W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem.

Starostwo Powiatowe uczestniczy w Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej przy użyciu terminali płatniczych POS.

Trzemeszno ma nowe boisko

12-05-2013

Trzemeszno ma nowe boisko

Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart pozyskał fundusze na odbudowę boiska sportowego znajdującego się w Trzemesznie. Koszt niwelacji terenu oraz całkowita naprawa murawy wyniosła pięćdziesiąt tysięcy złotych.

W sobotę 11 maja nastąpiło oficjalne otwarcie boiska, które jest w użytkowaniu Klubu Sportowego "Znicz" w Trzemesznie. Z tej okazji po raz pierwszy na nowej murawie rozegrano dwa mecze. Pierwszy dla uczczenia zmarłych piłkarzy klubu, który rozegrali oldboye oraz drugi mecz ligowy w ramach inauguracyjnych rozgrywek. Na otwarciu obecny był Europoseł   prof. Bogusław Liberacki, Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart, burmistrz Sulęcina wraz ze swoim zastępcą oraz wierni kibice klubu.

- Mam nadzieję, że boisko które dzisiaj zostało oddane do użytku będzie Wam służyło przez wiele lat. Nie można pozbawiać działaczy sportowych terenu bez którego działalność mogłaby umrzeć śmiercią naturalną. Boisko jest Waszym placem działania bez którego szanujący się klub nie może prowadzić swojej podstawowej działalności w postaci rozgrywek piłkarskich, spotkań ligowych czy towarzyskich. Przekazuję również na rzecz klubu Znicz Trzemeszno piłki do Waszej działalności. Mam nadzieje, że będą one pomocne nie tylko w rozgrywanych meczach, ale również w sukcesywnych treningach pod okiem trenera – powiedział zebranym Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart.

Konkurs ofert na świadczenie nieodpłatnej pomocy prawnej

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej, polegającego na prowadzeniu w 2018 roku punktu nieodpłatnej pomocy prawnej przez organizacje pozarządowe prowadzące działalność pożytku publicznego.

Jednocześnie Zarząd Powiatu zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (DZ. U. z 2016r. poz. 1817) do zgłaszania swoich przedstawicieli na członków komisji konkursowej opiniującej oferty złożone w ramach otwartego konkursu ofert na zadania publicznego z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej.

Szczegółowe informacje znajdują się w załącznikach.

Konsultacje Społeczne

W dniu 3 października br. zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące projektu Programu Współpracy Powiatu Sulęcińskiego w roku 2018 z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietna 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie Konsultacje przeprowadzone zostały w trybie Uchwały Nr 132/306/17 Zarządu Powiatu Sulęcińskiego z dnia 25 września 2017 r. W wyniku konsultacji nie zgłoszono żadnych propozycji zmian do projektu Programu.

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli. Na terenie województwa lubuskiego, zmianie ulegnie miejsce wykonywania świadczeń w Gorzowie Wielkopolskim.

Harmonogram dyżurów pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od września do grudnia 2017 roku:

W godzinach:     08: 30 - 15 : 00
wrzesień : 12 i 26
październik : 10 i 24
listopad : 7 i 21
grudzień : 12

Dyżury aptek w 2017 roku

W załączniku uchwała Rady Powiatu w sprawie rozkładu godzin pracy aptek w Powiecie Sulęcińskim w 2017 roku.