Występy z okazji Dnia Babci i Dziadka w Turskim...

24-01-2018

Występy z okazji Dnia Babci i Dziadka w Turskim Domu

21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a - 22 stycznia - Dzień Dziadka. Święta te mają w Polsce tradycję liczącą ponad pół wieku, pojawiły się bowiem już w latach 60 - tych ubiegłego wieku i na stałe wpisały sie w kalendarz.

Są to Święta, które dają naszym najbliższym wiele ciepła, radości i miłości, wnukowie mogą okazać swój szacunek. Laurka, ręcznie robiony upominek, piosenka, wierszyk - na tę okazję każdy prezent jest dobry. Ważne, żeby był ofiarowany od serca. Pamiętając o Babci i Dziadku młodzież z Domu Dziecka w Sulęcinie przybyła do „Turskiego Domu" by wspólnie świętować. Na tę okazję goście przygotowali piękny program artystyczny. Podopieczni podziwiali wzruszająco recytowane wierszyki okolicznościowe, a także radośnie wyśpiewywane piosenki. Nie zabrakło także prezentów. Własnoręcznie przygotowanymi, czekoladowymi babeczkami młodzież obdarowała wszystkich zebranych Podopiecznych. Turscy seniorzy zaś w podziękowaniu, odwdzięczyli się samodzielnie wykonanymi zakładkami do książek. Nie zapomniano także o tych mieszkańcach, którzy z powodu choroby pozostają w łóżkach. Czekoladowa babeczka i uśmiech podopiecznych Domu Dziecka zagościły również w ich pokojach.

Źródło: DPS

Nabór kandydatów na członków komisji konkursowej

Zarząd Powiatu zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (DZ. U. z 2018r. poz. 450 z późn. zm.) do zgłaszania swoich przedstawicieli na członków komisji konkursowej opiniującej oferty na wsparcie realizacji zadania publicznego Powiatu Sulęcińskiego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych w 2019 r.
Więcej informacji w zakładce organizacje pozarządowe, konkurs ofert - realizacja zadania publicznego.

Zgłaszanie informacji o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa

W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019r. art. 8a w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej( tj. Dz.U.2017 poz. 2030) Starosta sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu, które obejmuje w szczególności:

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.