W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem.

Starostwo Powiatowe uczestniczy w Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej przy użyciu terminali płatniczych POS.

Kołczyński Bieg Olimpijski 2013

12-05-2013

Kołczyński Bieg Olimpijski 2013

W tegorocznym VI Kołczyńskim Biegu Olimpijskim 2013, który odbył się w sobotę 11 maja wzięło udział ponad 700 biegaczy. Organizator imprezy Irek Góra nauczyciel wychowania fizycznego Zespołu Edukacyjnego w Kołczynie nie krył zachwytu. Spodziewał się wielu uczestników, ale taka ilość przerosła jego oczekiwania.

Na hasło odpowiedzieli wszyscy, którzy lubią biegać. Trasa biegu liczyła 4 kilometry, ale została dostosowana dla wszystkich. Biegli rodzice z dziećmi oraz matki i ojcowie ze swoimi pociechami w wózkach. Biegły dzieci szkół podstawowych, młodzież i osoby w starszym wieku. Biegli żołnierze w mundurach i osoby, które po raz pierwszy brały udział w tej imprezie. Na zaproszenie odpowiedzieli swoją obecnością Poseł na Sejm Bożena Sławiak, Europoseł profesor Bogusław Liberacki, Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart, Wójt Gminy Krzeszyce Czesław Symeryak, sponsorzy oraz polscy olimpijczycy. Do Kołczyna przyjechał mistrz olimpijski w pięcioboju nowoczesnym z Barcelony w 1992 roku Dariusz Goździak, medalista mistrzostw świata i halowy mistrz Europy w biegu na 800 metrów z Wiednia w 2002 roku Paweł Czapniewski oraz specjalizujący się w skoku wzwyż mistrz świata i złoty medalista paraolimpijski w Londynie w 2012 roku Maciej Lepiato. Do mety dobiegli wszyscy startujący w biegu. Pierwszy na metę przybiegł Krzysztof Poksiwiński z Polic, a wśród pań Lucyna Poznańska z Kołczyna. Najstarszą biegaczką była 77 letnia p. Teodora Janicka z Brzozowej, a najmłodszą siedmiotygodniowa Łucja córka p.p. Magdaleny i Pawła Mazurek. Pan Paweł dzielnie 4 kilometrową trasę przebiegł z córką w wózku, a na co dzień jest żołnierzem zawodowym 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu. Organizatorzy po zakończonym biegu przygotowali dla wszystkich napoje i ciepły posiłek. W dalszej części wystąpiły przedszkolaki i uczniowie szkoły w Kołczynie. Na zakończenie wśród wszystkich uczestników biegu odbyło się losowanie dziecięciu rowerów ufundowanych przez sponsorów, władze wojewódzkie, samorządowe i powiatowe.Organizatorami imprezy byli: Urząd Gminy w Krzeszycach, Zespół Edukacyjny w Kołczynie oraz Międzyszkolny Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Postomia” Sulęcin – Kołczyn.

Wyniki konkursu na stanowisko Dyrektora PUP w Sulęcinie

Z dniem 14 lutego 2018 r. Starosta Sulęciński powołał panią Jolantę Zabłocką na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie. Pani Jolanta Zabłocka spełniła wymagania formalne zamieszczone w ogłoszeniu Starosty Sulęcińskiego z dnia 31 stycznia 2018 r. (zarządzenie Nr 16/2018 w sprawie ogłoszenia konkursu na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie oraz powołania komisji konkursowej i określenia regulaminu prac komisji konkursowej), wynikające z ustawy z dnia 21 listopada 2008r.o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1868 ze zm.) oraz ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2017r. poz. 1065 ze zm.)

Nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe!

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego informuje, że zgodnie z § 2 ust. 4 uchwały Rady Powiatu w Sulęcinie Nr XXVI/161/12 z dnia 27 listopada 2012 roku w sprawie ustalenia trybu i zasad przyznawania nagród finansowych dla najlepszych sportowców z Powiatu Sulęcińskiego, ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od stycznia do czerwca 2018r.

Dyżury w godzinach 08:30 - 15:00
styczeń : 9 i 23
luty: 6 i 20
marzec: 6 i 20
kwiecień: 10 i 24
maj: 8 i 22
czerwiec: 5 i 19

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli. Na terenie województwa lubuskiego, zmianie ulegnie miejsce wykonywania świadczeń w Gorzowie Wielkopolskim.

Harmonogram dyżurów pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od września do grudnia 2017 roku:

W godzinach:     08: 30 - 15 : 00
wrzesień : 12 i 26
październik : 10 i 24
listopad : 7 i 21
grudzień : 12

Dyżury aptek w 2017 roku

W załączniku uchwała Rady Powiatu w sprawie rozkładu godzin pracy aptek w Powiecie Sulęcińskim w 2017 roku.