W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem.

Starostwo Powiatowe uczestniczy w Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej przy użyciu terminali płatniczych POS.

Międzynarodowy Dzień Inwalidy Ownice 2013

12-05-2013

Międzynarodowy Dzień Inwalidy Ownice 2013

Po raz kolejny obchodziły swój dzień osoby sprawne inaczej z powiatów gorzowskiego słubickiego i sulęcińskiego. V Międzynarodowy Dzień Inwalidy odbył się w Ownicach. Organizatorem spotkania był radny powiatu sulęcińskiego oraz sołtys wsi Ownice Franciszek Jamniuk.

Z tej okazji dla wszystkich uczestników przygotowano gry i zabawy oraz kiełbaskę z rożna i grochówkę. Było karaoke, strzelanie z wiatrówki do tarczy, wspólne rozmowy, można było zwiedzić plenerową wystawę obrazów przygotowaną przez artystów malarzy, a przede wszystkim wszyscy biesiadowali i bawili się przy muzyce i piosenkach. Taka forma spotkań zbliża, organizuje i jednoczy osoby dla których los nie w pełni był przychylny. Podczas spotkania członkowie Koła Towarzystwa Walki z Kalectwem przy gorzowskim oddziale podjęli decyzję o realizacji projektu „Równość i Godność”, którego celem jest zwrócenie uwagi władz administracyjnych wszystkich szczebli naszego Państwa na tworzenie właściwych warunków do życia niepełnosprawnych. W spotkaniu uczestniczyła między innymi Poseł na Sejm Bożena Sławiak,   Prezes Słubickiego Koła Walki z Kalectwem Krystyna Morzydłowska, Zastępca Wójta Gminy Słońsk Beata Sroka, Prezes Fundacji „Czysta woda” w Gorzowie Grażyna Wojciechowska, Prezes Rozgłośni Radia „Zachód”   w Zielonej Górze Dariusz Frejman, Starosta Słubicki   Andrzej Bycka, Wicestarosta Gorzowski Grzegorz Tomczak, Przewodniczący Zarządu Regionu Gorzowskiego NSZZ „Solidarność” Jarosław Porwich oraz Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart.

Wyniki konkursu na stanowisko Dyrektora PUP w Sulęcinie

Z dniem 14 lutego 2018 r. Starosta Sulęciński powołał panią Jolantę Zabłocką na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie. Pani Jolanta Zabłocka spełniła wymagania formalne zamieszczone w ogłoszeniu Starosty Sulęcińskiego z dnia 31 stycznia 2018 r. (zarządzenie Nr 16/2018 w sprawie ogłoszenia konkursu na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie oraz powołania komisji konkursowej i określenia regulaminu prac komisji konkursowej), wynikające z ustawy z dnia 21 listopada 2008r.o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1868 ze zm.) oraz ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2017r. poz. 1065 ze zm.)

Nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe!

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego informuje, że zgodnie z § 2 ust. 4 uchwały Rady Powiatu w Sulęcinie Nr XXVI/161/12 z dnia 27 listopada 2012 roku w sprawie ustalenia trybu i zasad przyznawania nagród finansowych dla najlepszych sportowców z Powiatu Sulęcińskiego, ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od stycznia do czerwca 2018r.

Dyżury w godzinach 08:30 - 15:00
styczeń : 9 i 23
luty: 6 i 20
marzec: 6 i 20
kwiecień: 10 i 24
maj: 8 i 22
czerwiec: 5 i 19

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli. Na terenie województwa lubuskiego, zmianie ulegnie miejsce wykonywania świadczeń w Gorzowie Wielkopolskim.

Harmonogram dyżurów pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od września do grudnia 2017 roku:

W godzinach:     08: 30 - 15 : 00
wrzesień : 12 i 26
październik : 10 i 24
listopad : 7 i 21
grudzień : 12

Dyżury aptek w 2017 roku

W załączniku uchwała Rady Powiatu w sprawie rozkładu godzin pracy aptek w Powiecie Sulęcińskim w 2017 roku.