W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem.

Starostwo Powiatowe uczestniczy w Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej przy użyciu terminali płatniczych POS.

Konkurs "Firma Roku"

06-10-2017

Konkurs
Związek Pracodawców „Przedsiębiorczość" z Sulęcina oraz Starostwo Powiatowe w Sulęcinie ogłasza konkurs pn.: „Firma Roku", którego celem jest wyłonienie najbardziej dynamicznego i przyjaznego pracownikom oraz społeczności lokalnej przedsiębiorstwa działającego na terenie Powiatu Sulęcińskiego.
W konkursie mogą wziąć udział wszystkie firmy prowadzące działalność co najmniej od 1 stycznia 2015 r. Laureaci konkursu otrzymają statuetki oraz nagrody ufundowane przez partnerów i sponsorów konkursu. Ponadto zwycięzca konkursu będzie mógł używać tytułu Firma Roku w swoich materiałach promocyjnych i reklamowych. Kapituła konkursowa oceni każdą z firm na podstawie kilku podstawowych wskaźników przedsiębiorstwa. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu można pobrać ze strony Starostwa Powiatowego w Sulęcinie, bezpośrednio w siedzibie Biura Związku (ul. Emilii Plater 4, 69-200 Sulęcin) u p. Marcina Tołoczko lub wysyłając prośbę o formularz na adres zpprzedsiebiorczosc@gmail.com. Wypełnione formularze zgłoszeniowe należy złożyć w terminie do 31.10.2017 r. Formularze można przesłać na adres mailowy zpprzedsiebiorczosc@gmail.com lub przynieść do siedziby Biura Związku (ul. Emilii Plater 4, 69-200 Sulęcin) do p. Marcina Tołoczko.

Uroczysta gala dla wszystkich nominowanych odbędzie się 06.11.2017 r. w Restauracji „Kormoran" w Sulęcinie. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie.

Wyniki konkursu na stanowisko Dyrektora PUP w Sulęcinie

Z dniem 14 lutego 2018 r. Starosta Sulęciński powołał panią Jolantę Zabłocką na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie. Pani Jolanta Zabłocka spełniła wymagania formalne zamieszczone w ogłoszeniu Starosty Sulęcińskiego z dnia 31 stycznia 2018 r. (zarządzenie Nr 16/2018 w sprawie ogłoszenia konkursu na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie oraz powołania komisji konkursowej i określenia regulaminu prac komisji konkursowej), wynikające z ustawy z dnia 21 listopada 2008r.o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1868 ze zm.) oraz ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2017r. poz. 1065 ze zm.)

Konsultacje Społeczne

W dniu 3 października br. zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące projektu Programu Współpracy Powiatu Sulęcińskiego w roku 2018 z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietna 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie Konsultacje przeprowadzone zostały w trybie Uchwały Nr 132/306/17 Zarządu Powiatu Sulęcińskiego z dnia 25 września 2017 r. W wyniku konsultacji nie zgłoszono żadnych propozycji zmian do projektu Programu.

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od stycznia do czerwca 2018r.

Dyżury w godzinach 08:30 - 15:00
styczeń : 9 i 23
luty: 6 i 20
marzec: 6 i 20
kwiecień: 10 i 24
maj: 8 i 22
czerwiec: 5 i 19

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli. Na terenie województwa lubuskiego, zmianie ulegnie miejsce wykonywania świadczeń w Gorzowie Wielkopolskim.