W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem.

Starostwo Powiatowe uczestniczy w Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej przy użyciu terminali płatniczych POS.

Wspólnie tworzymy 26. finał WOŚP!

08-01-2018

Wspólnie tworzymy 26. finał WOŚP!
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w roku 2018 przypada 14 stycznia. Jak co roku od 26 lat, na ulice miasta i sołectw wyruszy około 70 naszych wolontariuszy z puszkami. Gwarantujemy Państwu moc atrakcji od rana do wieczora, a głównym celem tegorocznego, 26. finału jest zbiórka pieniędzy dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

14.01.2018r
26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Sala Konferencyjna SOK godz. 16:00 + atrakcje w mieście od 10:30
ul. Moniuszki 1
69-200 Sulęcin

Tradycyjnie już, na sulęcińskim rynku, powstanie harcerska wioska z mnóstwem ciekawych form aktywności ruchowej. Sulęciński Ośrodek Kultury przygotuje program w dużej mierze opierający się na lokalnych artystach i zawierający muzykę, sport, taniec i szereg innych przyjemności dla ducha. Nie obędzie się także bez zabaw dla najmłodszych i oczywiście emocjonujących licytacji. Możecie liczyć także na wiele niespodzianek: loterię fantową, fotobudkę, fire show, sulęcińskie morsowanie, pokaz karate, orkiestrowy salon kosmetyczny, występy przedszkolaków i grupy tanecznej Trans, a także solistów Studia Piosenki SOK oraz wyjątkowe sportowe spotkanie na szczycie - niedzielny mecz Stara Gwardia vs. STS Olimpia Sulęcin.

***

13 stycznia (sobota) zapraszamy na J&J Day Festiwal! To wyjątkowe wydarzenie rozpoczynające noworoczny kalendarz koncertowy w Klubie u Bulka, które jak co roku odbywa się w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dochód ze sprzedaży biletów w całości „ląduje" do puszki. Na scenie poza świetnymi koncertami odbywają się także licytacje i różne inne niespodzianki.

W tym roku w naszej klimatycznej piwnicy pojawią się:

Jafia - https://web.facebook.com/jafiamusic/
Junior Stress + Sun El Band - https://web.facebook.com/juniorstress/
Kufajka Rencisty - https://web.facebook.com/search/top/?q=kufajka+rencisty

Otwarcie klubu: 19:00

Wstęp 15zł (do puszki WOŚP)

Zapraszamy serdecznie!

Źródło: SOK

plakatwosp2018_1000

Konkurs ofert na świadczenie nieodpłatnej pomocy prawnej

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej, polegającego na prowadzeniu w 2018 roku punktu nieodpłatnej pomocy prawnej przez organizacje pozarządowe prowadzące działalność pożytku publicznego.

Jednocześnie Zarząd Powiatu zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (DZ. U. z 2016r. poz. 1817) do zgłaszania swoich przedstawicieli na członków komisji konkursowej opiniującej oferty złożone w ramach otwartego konkursu ofert na zadania publicznego z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej.

Szczegółowe informacje znajdują się w załącznikach.

Konsultacje Społeczne

W dniu 3 października br. zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące projektu Programu Współpracy Powiatu Sulęcińskiego w roku 2018 z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietna 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie Konsultacje przeprowadzone zostały w trybie Uchwały Nr 132/306/17 Zarządu Powiatu Sulęcińskiego z dnia 25 września 2017 r. W wyniku konsultacji nie zgłoszono żadnych propozycji zmian do projektu Programu.

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od stycznia do czerwca 2018r.

Dyżury w godzinach 08:30 - 15:00
styczeń : 9 i 23
luty: 6 i 20
marzec: 7 i 21
kwiecień: 10 i 24
maj: 8 i 22
czerwiec: 5 i 19

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli. Na terenie województwa lubuskiego, zmianie ulegnie miejsce wykonywania świadczeń w Gorzowie Wielkopolskim.

Harmonogram dyżurów pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od września do grudnia 2017 roku:

W godzinach:     08: 30 - 15 : 00
wrzesień : 12 i 26
październik : 10 i 24
listopad : 7 i 21
grudzień : 12

Dyżury aptek w 2017 roku

W załączniku uchwała Rady Powiatu w sprawie rozkładu godzin pracy aptek w Powiecie Sulęcińskim w 2017 roku.