. z 2016r. poz. 1817) do zgłaszania swoich przedstawicieli na członków komisji konkursowej opiniującej oferty złożone w ramach otwartego konkursu ofert na zadania publicznego z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej.

Szczegółowe informacje znajdują się w załącznikach.

Konsultacje Społeczne

W dniu 3 października br. zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące projektu Programu Współpracy Powiatu Sulęcińskiego w roku 2018 z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietna 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie Konsultacje przeprowadzone zostały w trybie Uchwały Nr 132/306/17 Zarządu Powiatu Sulęcińskiego z dnia 25 września 2017 r. W wyniku konsultacji nie zgłoszono żadnych propozycji zmian do projektu Programu.

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli. Na terenie województwa lubuskiego, zmianie ulegnie miejsce wykonywania świadczeń w Gorzowie Wielkopolskim.

Harmonogram dyżurów pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od września do grudnia 2017 roku:

W godzinach:     08: 30 - 15 : 00
wrzesień : 12 i 26
październik : 10 i 24
listopad : 7 i 21
grudzień : 12

Dyżury aptek w 2017 roku

W załączniku uchwała Rady Powiatu w sprawie rozkładu godzin pracy aptek w Powiecie Sulęcińskim w 2017 roku.