Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

"Boskie granie" o Puchar Starosty Sulęcińskiego

30-01-2018

Parafialna Akademia Piłkarska Bosko przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Sulęcinie po raz drugi zorganizowała Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Sulęcińskiego. Przez dwa dni grupy wiekowe Orlików 2008 i 2007 oraz Młodzików 2006 i 2005 ( razem 190 dzieci) bawiło się piłką nożną i dostarczyło swoim wiernym kibicom wiele sportowych emocji.
W rozgrywkach Orlików 2008 nie było pierwszych czy drugich miejsc, wszyscy zawodnicy stanęli na wysokości zadania i otrzymali złote medale, nagrody i puchary. Każdy z nich zasłużył na pierwsze miejsce. W Turnieju udział wzięły drużyny z Akademii Dudka Kostrzyn, Pogoni Krzeszyce, Warty Gorzów, Stali Sulęcin i Bosko I, Bosko II i Bosko III.
Po turnieju Orlików 2008 do swoich rozgrywek przystąpili ich starsi koledzy z Orlika 2007, po kilku godzinach piłkarskich zmagań wyłoniono zwycięzców:
I miejsce - Bosko I
II miejsce -Smogóry Smogórzanka
III miejsce Bosko II
IV Toroma Torzym
V Stal Sulęcin
VI Warta Słońsk.
Drużyny otrzymały puchary, piłki oraz pamiątkowe medale. W drugim dniu turnieju tj. 28 stycznia do zawodów przystąpiła najstarsza grupa piłkarzy Młodzików 2006 i 2005. W tym turnieju pierwsze miejsce zajęła drużyna z Bosko I, II miejsce zajęła drużyna z Ośna, III miejsce Juwenia Boczów, IV Stal Sulęcin, V miejsce Bosko II i VI miejsce Smogóry Smogórzanka. W czasie piłkarskich rozgrywek było dużo sportowych emocji rodzinnego kibicowania i dużego wsparcia całych rodzin dla młodych piłkarzy. Poprzez takie inicjatywy parafialna Akademia Bosko wraz z Powiatem Sulęcińskim stara się aktywizować dzieci oraz uczyć zasad gry zespołowej. Stara się również wpoić ważne wartości: koleżeństwa, empatii i szacunku do drugiego człowieka. Dziękujemy dzieciom, trenerom oraz rodzicom za wsparcie i zaangażowanie. Dziękujemy Władzom Powiatu za obecność i ufundowanie nagród, Pani Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza, uczniom i opiekunom samorządu za pomoc w zorganizowaniu turnieju . Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do radości i uśmiechu młodych adeptów piłki nożnej.
 
 
Źródło: PAP BOSKO

Galeria

OGŁOSZENIA

Nabór kandydatów na członków komisji konkursowej

Zarząd Powiatu zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (DZ. U. z 2018r. poz. 450 z późn. zm.) do zgłaszania swoich przedstawicieli na członków komisji konkursowej opiniującej oferty na wsparcie realizacji zadania publicznego Powiatu Sulęcińskiego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych w 2019 r.
Więcej informacji w zakładce organizacje pozarządowe, konkurs ofert - realizacja zadania publicznego.

 

Zgłaszanie informacji o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa

W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019r. art. 8a w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej( tj. Dz.U.2017 poz. 2030) Starosta sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu, które obejmuje w szczególności:

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.
SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta