Powiat Sulecinski

<     >

Scalanie gruntów - Ownice

Scalanie gruntów - Ownice

 

logotypy_na_scalanie_7185_02

 

 

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Ownice".

 

Scalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

Scalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

 

logotypy_na_scalanie_7185_01

 

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Krępiny i części Krzeszyc".

 

 Nieodpłatna pomoc prawna

Nieodpłatna pomoc prawna


   

 

   

 

 

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Powiat Sulęciński informuje, że rozpoczęto realizację projektu pod nazwą: „Rozbudowa i wyposażenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sulęcinie".

Najnowsze aktualności

Aktualności

Efekty projektu „Ocalić od zapomnienia”

10-11-2017

Efekty projektu „Ocalić od zapomnienia”
"Było to wspaniałe doświadczenie, które na pewno zaowocuje" - to opinia uczniów / wolontariuszy z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie, którzy realizowali projekt „Ocalić od zapomnienia-architektura pruska na Ziemi Sulęcińskiej". W trakcie realizacji projektu został wypracowany zarys szkolnej kampanii edukacyjnej na rzecz odkrywania mało znanych kart z historii regionu.
Jednym z nich jest przedsięwzięcie na rzecz ocalenia od zapomnienia domów i budynków gospodarczych, które należą do chronionej architektury Ziemi Lubuskiej. Tym razem zajmowaliśmy się fotografowaniem architektury pruskiej „muru pruskiego" czyli budynków architektury szkieletowo - ryglowej (wypełnionej cegłą). Przy okazji wykonaliśmy też wiele zdjęć ginącej już oryginalnej architektury szkieletowo-szachulcowej (wypełnionej gliną i słomą).
"Pracowaliśmy ciężko, poświęciliśmy mnóstwo czasu ale mam nadzieję, że nikogo nie opuszczało poczucie sensu tej pracy" - tak mówiła pani Wioletta Bartniak - nauczyciel historii, opiekun projektu. Wykonaliśmy zaskakująco dużą ilość fotografii, zwiedziliśmy mało znane - malownicze zakątki Ziemi Sulęcińskiej, wykonaliśmy wystawę zdjęć i folder okolicznościowy. Zamierzamy rozesłać ten folder do bibliotek , które zainteresowane są historią naszego regionu.
Projekt dofinansowany ze środków Województwa Lubuskiego w ramach projektu Lubuskie Inicjatywy Młodzieżowe- Budżet Inicjatyw Obywatelskich. Projekt „Ocalić od zapomnienia" prowadzi Stowarzyszenie Oświatowe PEGAZ w Sulęcinie.


Paulina Lewandowska ucz. klasy II a
wolontariusz w projekcie „Ocalić od zapomnienia - architektura pruska na Ziemi Sulęcińskiej"

 

Galeria

OGŁOSZENIA

Zmiana godzin dyżuru Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

UWAGA!
W dniach 24 i 31 grudnia 2018 r. (poniedziałki)
dyżury prawnika w Punkcie Nieodpłatnej
Pomocy Prawnej
w Zespole Szkół Licealnych
i Zawodowych przy ul. Witosa 49
odbędą się od godziny 8:00-12:00

Zgłaszanie informacji o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa

W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019r. art. 8a w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej( tj. Dz.U.2017 poz. 2030) Starosta sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu, które obejmuje w szczególności:

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.
SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta