W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem.

Starostwo Powiatowe uczestniczy w Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej przy użyciu terminali płatniczych POS.

"Boskie granie" o Puchar Starosty Sulęcińskiego

30-01-2018

Parafialna Akademia Piłkarska Bosko przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Sulęcinie po raz drugi zorganizowała Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Sulęcińskiego. Przez dwa dni grupy wiekowe Orlików 2008 i 2007 oraz Młodzików 2006 i 2005 ( razem 190 dzieci) bawiło się piłką nożną i dostarczyło swoim wiernym kibicom wiele sportowych emocji.
W rozgrywkach Orlików 2008 nie było pierwszych czy drugich miejsc, wszyscy zawodnicy stanęli na wysokości zadania i otrzymali złote medale, nagrody i puchary. Każdy z nich zasłużył na pierwsze miejsce. W Turnieju udział wzięły drużyny z Akademii Dudka Kostrzyn, Pogoni Krzeszyce, Warty Gorzów, Stali Sulęcin i Bosko I, Bosko II i Bosko III.
Po turnieju Orlików 2008 do swoich rozgrywek przystąpili ich starsi koledzy z Orlika 2007, po kilku godzinach piłkarskich zmagań wyłoniono zwycięzców:
I miejsce - Bosko I
II miejsce -Smogóry Smogórzanka
III miejsce Bosko II
IV Toroma Torzym
V Stal Sulęcin
VI Warta Słońsk.
Drużyny otrzymały puchary, piłki oraz pamiątkowe medale. W drugim dniu turnieju tj. 28 stycznia do zawodów przystąpiła najstarsza grupa piłkarzy Młodzików 2006 i 2005. W tym turnieju pierwsze miejsce zajęła drużyna z Bosko I, II miejsce zajęła drużyna z Ośna, III miejsce Juwenia Boczów, IV Stal Sulęcin, V miejsce Bosko II i VI miejsce Smogóry Smogórzanka. W czasie piłkarskich rozgrywek było dużo sportowych emocji rodzinnego kibicowania i dużego wsparcia całych rodzin dla młodych piłkarzy. Poprzez takie inicjatywy parafialna Akademia Bosko wraz z Powiatem Sulęcińskim stara się aktywizować dzieci oraz uczyć zasad gry zespołowej. Stara się również wpoić ważne wartości: koleżeństwa, empatii i szacunku do drugiego człowieka. Dziękujemy dzieciom, trenerom oraz rodzicom za wsparcie i zaangażowanie. Dziękujemy Władzom Powiatu za obecność i ufundowanie nagród, Pani Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza, uczniom i opiekunom samorządu za pomoc w zorganizowaniu turnieju . Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do radości i uśmiechu młodych adeptów piłki nożnej.

Źródło: PAP BOSKO

Wyniki konkursu na stanowisko Dyrektora PUP w Sulęcinie

Z dniem 14 lutego 2018 r. Starosta Sulęciński powołał panią Jolantę Zabłocką na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie. Pani Jolanta Zabłocka spełniła wymagania formalne zamieszczone w ogłoszeniu Starosty Sulęcińskiego z dnia 31 stycznia 2018 r. (zarządzenie Nr 16/2018 w sprawie ogłoszenia konkursu na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie oraz powołania komisji konkursowej i określenia regulaminu prac komisji konkursowej), wynikające z ustawy z dnia 21 listopada 2008r.o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1868 ze zm.) oraz ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2017r. poz. 1065 ze zm.)

Nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe!

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego informuje, że zgodnie z § 2 ust. 4 uchwały Rady Powiatu w Sulęcinie Nr XXVI/161/12 z dnia 27 listopada 2012 roku w sprawie ustalenia trybu i zasad przyznawania nagród finansowych dla najlepszych sportowców z Powiatu Sulęcińskiego, ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od stycznia do czerwca 2018r.

Dyżury w godzinach 08:30 - 15:00
styczeń : 9 i 23
luty: 6 i 20
marzec: 6 i 20
kwiecień: 10 i 24
maj: 8 i 22
czerwiec: 5 i 19

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli. Na terenie województwa lubuskiego, zmianie ulegnie miejsce wykonywania świadczeń w Gorzowie Wielkopolskim.

Harmonogram dyżurów pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od września do grudnia 2017 roku:

W godzinach:     08: 30 - 15 : 00
wrzesień : 12 i 26
październik : 10 i 24
listopad : 7 i 21
grudzień : 12

Dyżury aptek w 2017 roku

W załączniku uchwała Rady Powiatu w sprawie rozkładu godzin pracy aptek w Powiecie Sulęcińskim w 2017 roku.