PIĘKNA MALOWANA HISTORIA

10-11-2017

PIĘKNA MALOWANA HISTORIA
W sali kameralnej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury po raz trzeci zagościła wystawa prac pokonkursowych tym razem V edycji Wojewódzkiego Międzyszkolnego Konkursu Historyczno-Plastycznego pt. "Historia malowana". Wystawa została przygotowana we współpracy Sulęcińskiego Ośrodka Kultury i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie.
Wystawę prac otworzyły pani Anna Gwizdek - instruktor w sekcji plastycznej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury oraz pomysłodawczyni konkursu, nauczycielka historii w SOSW Wioletta Kaźmierczak. W uroczystości uczestniczyli: Wicestarosta Sulęciński - Tomasz Prozorowicz, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie - Danuta Malinowska oraz przedstawiciele lokalnych mediów. Wyjątkowymi gośćmi wystawy byli uczniowie SOSW z nauczycielami, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków wraz z opiekunką panią Jadwigą Nitecką oraz pensjonariusze Domu Opieki Społecznej w Tursku wraz z opiekunką.
Na wystawie oglądać można nagrodzone prace uczestników V edycji konkursu we wszystkich pięciu kategoriach konkursowych. Uroczystość podsumowania konkursu odbyła się 1 czerwca br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulęcinie. W konkursie wzięło udział 40 placówek oświatowych z województwa lubuskiego i wielkopolskiego. Nagrodzono 29 prac spośród 353 nadesłanych na konkurs.
Z pięknych prac uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i ośrodków szkolno-wychowawczych spoglądają m.in.: Lech, Czech, Rus, Mieszko I, żołnierze niezłomni, kosynierzy, Józef Piłsudski, Mikołaj Kopernik, Ignacy Paderewski, Maria Skłodowska-Curie czy królowa Jadwiga. Autorzy przedstawiali takie wydarzenia i zagadnienia historyczne jak: chrzest Polski w 966 r., II wojna światowa, germanizacja narodu polskiego, bitwa pod Grunwaldem, Powstanie Warszawskie. Wiele prac wykonanych różnymi technikami malarskimi charakteryzowało się wysokim poziomem umiejętności artystycznych ich autorów. Wystawę można oglądać do końca listopada. Serdecznie zapraszamy do jej odwiedzenia.
Informacje o naszym konkursie publikowane są w Przekroju Lokalnym oraz Gazecie Lubuskiej.

Wioletta Kaźmierczak

Galeria (zobacz wszystkie)

Zmiana godzin dyżuru Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

UWAGA!
W dniach 24 i 31 grudnia 2018 r. (poniedziałki)
dyżury prawnika w Punkcie Nieodpłatnej
Pomocy Prawnej
w Zespole Szkół Licealnych
i Zawodowych przy ul. Witosa 49
odbędą się od godziny 8:00-12:00

Zgłaszanie informacji o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa

W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019r. art. 8a w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej( tj. Dz.U.2017 poz. 2030) Starosta sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu, które obejmuje w szczególności:

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.