Młodzi radni

09-11-2017

Młodzi radni
Dnia 6 listopada 2017r. w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze odbyły się obrady Młodzieżowego Sejmiku Województwa Lubuskiego. Już po raz IV uczniowie lubuskich szkół ponadgimnazjalnych wcielili się w role radnych wojewódzkich. Młodzi radni debatowali pod hasłem „Szanując i ucząc się przeszłości Polski, lepiej kreujemy jej przyszłość". W IV Lubuskim Sejmiku Młodzieżowym udział wzięło 64 uczniów z 32 szkół średnich naszego regionu.
Celem wspólnej debaty było wypracowanie sposobów uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wybrano 10 różnych propozycji: m.in. bieg na 11 km w każdym powiecie, teledysk promujący patriotyzm czy organizację Wojewódzkiego Dnia Patriotyzmu.
Nasze Liceum godnie reprezentował Mikołaj Konopko, który bardzo aktywnie pracował w swoim klubie nad wypracowaniem propozycji do debaty, a następnie w sposób przekonujący zaprezentował je na forum czym zyskał duża aprobatę. W rolę dziennikarza wcielił się Oskar Kępka, którego zadaniem było recenzować cały przebieg obrad. Do tego zadania wcześniej przygotowany został przez czołowych polskich dziennikarzy, którzy prowadzili warsztaty dziennikarskie.
W załączonym linku relacja z obrad (14:20) https://gorzow.tvp.pl/34707101/06112017

I LO

Zmiana godzin dyżuru Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

UWAGA!
W dniach 24 i 31 grudnia 2018 r. (poniedziałki)
dyżury prawnika w Punkcie Nieodpłatnej
Pomocy Prawnej
w Zespole Szkół Licealnych
i Zawodowych przy ul. Witosa 49
odbędą się od godziny 8:00-12:00

Zgłaszanie informacji o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa

W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019r. art. 8a w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej( tj. Dz.U.2017 poz. 2030) Starosta sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu, które obejmuje w szczególności:

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.