Powiat Sulecinski

<     >

W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem.

W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem.

Starostwo Powiatowe uczestniczy w Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej przy użyciu terminali płatniczych POS.
Scalanie gruntów - Ownice

Scalanie gruntów - Ownice

 

logotypy_na_scalanie_7185_02

 

 

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Ownice".

Scalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

Scalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

 

logotypy_na_scalanie_7185_01

 

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Krępiny i części Krzeszyc".

 Nieodpłatna pomoc prawna

Nieodpłatna pomoc prawna


   

 

   

 

 

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Powiat Sulęciński informuje, że rozpoczęto realizację projektu pod nazwą: „Rozbudowa i wyposażenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sulęcinie".

Aktualności

Paździory w I LO

09-10-2017

Paździory w I LO

28 września 2017 r. odbyły się kolejne obchody tzw. „Paździorów". Obie klasy pierwsze miały inne zadania do wykonania, jednak cel był ten sam, a mianowicie świetna zabawa, rywalizacja sportowa i integracja wszystkich uczniów naszej szkoły.

RELACJE Z PAŹDZIORÓW UCZNIÓW KLAS I A i I B

Dzień od samego początku był udany, a na niebie ani na moment nie zniknęło słońce. Braliśmy udział w różnych konkurencjach, a na koniec wspaniałej zabawy było symboliczne odcinanie ogonów. Czułem, jakby całe przedsięwzięcie trwało tylko kilka minut, a było to kilka godzin. Bawiłem się znakomicie i nie mogę się doczekać, aż zobaczę za rok kolejne widowisko tego rodzaju. Całość miała kilka aspektów: od przejścia trasy na Uroczysko, poprzez świetna zabawę, drobne kontuzje uczestników, aż po smaczne wypieki, które każdy zjadał z apetytem. Najważniejszym i zarazem kulminacyjnym punktem tego wydarzenia było zwycięstwo klasy o profilu sportowym, do której należę. W krótkim czasie zdołaliśmy wszystko przygotować i zwyciężyć. Teraz to my będziemy realizować własne pomysły na kolejną edycję za rok.
Reasumując, „Paździory" to bardzo dobry sposób na integrację uczniów i nauczycieli.

Dawid Stegeman, klasa I B

 

„Paździory" uważam za bardzo udane, zabawa była przednia. Chciałbym podziękować uczniom klasy II B za przygotowanie wspaniałych konkurencji oraz za sprawiedliwe rozstrzygnięcie rozgrywek sportowych.

Maksymilian Obrzud, klasa I B

 

Tegoroczne „Paździory" w I LO im. A. Mickiewicza w Sulęcinie wygrała klasa I B dzięki Michałowi Taberskiemu, który „odwali kawał dobrej roboty". Impreza bardzo mi się podobała, a szczególnie przebrania pierwszoklasistów i ich wychowawców. Pan Łukasz Chajec, nasz wychowawca, wyglądał nieziemsko...

Jakub Zakrzewski, klasa I B

 

Bardzo podobał mi się ten dzień. Miałam okazję poznać bliżej moją klasę i innych uczniów mojego liceum. Takie czwartki mogłyby być co miesiąc. Myślę, że kolejne „Wrześniory" będą jeszcze lepsze, bo to my je przygotujemy :)

Anna Blicharz, klasa I B

 

„Paździory", które odbyły się na Uroczysku, i w których brałam udział, uważam za bardzo udane. Pomysł z obowiązkowy przebraniem się pierwszaków z początku mnie zaskoczył, ale okazało się, że to fajna zabawa. Konkurencje, które przygotowała II B były pomysłowe i świetnie się przy nich bawiliśmy. Miło było się pośmiać z innymi i posiedzieć orzy ognisku, piekąc kiełbaski. Dzień uważam za BARDZO udany.

Natalia Pankowska, klasa I A

 

Niezapomnianym przeżyciem była także droga na Uroczysko w Żubrowie, gdzie odbyły się „Paździory". Wspólne rozmowy w trakcie tej wędrówki przyczyniły się do jeszcze lepszej integracji. Niewątpliwie długo nie zapomnę tego dnia, ponieważ był on bardzo radosny i pełen niesamowitych wrażeń.

Mikołaj Konopko, klasa I A

W czasie tegorocznych „Paździorów" uczniowie klas I musieli uczestniczyć w różnych konkurencjach: przedstawienie reklamy zaśpiewania „klasowej" piosenki, zatańczenie ułożonego wcześniej układu, a także zjedzenie jabłka, które zawieszone było na sznurku (bez pomocy rąk).
Po zakończonych konkurencjach i obejrzeniu przedstawień przygotowanych przez pierwszaki każdy mógł usiąść przy ognisku, zjeść kiełbaskę i wypić coś ciepłego, a także miło spędzić czas w gronie nie tylko uczniów, ale i nauczycieli.

Joanna Staats, klasa I B

 

W tym dniu braliśmy udział w wielu różnych konkurencjach. Oczywiście musieliśmy być przebrani. My, klasa humanistyczno-politechniczna, byliśmy ślicznymi kurczakami, a klasa sportowa , I B klaunami. Wszyscy wyglądali inaczej niż zazwyczaj, ale było przy tym mnóstwo zabawy.

Zuzia Osiadacz, klasa I A

 

Największe wrażenie zrobił na mnie taniec uczniów mojej klasy do piosenki „Kanikuły". Wygraliśmy tę konkurencję dzięki Hani, Ani, Nikoli i oczywiście Michałowi, który swoim brek danc - owym zdolnościom pobił konkurencję.

Aleksandra Pękalska, klasa I B

 

Uważam, że tegoroczne „Paździory" były udane. Nie dość, że zabawa była przednia, to myślę, że dzięki takim wydarzeniom pierwszaki mogą się ze sobą zintegrować i poznać bliżej. Na pewno był to początek zbioru wspomnień, które będziemy kolekcjonować przez następne trzy lata naszej edukacji. Mimo że nasza klasa nie spisała się najlepiej w konkurencjach, to w gronie klasowym dogadujemy się dobrze i nie czujemy się przez tę niewielką przegraną w jakiś sposób gorsi, gdyż jesteśmy uczniami tej szkoły i naszym zadaniem jest tworzyć jej historię. Bo jak nie my, to kto?!

Wiktoria Chojnacka, klasa IA 

 

Z tegorocznych „Paździorów" zapamiętam wspaniałe konkurencje sportowe, ale i to, że każdy mógł poczęstować się herbatą, kawą oraz pyszną drożdżówką. Sądzę, że wszyscy świetnie spędziliśmy ten czas, integrując się z innymi klasami gronem pedagogicznym. Wróciłam do domu bardzo zadowolona i dumna z wygranej. Na pewno będę miała co wspominać za kilka lat.

Nikola Górna, klasa I B

Materiał zebrała Iwona Grzegorek

Galeria

OGŁOSZENIA

Wyniki konkursu na stanowisko Dyrektora PUP w Sulęcinie

Z dniem 14 lutego 2018 r. Starosta Sulęciński powołał panią Jolantę Zabłocką na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie. Pani Jolanta Zabłocka spełniła wymagania formalne zamieszczone w ogłoszeniu Starosty Sulęcińskiego z dnia 31 stycznia 2018 r. (zarządzenie Nr 16/2018 w sprawie ogłoszenia konkursu na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie oraz powołania komisji konkursowej i określenia regulaminu prac komisji konkursowej), wynikające z ustawy z dnia 21 listopada 2008r.o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1868 ze zm.) oraz ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2017r. poz. 1065 ze zm.)

 

Konsultacje Społeczne

W dniu 3 października br. zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące projektu Programu Współpracy Powiatu Sulęcińskiego w roku 2018 z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietna 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie Konsultacje przeprowadzone zostały w trybie Uchwały Nr 132/306/17 Zarządu Powiatu Sulęcińskiego z dnia 25 września 2017 r. W wyniku konsultacji nie zgłoszono żadnych propozycji zmian do projektu Programu.
SPRAWY SPOŁECZNE

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od stycznia do czerwca 2018r.

Dyżury w godzinach 08:30 - 15:00
styczeń : 9 i 23
luty: 6 i 20
marzec: 6 i 20
kwiecień: 10 i 24
maj: 8 i 22
czerwiec: 5 i 19

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli. Na terenie województwa lubuskiego, zmianie ulegnie miejsce wykonywania świadczeń w Gorzowie Wielkopolskim.

PRZEWODNIK INTERESANTA

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

 

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta