Kołczyński Bieg Olimpijski 2013

12-05-2013

Kołczyński Bieg Olimpijski 2013

W tegorocznym VI Kołczyńskim Biegu Olimpijskim 2013, który odbył się w sobotę 11 maja wzięło udział ponad 700 biegaczy. Organizator imprezy Irek Góra nauczyciel wychowania fizycznego Zespołu Edukacyjnego w Kołczynie nie krył zachwytu. Spodziewał się wielu uczestników, ale taka ilość przerosła jego oczekiwania.

Na hasło odpowiedzieli wszyscy, którzy lubią biegać. Trasa biegu liczyła 4 kilometry, ale została dostosowana dla wszystkich. Biegli rodzice z dziećmi oraz matki i ojcowie ze swoimi pociechami w wózkach. Biegły dzieci szkół podstawowych, młodzież i osoby w starszym wieku. Biegli żołnierze w mundurach i osoby, które po raz pierwszy brały udział w tej imprezie. Na zaproszenie odpowiedzieli swoją obecnością Poseł na Sejm Bożena Sławiak, Europoseł profesor Bogusław Liberacki, Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart, Wójt Gminy Krzeszyce Czesław Symeryak, sponsorzy oraz polscy olimpijczycy. Do Kołczyna przyjechał mistrz olimpijski w pięcioboju nowoczesnym z Barcelony w 1992 roku Dariusz Goździak, medalista mistrzostw świata i halowy mistrz Europy w biegu na 800 metrów z Wiednia w 2002 roku Paweł Czapniewski oraz specjalizujący się w skoku wzwyż mistrz świata i złoty medalista paraolimpijski w Londynie w 2012 roku Maciej Lepiato. Do mety dobiegli wszyscy startujący w biegu. Pierwszy na metę przybiegł Krzysztof Poksiwiński z Polic, a wśród pań Lucyna Poznańska z Kołczyna. Najstarszą biegaczką była 77 letnia p. Teodora Janicka z Brzozowej, a najmłodszą siedmiotygodniowa Łucja córka p.p. Magdaleny i Pawła Mazurek. Pan Paweł dzielnie 4 kilometrową trasę przebiegł z córką w wózku, a na co dzień jest żołnierzem zawodowym 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu. Organizatorzy po zakończonym biegu przygotowali dla wszystkich napoje i ciepły posiłek. W dalszej części wystąpiły przedszkolaki i uczniowie szkoły w Kołczynie. Na zakończenie wśród wszystkich uczestników biegu odbyło się losowanie dziecięciu rowerów ufundowanych przez sponsorów, władze wojewódzkie, samorządowe i powiatowe.Organizatorami imprezy byli: Urząd Gminy w Krzeszycach, Zespół Edukacyjny w Kołczynie oraz Międzyszkolny Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Postomia” Sulęcin – Kołczyn.

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.

Nabór na stanowisko dyrektora SOSW

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił nabór na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie z siedzibą w Sulęcinie przy ul. Lipowa 12, 69-200 Sulęcin.

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.