yScalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

PIĘKNA MALOWANA HISTORIA

10-11-2017

PIĘKNA MALOWANA HISTORIA
W sali kameralnej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury po raz trzeci zagościła wystawa prac pokonkursowych tym razem V edycji Wojewódzkiego Międzyszkolnego Konkursu Historyczno-Plastycznego pt. "Historia malowana". Wystawa została przygotowana we współpracy Sulęcińskiego Ośrodka Kultury i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie.
Wystawę prac otworzyły pani Anna Gwizdek - instruktor w sekcji plastycznej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury oraz pomysłodawczyni konkursu, nauczycielka historii w SOSW Wioletta Kaźmierczak. W uroczystości uczestniczyli: Wicestarosta Sulęciński - Tomasz Prozorowicz, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie - Danuta Malinowska oraz przedstawiciele lokalnych mediów. Wyjątkowymi gośćmi wystawy byli uczniowie SOSW z nauczycielami, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków wraz z opiekunką panią Jadwigą Nitecką oraz pensjonariusze Domu Opieki Społecznej w Tursku wraz z opiekunką.
Na wystawie oglądać można nagrodzone prace uczestników V edycji konkursu we wszystkich pięciu kategoriach konkursowych. Uroczystość podsumowania konkursu odbyła się 1 czerwca br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulęcinie. W konkursie wzięło udział 40 placówek oświatowych z województwa lubuskiego i wielkopolskiego. Nagrodzono 29 prac spośród 353 nadesłanych na konkurs.
Z pięknych prac uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i ośrodków szkolno-wychowawczych spoglądają m.in.: Lech, Czech, Rus, Mieszko I, żołnierze niezłomni, kosynierzy, Józef Piłsudski, Mikołaj Kopernik, Ignacy Paderewski, Maria Skłodowska-Curie czy królowa Jadwiga. Autorzy przedstawiali takie wydarzenia i zagadnienia historyczne jak: chrzest Polski w 966 r., II wojna światowa, germanizacja narodu polskiego, bitwa pod Grunwaldem, Powstanie Warszawskie. Wiele prac wykonanych różnymi technikami malarskimi charakteryzowało się wysokim poziomem umiejętności artystycznych ich autorów. Wystawę można oglądać do końca listopada. Serdecznie zapraszamy do jej odwiedzenia.
Informacje o naszym konkursie publikowane są w Przekroju Lokalnym oraz Gazecie Lubuskiej.

Wioletta Kaźmierczak

Galeria (zobacz wszystkie)

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.

Nabór na stanowisko dyrektora SOSW

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił nabór na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie z siedzibą w Sulęcinie przy ul. Lipowa 12, 69-200 Sulęcin.

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.