yScalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

Międzynarodowy Dzień Inwalidy Ownice 2013

12-05-2013

Międzynarodowy Dzień Inwalidy Ownice 2013

Po raz kolejny obchodziły swój dzień osoby sprawne inaczej z powiatów gorzowskiego słubickiego i sulęcińskiego. V Międzynarodowy Dzień Inwalidy odbył się w Ownicach. Organizatorem spotkania był radny powiatu sulęcińskiego oraz sołtys wsi Ownice Franciszek Jamniuk.

Z tej okazji dla wszystkich uczestników przygotowano gry i zabawy oraz kiełbaskę z rożna i grochówkę. Było karaoke, strzelanie z wiatrówki do tarczy, wspólne rozmowy, można było zwiedzić plenerową wystawę obrazów przygotowaną przez artystów malarzy, a przede wszystkim wszyscy biesiadowali i bawili się przy muzyce i piosenkach. Taka forma spotkań zbliża, organizuje i jednoczy osoby dla których los nie w pełni był przychylny. Podczas spotkania członkowie Koła Towarzystwa Walki z Kalectwem przy gorzowskim oddziale podjęli decyzję o realizacji projektu „Równość i Godność”, którego celem jest zwrócenie uwagi władz administracyjnych wszystkich szczebli naszego Państwa na tworzenie właściwych warunków do życia niepełnosprawnych. W spotkaniu uczestniczyła między innymi Poseł na Sejm Bożena Sławiak,   Prezes Słubickiego Koła Walki z Kalectwem Krystyna Morzydłowska, Zastępca Wójta Gminy Słońsk Beata Sroka, Prezes Fundacji „Czysta woda” w Gorzowie Grażyna Wojciechowska, Prezes Rozgłośni Radia „Zachód”   w Zielonej Górze Dariusz Frejman, Starosta Słubicki   Andrzej Bycka, Wicestarosta Gorzowski Grzegorz Tomczak, Przewodniczący Zarządu Regionu Gorzowskiego NSZZ „Solidarność” Jarosław Porwich oraz Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart.

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.

Nabór na stanowisko dyrektora SOSW

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił nabór na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie z siedzibą w Sulęcinie przy ul. Lipowa 12, 69-200 Sulęcin.

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.