Występy z okazji Dnia Babci i Dziadka w Turskim...

24-01-2018

Występy z okazji Dnia Babci i Dziadka w Turskim Domu

21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a - 22 stycznia - Dzień Dziadka. Święta te mają w Polsce tradycję liczącą ponad pół wieku, pojawiły się bowiem już w latach 60 - tych ubiegłego wieku i na stałe wpisały sie w kalendarz.

Są to Święta, które dają naszym najbliższym wiele ciepła, radości i miłości, wnukowie mogą okazać swój szacunek. Laurka, ręcznie robiony upominek, piosenka, wierszyk - na tę okazję każdy prezent jest dobry. Ważne, żeby był ofiarowany od serca. Pamiętając o Babci i Dziadku młodzież z Domu Dziecka w Sulęcinie przybyła do „Turskiego Domu" by wspólnie świętować. Na tę okazję goście przygotowali piękny program artystyczny. Podopieczni podziwiali wzruszająco recytowane wierszyki okolicznościowe, a także radośnie wyśpiewywane piosenki. Nie zabrakło także prezentów. Własnoręcznie przygotowanymi, czekoladowymi babeczkami młodzież obdarowała wszystkich zebranych Podopiecznych. Turscy seniorzy zaś w podziękowaniu, odwdzięczyli się samodzielnie wykonanymi zakładkami do książek. Nie zapomniano także o tych mieszkańcach, którzy z powodu choroby pozostają w łóżkach. Czekoladowa babeczka i uśmiech podopiecznych Domu Dziecka zagościły również w ich pokojach.

Źródło: DPS

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.

Wyniki konkursu na stanowisko Dyrektora PUP w Sulęcinie

Z dniem 14 lutego 2018 r. Starosta Sulęciński powołał panią Jolantę Zabłocką na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie.