Finansowe wsparcie dla mikro, małych i średnich...

31-01-2018

Finansowe wsparcie dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw
W dniu 27 listopada 2017 roku, Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Zielonej Górze zawarła z Bankiem Gospodarstwa Krajowego dwie umowy operacyjne na wdrażanie nowych produktów finansowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Na podstawie w/w umów BGK powierzył Agencji kapitał w łącznej wysokości 20 mln zł, który w całości przeznaczony zostanie na wypłatę pożyczek.
Kapitał ten zostanie dodatkowo zwiększony o wkład własny Agencji w wysokości ponad 3,5 mln zł. W ramach w/w środków lubuscy przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o udzielenie Małych Pożyczek w kwocie do 500 tys. zł oraz Dużych Pożyczek o wartości do 2 mln zł. Ze środków przeznaczonych na wypłatę pożyczek finansowane będą przedsięwzięcia realizowane na terenie województwa lubuskiego, mające na celu wzmocnienie potencjału mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz podniesienie ich konkurencyjności. Inwestycje te przyczynią się nie tylko do rozwoju lubuskich firm, ale również do utworzenia dodatkowych miejsc pracy. Pożyczki udzielane będą na bardzo korzystnych warunkach, a z preferencji w oprocentowaniu będą mogły skorzystać przedsiębiorstwa będące w fazie start-up, przedsiębiorstwa realizujące przedsięwzięcia innowacyjne w skali regionu oraz wdrażające technologie informacyjno-komunikacyjne.
Szczegółowe informacje w tym zakresie zostały zamieszczone na stronie internetowej Lubuskiego Funduszu Pożyczkowego www.lfp.region.zgora.pl funkcjonującego w strukturach Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., który będzie zajmował się udzielaniem oraz obsługą pożyczek.

Źródło: Agencja Rozwoju Regionalnego w Zielonej Górze

logotypy_na_stron_lfp__bgk_803

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.

Wyniki konkursu na stanowisko Dyrektora PUP w Sulęcinie

Z dniem 14 lutego 2018 r. Starosta Sulęciński powołał panią Jolantę Zabłocką na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie.