W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem.

Starostwo Powiatowe uczestniczy w Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej przy użyciu terminali płatniczych POS.

Międzynarodowy Dzień Inwalidy Ownice 2013

12-05-2013

Międzynarodowy Dzień Inwalidy Ownice 2013

Po raz kolejny obchodziły swój dzień osoby sprawne inaczej z powiatów gorzowskiego słubickiego i sulęcińskiego. V Międzynarodowy Dzień Inwalidy odbył się w Ownicach. Organizatorem spotkania był radny powiatu sulęcińskiego oraz sołtys wsi Ownice Franciszek Jamniuk.

Z tej okazji dla wszystkich uczestników przygotowano gry i zabawy oraz kiełbaskę z rożna i grochówkę. Było karaoke, strzelanie z wiatrówki do tarczy, wspólne rozmowy, można było zwiedzić plenerową wystawę obrazów przygotowaną przez artystów malarzy, a przede wszystkim wszyscy biesiadowali i bawili się przy muzyce i piosenkach. Taka forma spotkań zbliża, organizuje i jednoczy osoby dla których los nie w pełni był przychylny. Podczas spotkania członkowie Koła Towarzystwa Walki z Kalectwem przy gorzowskim oddziale podjęli decyzję o realizacji projektu „Równość i Godność”, którego celem jest zwrócenie uwagi władz administracyjnych wszystkich szczebli naszego Państwa na tworzenie właściwych warunków do życia niepełnosprawnych. W spotkaniu uczestniczyła między innymi Poseł na Sejm Bożena Sławiak,   Prezes Słubickiego Koła Walki z Kalectwem Krystyna Morzydłowska, Zastępca Wójta Gminy Słońsk Beata Sroka, Prezes Fundacji „Czysta woda” w Gorzowie Grażyna Wojciechowska, Prezes Rozgłośni Radia „Zachód”   w Zielonej Górze Dariusz Frejman, Starosta Słubicki   Andrzej Bycka, Wicestarosta Gorzowski Grzegorz Tomczak, Przewodniczący Zarządu Regionu Gorzowskiego NSZZ „Solidarność” Jarosław Porwich oraz Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart.

Konkurs ofert na świadczenie nieodpłatnej pomocy prawnej

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej, polegającego na prowadzeniu w 2018 roku punktu nieodpłatnej pomocy prawnej przez organizacje pozarządowe prowadzące działalność pożytku publicznego.

Jednocześnie Zarząd Powiatu zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (DZ. U. z 2016r. poz. 1817) do zgłaszania swoich przedstawicieli na członków komisji konkursowej opiniującej oferty złożone w ramach otwartego konkursu ofert na zadania publicznego z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej.

Szczegółowe informacje znajdują się w załącznikach.

Konsultacje Społeczne

W dniu 3 października br. zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące projektu Programu Współpracy Powiatu Sulęcińskiego w roku 2018 z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietna 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie Konsultacje przeprowadzone zostały w trybie Uchwały Nr 132/306/17 Zarządu Powiatu Sulęcińskiego z dnia 25 września 2017 r. W wyniku konsultacji nie zgłoszono żadnych propozycji zmian do projektu Programu.

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli. Na terenie województwa lubuskiego, zmianie ulegnie miejsce wykonywania świadczeń w Gorzowie Wielkopolskim.

Harmonogram dyżurów pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od września do grudnia 2017 roku:

W godzinach:     08: 30 - 15 : 00
wrzesień : 12 i 26
październik : 10 i 24
listopad : 7 i 21
grudzień : 12

Dyżury aptek w 2017 roku

W załączniku uchwała Rady Powiatu w sprawie rozkładu godzin pracy aptek w Powiecie Sulęcińskim w 2017 roku.