Powiat Sulecinski

<     >

Scalanie gruntów - Ownice

Scalanie gruntów - Ownice

 

logotypy_na_scalanie_7185_02

 

 

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Ownice".

 

yScalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

yScalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

 

logotypy_na_scalanie_7185_01

 

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Krępiny i części Krzeszyc".

 

 Nieodpłatna pomoc prawna

Nieodpłatna pomoc prawna


   

 

   

 

 

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Powiat Sulęciński informuje, że rozpoczęto realizację projektu pod nazwą: „Rozbudowa i wyposażenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sulęcinie".

Najnowsze aktualności

Aktualności

„Trasą hoteli i restauracji oraz producentów...

09-11-2017

„Trasą hoteli i restauracji oraz producentów aut”- obóz naukowy w ramach projektu
Młodzież Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie kształtująca się technikum w zawodach technik hotelarz oraz technik pojazdów samochodowych, wzięła udział w obozie naukowym, który odbył się w Poznaniu w dniach 25-27.10.2017 r. Obóz został zorganizowany w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim",
współfinansowanego ze środków unijnych w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, Oś VIII Nowoczesna edukacja, Działanie 8.4 Rozwój kształcenia zawodowego, Poddziałanie 8.4.1 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego - projekty realizowane poza formułą ZIT.
„Trasą hoteli i restauracji" podążali podczas edukacyjnego wyjazdu przyszli technicy uczący się w zawodzie technik hotelarz. W Poznaniu uczniowie odbyli 12 godzinny kurs, w którym mieli możliwość zdobywania nowych umiejętności, poszerzania swojej wiedzy z zakresu pozyskiwania i utrzymania gościa hotelowego, zarządzania recepcją oraz zachowania profesjonalnego personelu zakładu gastronomicznego. W prestiżowych poznańskich hotelach IBB Andresia**** i Hotel Lech** zobaczyli z bliska na czym polega praca w różnych częściach obiektu, jakie standardy obowiązują w hotelach, jakie są tajniki profesjonalnej obsługi klienta, nie tylko w recepcji, ale również w restauracji, w spa i w innych miejscach hotelu. Uczniowie nawiązali kontakty zawodowe z właścicielami, pracownikami, otrzymali wiele propozycji stażu i praktyk w ekskluzywnych hotelach.
Młodzież klas technikum kształcąca się w zawodzie technik pojazdów samochodowych zmierzali z kolei „Trasą producentów aut". Podczas kursu przyswoiła sobie nowe wiadomości z zakresu bezpieczeństwa w pojazdach samochodowych, alternatywnych źródeł napędu pojazdów, oraz badań technicznych, a także wyposażenia i funkcjonowania stacji kontroli pojazdów. Podczas pobytu zwiedzono dwie fabryki Volkswagena w Antoninku, gdzie zapoznano się praktycznie z całą linią produkcyjną Volkswagena Caddy i Volkswagena Transportera oraz w Swarzędzu, gdzie produkowane są elementy karoserii dla Volkswagena Transportera oraz wykonywane są zabudowy specjalne tychże samochodów np. dla policji. Poznano najnowsze rozwiązania techniczne produkcji samochodów, które spotkały się z dużym zainteresowaniem.
Uczestnicy podsumowując udział w projekcie zgodnie przyznają, że było to niezapomniane przeżycie, które daje motywacje do dalszej nauki, rozwijania umiejętności i pasji. „To był udany wyjazd, żałujemy, że taki krótki. Mamy nadzieję, że możliwość udziału w projekcie, który otworzył nam nowe perspektywy, zaowocuje w naszej zawodowej przyszłości" - komentuje uczennica klasy IV TH/żug Karolina Panasiuk.

Beata Janicka
Tomasz Ignatowicz
 
fe_277lubuskiewartezachodulogopl_270   logoefs_380         

Galeria

OGŁOSZENIA

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.

Nabór na stanowisko dyrektora SOSW

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił nabór na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie z siedzibą w Sulęcinie przy ul. Lipowa 12, 69-200 Sulęcin.

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.

 

SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta