Scalanie grunt闚 - Ownice

Powiat Sul璚i雟ki realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Ownice".

yScalanie grunt闚 - Kr瘼iny i cz窷 Krzeszyc

Powiat Sul璚i雟ki realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Kr瘼iny i cz窷ci Krzeszyc".

Nieodp豉tna pomoc prawna

Rozbudowa i wyposa瞠nie SOSW w Sul璚inie

Powiat Sul璚i雟ki informuje, 瞠 rozpocz皻o realizacj projektu pod nazw: „Rozbudowa i wyposa瞠nie Specjalnego O鈔odka Szkolno - Wychowawczego w Sul璚inie".

Najnowsze aktualno軼i

Aktualno軼i

Uroczyste obchody 安i皻a Niepodleg這軼i

08-11-2017

Uroczyste obchody 安i皻a Niepodleg這軼i
" Ten kto nie szanuje i nie ceni swej przesz這軼i nie jest godzien szacunku tera幡iejszo軼i ani prawa do przysz這軼i. "
S這wa Józefa Pi連udskiego, twórcy pa雟twowo軼i polskiej, by造 mottem przewodnim apelu, który odby si w SOSW w Sul璚inie w dniu 7 listopada z okazji nadchodz帷ego 安i皻a Niepodleg這軼i, uroczy軼ie obchodzonego przez Polaków 11 listopada.
Uczniowie Samorz康u Uczniowskiego w obecno軼i pana Wicestarosty Tomasza Prozorowicza i pani dyrektor Danuty Malinowskiej oraz ca貫j spo貫czno軼i szkolnej przedstawili monta s這wno-muzyczny upami皻niaj帷y 99 rocznic odzyskania przez Polsk niepodleg這軼i. Uczennice i uczniowie z Samorz康u Uczniowskiego: Aleksandra Pozna雟ka, Klaudia D帳rowska, Justyna Raniewicz, Jakub Honcz i Marcin Nowak pod kierunkiem nauczycielek: Barbary Nowak-Mazurczak i Wioletty Ka幟ierczak przypominieli trudn drog Rzeczpospolitej od utraty wolno軼i do odzyskania niepodleg這軼i. Wa積e wydarzenia oraz postacie historyczne zobrazowa豉 prezentacja multimedialna. Uczniowie zgromadzeni na apelu wspólnie od酥iewali pie郾i patriotyczne: "Rot", "Marsz Pierwszej Brygady", " Wojenko, wojenko", "O mój rozmarynie", "Rozkwita造 p彗i bia造ch ró" oraz "Ja to mam szcz窷cie". Wspólne 酥iewanie utworów sta這 si nasz tradycj. W ten sposób pragniemy równie uczci 安i皻o Niepodleg這軼i. Nawet 透a w oku si zakr璚i w trakcie 酥iewania sów „Roty" czy piosenki „Ja to mam szcz窷cie, 瞠 w tym momencie, 篡 mi przysz這 w kraju nad Wis陰..." Spo貫czno嗆 SOSW w tak radosny sposób uczci豉 wyj徠kow rocznic. Apel zako鎍zyli鄉y w uroczystej, wzruszaj帷ej, ale przede wszystkim radosnej atmosferze z powodu nadchodz帷ego 鈍i皻a. Mi造m akcentem by pocz瘰tunek przygotowany przez uczniów SPdP pod kierunkiem pani Anny Sulikowskiej i Ewy Szczepa雟kiej (równie inicjatorki pocz瘰tunku), rogalikami z okazji Dnia 安. Marcina, obchodzonego w Poznaniu 11 listopada. Wicestarosta pan Tomasz Prozorowicz, podsumowa wydarzenie s這wami o wspó販zesnej formie patriotyzmu, który okazujemy wykonuj帷 swoj prac z pe軟ym oddaniem pami皻aj帷 jednocze郾ie o historii.

Wioletta Ka幟ierczak

OGΜSZENIA

SPRZEDA NIERUCHOMO列I

Starosta Sul璚i雟ki zaprasza do wzi璚ia udzia逝 w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzeda zabudowanej nieruchomo軼i stanowi帷ej w豉sno嗆 Skarbu Pa雟twa po這穎nej w Sul璚inie przy ul. Szpitalnej 1.

Nab鏎 na stanowisko dyrektora SOSW

Zarz康 Powiatu Sul璚i雟kiego og這si nabór na stanowisko dyrektora Specjalnego O鈔odka Szkolno -Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Sul璚inie z siedzib w Sul璚inie przy ul. Lipowa 12, 69-200 Sul璚in.

Drugi nab鏎 wniosk闚 dla najlepszych sportowc闚

Zarz康 Powiatu Sul璚i雟kiego po raz drugi og豉sza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osi庵n瘭i najwy窺ze wyniki sportowe.

SPRAWY SPOΒCZNE

Nocna i 鈍i徠eczna opieka zdrowotna

Informujemy, 瞠 z dniem 1 pa寮ziernika 2017 r. 鈍iadczenia w zakresie nocnej i 鈍i徠ecznej opieki zdrowotnej b璠 udzielane przez podmioty zawarte w za陰czonej tabeli.

Wydzia Budownictwa i Ochrony 字odowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obs逝ga klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony 字odowiska b璠zie odbywa si wg poni窺zego harmonogramu:

Poniedzia貫k 8.00-17.00
字oda -------------
Pi徠ek 7.30-14.30

W sprawach skarg i wniosków przyjmuj interesantów:

STAROSTA SUL犴I垶KI
w poniedzia趾i od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I pi皻ro, pokój nr 210)

Przeczytaj za陰cznik z instrukcj internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

Zach璚amy Pa雟twa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta